Co to są rozstępy?

rozstępy są z pewnością częstą przypadłością, przez którą każdy z nas przechodzi od czasu do czasu. Niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną, czy kobietą, czasami możesz uzyskać blizny podczas ciąży, dojrzewania lub w innych sytuacjach. Blizny powstałe w wyniku tych wszystkich różnych sytuacji są następnie klasyfikowane i traktowane w różny sposób. U większości kobiet rozstępy kojarzą się z przybieraniem na wadze, podczas gdy mogą pojawić się w dowolnym miejscu na ciele i są dość powszechne.

Jednym z pytań, które możesz mieć w tym momencie, jest „Czy rozstępy wpływają na kobiety inaczej niż na mężczyzn?” Odpowiedź brzmi, że mogą być równie problematyczne dla obu płci – istnieją jednak konkretne środki, które mogą pomóc. Kremy zawierające retinol są dość skuteczne, jeśli chodzi o przywracanie elastyczności skóry i zmniejszanie powstawania blizn. Zawsze mądrze jest wybierać krem, który zawiera naturalne składniki, a także taki, który używa kremów do stosowania miejscowego, które można nakładać bezpośrednio na dotknięte obszary.

W czasie ciąży możesz zauważyć, że Twoje piersi mają tendencję do puchnięcia – jest to również forma rozciągania skóry. Skóra w twoich piersiach rozszerza się z powodu zwiększonego poziomu estrogenu podczas ciąży. Chociaż może to tymczasowo zwiększyć rozmiar, powróci, gdy organizm przestanie wytwarzać estrogen. Na szczęście można zwalczyć powrót rozmiaru biustu za pomocą niektórych kremów.

Kremy zawierające witaminę A są bardzo popularne ze względu na swoje właściwości estrogenne. Chociaż tabletki na receptę mogą być również używane do tych celów, wiążą się z większym ryzykiem. Podobnie jak w przypadku każdego leku, witaminy A nie należy stosować z innymi lekami. Kremy z witaminą A są dostępne zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet i można je kupić bez recepty. Jednym z popularnych lekarstw jest produkt o nazwie Revitol Breast Enhancement Cream, który zawiera zarówno witaminę A, jak i masło kakaowe.

rozstępy są zwykle spowodowane przez dwie rzeczy: szybki przyrost masy ciała lub szybką utratę wagi. W przypadku szybkiego przybierania na wadze oznacza to, że organizm ma duże stężenie zapasów tłuszczu, co utrudnia prawidłowy rozwój komórek skóry. To z kolei prowadzi do rozwoju blizn. Niestety, mimo że nowa skóra staje się elastyczna wraz ze wzrostem ciała, produkcja kolagenu znacznie spowalnia po ciąży. Dzięki temu rozstępy są jeszcze bardziej widoczne. Na szczęście istnieje kilka środków, które mogą pomóc zminimalizować pojawianie się blizn.

Powszechnym rozwiązaniem, które działa zarówno na blizny, jak i rozstępy, jest zastosowanie żelu Aloe Vera. Ten silny środek leczniczy zawiera silne przeciwutleniacze, które działają na rzecz eliminacji toksyn z organizmu. Zawiera również szereg kluczowych składników, które skutecznie pomagają zmniejszyć obrzęk i pojawianie się blizn. Żel aloesowy to silny środek na oparzenia i egzemy oraz suchą skórę. Wiele osób jest zaskoczonych, gdy dowiaduje się, że żel aloesowy może być również stosowany jako krem do stosowania miejscowego, który pomaga eliminować blizny i zapobiegać tworzeniu się nowych.

Chociaż rozstępy mogą stanowić problem, nie należy się nimi martwić. Jeśli Twoja skóra jest blizną z powodu niedawnej operacji, istnieje prawdopodobieństwo, że Twoja skóra może zareagować negatywnie. Musisz skonsultować się z dermatologiem, aby dowiedzieć się, czy Twoje blizny są spowodowane niedawnymi urazami, czy jest to cecha dziedziczna. Jedno jest jednak pewne: większość z nas pozbywa się rozstępów w okresie dojrzewania, ale nowych blizn nie da się uniknąć. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka różnych naturalnych środków, które mogą pomóc w zapobieganiu bliznom i tworzeniu się nowych.

Istnieje wiele różnych peelingów chemicznych, które można stosować na twarz, szyję i inne okolice. Te peelingi chemiczne poprawiają wygląd rozstępów, ponieważ usuwają wierzchnią warstwę skóry (skórę właściwą) i poprawiają elastyczność skóry. Dzięki temu skóra wygląda na jędrniejszą i gładszą oraz zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek. Większość chirurgów kosmetycznych zaleci zastrzyki kolagenowe jako część ogólnego pakietu leczenia, który obejmuje peelingi chemiczne, ale w niektórych przypadkach lekarz może zasugerować jednoczesne stosowanie kolagenu i peelingu chemicznego.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *