Co na cellulit na nogach i udach w 2021

Widoczna „pomarańczowa skórka” spędza Ci sen z powiek? Cellulit na nogach jest utrapieniem? Nieestetyczne grudki obniżają Twoją samoocenę i pewność siebie? Nie ma w tym nic zaskakującego – z identycznym problemem zmagają się miliony kobiet na całym świecie. Jaką kurację wybrać, żeby pozbyć się kompleksów i przy okazji nie pójść z torbami?

„Pomarańczowa skórka” – kobiecy problem? Nie tylko!

Cellulit sam w sobie wynika ze zbytniego nagromadzenia wody, tłuszczu oraz toksyn przez organizm. Składniki te są magazynowane w obrębie tkanki łącznej. Choć nie często się o tym mówi cellulit dotyczy nie tylko większości kobiet, ale także sporego odsetku mężczyzn. Z badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych wynika, że „pomarańczowa skorka” to kłopotliwa kwestia nawet u 90% kobiet.

Terapia na cellulit na nogach – czy to dla mnie?

Zastanawiasz się czasami, czy Twoje ciało wymaga szczególnej kuracji, żeby uporać się z kompleksami? Nie jesteś pewna, czy cellulit Ciebie dotyczy? Nic prostszego! Weź w palce spory obszar skóry z ud lub nóg i ściśnij. Jeżeli zauważysz wgłębienie, które przypomina skórkę pomarańczy, to znaczy, że w tym miejscu znajduje się obszar objęty tym problemem. To może być najlepsza chwila, żeby rozpocząć walkę z cellulitem. Jednak musisz wiedzieć, że rodzaj wybranej kuracji wymaga przetestowania co najmniej kilku możliwości. W ten sposób zwiększasz swoje szanse na wybranie idealnej dla siebie – skóra każdej kobiety wymaga nieco innej pielęgnacji. Zanim zostaną przedstawione najskuteczniejsze sposoby walki z ‘pomarańczową skórką” warto przyjrzeć się przyczynom powstawania nieestetycznych grudek.

Cellulit – w czym przyczyna?

Wśród wielu ludzi nadal pokutuje stereotyp, że problem z cellulitem dotyczy wyłącznie osób z nadwagą i otyłością. To jednak nie do końca prawda, bo bardzo często borykają się z nim również osoby ze szczupłą sylwetką. Naukowcy nie są na dzień dzisiejszy zgodni co prowadzi do powstawania tego charakterystycznego pofalowania skóry w różnych obszarach. Natomiast tworzy się on poprzez łączenie tkanki tłuszczowej z łączną w bardzo charakterystyczny sposób.

Oto najpopularniejsze czynniki sprzyjające powstawaniu cellulitu:

Kłopoty hormonalne

Żeńskie hormony płciowe szczególnie przyczyniają się do powstawania „pomarańczowej skórki” po zewnętrznej stronie ud i w innych obszarach. Wśród ‘winowajców’ znajduje się insulina, noradrenalina, hormony tarczycy czy prolaktyna. Odchylenia od normy skutkują pojawianiu się problemów z tkanką tłuszczową, a zwłaszcza cellulitem;

Proces starzenia

Wraz z rozwojem organizmu, a następnie jego starzeniem wzrasta tendencja do powstawania „pomarańczowej skórki”. To jeden z głównych czynników ryzyka, który jest powiązany ze zmniejszeniem stężenia estrogenów i zbliżanie się do okresu menopauzalnego. Łączy się to z kolei z mniejszym przepływem krwi w tkankach, co zwiększa prawdopodobieństwo powstawania cellulitu. Wraz z wiekiem ilość kolagenu spada, a skóra traci swoją elastyczność i jędrność, przez co staje się wiotka i cienka.

Czynniki genetyczne

Geny mają wiele wspólnego z powstawaniem cellulitu na nogach i innych partiach ciała m.in. biodrach, pośladkach itp. Biorą one udział w procesach metabolicznych i krążeniu krwi w tkankach. Nie można jednak z całkowitą pewnością określić ich roli.

Styl życia i odżywianie

Specjaliści są zgodni, że tryb życia i dieta przekładają się na samopoczucie i stan zdrowia. Jeżeli ich brakuje ryzyko pojawienia się cellulitu znacząco wzrasta. Ludzie, których żywienie opiera się w głównej mierze na węglowodanach prostych i soli częściej mają problemu z niechcianą „pomarańczową skórką”. Co ważne, palenie i inne używki również zwiększają ryzyko powstania nieestetycznych grudek.

Spadek wagi. Okres ciąży i karmienia piersią

Choć te czynniki nie powodują cellulitu na brzuchu bardzo często są „wyzwalaczami” jego pojawiania się w innych miejscach. Czas regeneracji organizmu do równowagi po porodzie oraz spowodowany z nim spadek wagi bardzo często prowadzi do tego, że „pomarańczowa skórka” na nogach i udach zarysowuje się wyraźniej. Podczas spadku wagi wcześniej bardzo napięta skóra nie jest aż tak napięta i traci swoją jędrność. Proces regeneracji i powrotu skóry do właściwego stanu jest zróżnicowany i zależy od indywidualnych możliwości organizmu. Im ciętsza i mniej elastyczny naskórek, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia problemów z cellulitem.

Płeć

Jak już wspomnieliśmy na początku, u kobiet występuje większa podatność na cellulit na nogach. Wiąże się to ze sposobem w jaki komórki tłuszczowe i tkanka łączna układa się w organizmie. U kobiet komórki tłuszczowe są bardziej nagromadzone i ułożone w pionie. Znajdują się pod warstwą skóry właściwej i łączą się z tkanką łączną pod kątem prostym.

U mężczyzn komórek tłuszczowych jest nie tylko mniej, ale także są położone poziomo na warstwach innych komórek, co sprawia, że mają one mniejszą tendencję do tworzenia wybrzuszeń, co z kolei powoduje powstawaniem kieszonek tłuszczowych, które znajdują się na zewnętrznej stronie ud.

Mam cellulit na nogach – co teraz?

Jak zapewne sama wiesz zdrowy tryb życia połączony z aktywnością fizyczną może przynieść wymierne efekty. Teraz do konkretów. W redukcji cellulitu ważną rolę odgrywa odpowiednia pielęgnacja skóry oraz stosowanie zabiegów kosmetycznych. Doskonale wiemy, że nikt nie chce wydawać całej fortuny na zabiegi zmniejszające ilość cellulitu na skórze. Z tego powodu poniżej zostanie przedstawionych kilka metod, wśród których niemal każda kobieta znajdzie coś dla siebie.

Urządzenia do użytku w domowym zaciszu

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które pomagają w redukcji obszaru skóry objętego „pomarańczową skórką”. Ich działanie w większości przypadków opiera się na przerwaniu pasm zbudowanych z tkanki łącznej, które są pod warstwą skóry.  Oczywiście jeden zabieg tutaj nie wystarczy – w zależności od złożoności problemu i modelu urządzenia ich ilość jest zróżnicowana.

Fale akustyczne

Wraz z upływem czasu tkanka łączna się zmienia – staje się sztywna i nieelastyczna oraz się ściąga. W rezultacie powstaje cellulit na nogach. Zabieg z wykorzystaniem fal akustycznych polega na przykładaniu do obszaru objętego problemem specjalnego urządzenia ręcznego. Jego działanie bazuje na połączeniu fal dźwiękowych i ciśnienia. Urządzenie to „namierza” pasma tkanki łącznej. Zastosowanie tego rozwiązania znacząco zmniejsza widoczność „pomarańczowej skórki’ na nogach. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty zaleca się kilkukrotne powtórzenie zabiegu.

Laser

Terapię laserem wykorzystuje się powszechnie w medycynie. W tym sposobie redukcji cellulitu wykonuje się niewielkie nacięcia, przez które wprowadzana jest specjalna sonda pod zewnętrzną stronę skóry, wtedy emitowana jest wiązka lasera, które rozbijają włókna tkanki łącznej. Dodatkowym atutem tej metody jest pobudzanie skóry do produkcji kolagenu. Efekty utrzymują się do ok. roku.

Różne metody

Metodę tę wykorzystywano na samym początku głównie do leczenia blizn po trądzikowych i innych niedoskonałości skórnych. Ostatnio korzysta się z niej również do niwelowania dużych zmian spowodowanych cellulitem. Za pomocą cienkiej igły nakłuwa się tkankę objęta problemem. Przed wykonaniem procedury stosuje się znieczulenie. Efekt utrzymuje się ok. 24 miesiące.

Próżniowo

Terapia wykorzystująca próżnię jest bezinwazyjna i bezbolesna. Pomaga pozbyć się „pomarańczowej skórki” na wszystkich etapach rozwoju i wszelkich obszarach. Eksperci twierdzą, że wspomaga redukcję cellulitu na nogach – nawet najbardziej zaawansowanego.  Sam zabieg polega na poruszaniu i masowaniu problemowego obszaru za pomocą rolek o działaniu ssącym. Dzięki niemu wytwarza podciśnienie, co powoduje usuwanie cellulitu z komórek, wspomaga drenaż limfy i mikrokrążenie skórne.

Karboksyterapia

Metoda ta polega na wstrzyknięciu dwutlenku węgla cienką igłą pod skórę. Powoduje on większy przepływ krwi w nakłuwanym miejscu, poprawiają krążenie i elastyczność naskórka. Po zabiegu pojawia się delikatny dyskomfort, ale nie są znane skutki uboczne o długotrwałym nasileniu. Terapia wymaga 7-10 zabiegów.

Endermologia

Działanie tej metody koncentruje się na rozbiciu tkanki tłuszczowej i ujędrnieniu skóry. Uzyskuje się to poprzez manipulacje w obrębie tkanki łącznej. Podczas zabiegu klient nosi dedykowaną pończochę, a terapeuta za pomocą urządzenia próżniowego leczy „pomarańczową skórkę”, która znajduje się na nogach, udach czy brzuchu. Efekty utrzymują się od kilku miesięcy do kilku lat.

Radioterapia

Podczas zabiegów ogrzewana jest skóra objęta cellulitem za pomocą energii elektromagnetycznej. Łączone są różne techniki m.in. odsysanie i masaż. Udowodniono, że efekty utrzymują się o wiele krócej w porównaniu z wieloma innymi metodami. Po zabiegu może występować zasinienie.

Liposukcja ultradźwiękowa

Duża zaletą tego zabiegu jest pełne zniszczenie złogów tłuszczu w danym obrębie ciała, czyli głównego „winowajcy” powstawania nieestetycznych grudek tłuszczu.  Zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej skutkuje tym, że cellulit staje się mniej widoczny.

Liposukcja wspomagana laserem

Zabieg polega na zlokalizowaniu złogów tkanki tłuszczowej i powstających w niej wgłębień. Powszechnie uważa się, że ta metoda zwiększa tendencję do większego odkładania się cellulitu na nogach i udach, ponieważ pomaga usunąć niewielką ilość tkanki tłuszczowej. Zabieg ten jest rzadko stosowany z powodu niskiego poziomu skuteczności niepopartej rzetelnymi badaniami.

Okłady na ciało – naturalny sposób usuwania ”pomarańczowej skórki”

Metoda ta od dawna jest obiektem badań wielu ekspertów zajmujących się pielęgnacją skóry. Jest uwielbiana ze względu na bezpieczny i bezinwazyjny charakter. Zabiegi z wykorzystaniem składników roślinnych są jednocześnie o wiele tańsze i łatwiej dostępne oraz skutecznie usuwają cellulit na nogach i udach.

Jak przebiega proces?

  1. Przygotowanie – specjaliści przed zabiegiem stosują specjalne peelingi i masła, żeby usuwać martwy naskórek i zanieczyszczenia. Dopiero po nim skóra może skorzystać z dobroczynnego działania okładów na skórę.
  2. Owinięcie – drugi etap zabiegu. Polega na owinięciu ciała specjalnymi okładami. Które zapobiegają odkładaniu się cellulitu. Wśród dobroczynnych składników znajduje się glinka, glony i inne naturalne składniki. Ich dobroczynny wpływ polega na znormalizowaniu stanu naskórka i zmniejszeniu nasilenia powodów powstawania ‘pomarańczowej skórki”. Okłady powinny pozostać na ciele od 30 do 45 minut.
  3. Wypłukanie – ostatni krok polega na usunięciu okładów z powierzchni naskórka i spłukaniu pozostałości. Na koniec kobiety często stosują kosmetyki dodatkowo wspomagające usuwanie cellulitu z ud i nóg.

Aby zabieg przyniósł oczekiwane efekty trzeba jednak pamiętać o konsekwencji i regularności w robieniu okładów. Jeżeli chcesz pozbyć się cellulitu z ud wymagane jest co najmniej 10 powtórzeń. Warto jednak dodać, że kosztują one zdecydowanie mniej niż kuracje z gabinetów kosmetycznych.

Kremy i balsamy – broń na cellulit na nogach i udach

To jasne, że większość ludzi nie chce przeznaczać majątku na drogie terapie. Ciekawą alternatyw a jest stosowanie żeli, kremów i innych kosmetyków o działaniu miejscowym. Kofeina i retinol to jedne z najbardziej uznanych i cenionych substancji o pochodzeniu naturalnym, które wyróżniają się ze względu na udowodnioną skuteczność w walce z cellulitem. Niestety, pomijają inne składniki przez FDA, należą do nich substancje roślinne, witaminy, mikro i makroelementy itp. Ich działanie zasługuje na uwagę naukowców i osób, które chcą pozbyć się „pomarańczowej skórki’.

O produktach GUAM

Ten znany i ceniony niemal na całym świecie producent oferuje dostęp do naturalnych kosmetyków o najlepszym składzie. Uwielbiają je miliony kobiet w samej Europie. Od samego początku trwały badania nad potwierdzeniem ich skuteczności. Dziś wiadomo, że kosmetyki GUAM mogą śmiało konkurować z produktami na bazie retinolu i kofeiny pod względem efektów. Włoska marka słynie z połączenia profesjonalnych zabiegów SPA z możliwością uzyskania identycznych rezultatów w domowym zaciszu.

Marka GUAM posiada ponad 33-letnie doświadczenie w produkcji najlepszych preparatów na bazie naturalnych składników. Nie boi się ona przeprowadzania profesjonalnych badań laboratoryjnych dotyczących skuteczności działania. Najlepszym dowodem na to są mili0ony kobiet zadowolone z redukcji cellulitu i odzyskania pewności siebie. Producent nie spoczywa na laurach i systematycznie wprowadza nowe technologie i składniki, żeby jeszcze w większym stopniu usuwać niedoskonałości skórne. Cały zespół doświadczonych ekspertów pracuje nad unikalnymi recepturami, których głównym składnikiem są specjalnie wyselekcjonowane glony, glinki morskie, masła, oleje i inne składniki pozyskane ze zrównoważonych upraw.

Marka GUAM wprowadza tak zaawansowane sposoby walki z cellulitem, że odpowiadają one na nawet najbardziej specyficzne potrzeby organizmu i pomagają pozbyć się niedoskonałości często gromadzonych przez lata. Zaufaj mocy naturalnych składników oraz nowoczesnych metod produkcji i przekonaj się o skuteczności kosmetyków GUAM.

  • CRYO SLIM Uzupełniający płyn chłodzący do bandaży 250ml
    CRYO SLIM Uzupełniający płyn chłodzący do bandaży 250ml
    150,00
  • CRYO SLIM Chłodzące bandaże wyszczuplająco-antycellulitowe 2 szt
    CRYO SLIM Chłodzące bandaże wyszczuplająco-antycellulitowe 2 szt
    230,00
  • FIR Błotny koncentrat wyszczuplający brzuch i biodra 1kg
    FIR Błotny koncentrat wyszczuplający brzuch i biodra 1kg
    380,00
  • Błotny koncentrat wyszczuplający i antycellulitowy 1kg
    Błotny koncentrat wyszczuplający i antycellulitowy 1kg
    350,00
  • Błotny koncentrat wyszczuplający brzuch i biodra Fanghi dalga pancia e girovita 1kg
    Błotny koncentrat wyszczuplający brzuch i biodra Fanghi dalga pancia e girovita 1kg
    350,00
  • Chłodzący błotny koncentrat wyszczuplający i antycellulitowy
    Chłodzący błotny koncentrat wyszczuplający i antycellulitowy 1000g
    350,00
  • dua guam riducente krem dla mężczyzn
    Rozgrzewający Krem Wyszczuplający dla Mężczyzn 200ml
    160,00
  • guam fangocrema krem
    FIR Błotny koncentrat wyszczuplający brzuch i biodra w kremie 150 ml
    145,00
  • guam ujędrniający olejek antycellulitowy
    Ujędrniający olejek antycellulitowy 200 ml
    145,00

Komentarz do "Co na cellulit na nogach i udach w 2021"

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *