Czy cellulit jest normalny?

cellulit Guam kosmetyki to stan, który dotyka nawet 90% kobiet. Podczas gdy wielu uważa, że cellulit jest oznaką tłuszczu, w rzeczywistości jest on naturalną częścią ciała. Cellulit nie jest związany z wiekiem, kształtem czy rozmiarem i może rozwinąć się w każdym momencie, także podczas zmian hormonalnych. Jeśli masz cellulit, masz kilka możliwości jego leczenia.

Silny cellulit to defekt kosmetyczny

Większość kobiet cierpi na cellulit w pewnym momencie swojego życia. Można go znaleźć w wielu miejscach na ciele, w tym na udach, pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach. Niektóre kobiety doświadczają tego stanu w określonych etapach życia, takich jak dojrzewanie, ciąża czy menopauza. Jednak ważne jest, aby zrozumieć, że jest to defekt kosmetyczny, a nie choroba.

Cellulit jest spowodowany przez nagromadzenie tkanki tłuszczowej pod powierzchnią skóry. Tłuszcz ten naciska na tkanki łączne znajdujące się pod nim, powodując, że skóra wydaje się grudkowata i wysklepiona. Chociaż cellulit może pojawić się u osób o każdej wadze, genetyka i hormony mogą przyczynić się do jego rozwoju. Dodatkowo, ma on tendencję do występowania częściej u kobiet niż u mężczyzn.

Choć dokładna przyczyna cellulitu nie jest znana, genetyka, hormony i styl życia są czynnikami, które mogą przyczynić się do rozwoju cellulitu. Faktem jest jednak, że cellulit jest często niepochlebny. Może być wynikiem braku równowagi hormonalnej lub niewłaściwej diety lub stylu życia.

Na szczęście stan ten można leczyć. Niektóre zabiegi kosmetyczne, takie jak zabiegi laserowe, mogą poprawić wygląd cellulitu. Zabiegi laserowe mogą pomóc pogrubić skórę poprzez zwiększenie produkcji kolagenu. Wyniki mogą trwać przez rok lub dłużej. Dodatkowo, może zmniejszyć wygląd cellulitu na dotkniętym obszarze.

Cellulit jest powszechną chorobą skóry, która może powodować dimpled, lumpy, lub nierówną skórę. Chociaż jest to bardziej powszechne u kobiet, mężczyźni również cierpią z powodu cellulitu. Jednak wiele osób próbuje różnych metod, aby poprawić wygląd swojej skóry. Na przykład niektórzy ludzie tracą na wadze, ćwiczą i używają kremów, które twierdzą, że są rozwiązaniem dla cellulitu. Oprócz tych zabiegów, istnieją medycznie sprawdzone zabiegi.

Precellulit jest powszechny

Cellulit jest stanem skóry, który powoduje dołeczki i grudki pod powierzchnią skóry. Najczęściej dotyka pośladków, ud i brzucha. Jego objawy mogą wahać się od łagodnych do poważnych i mogą być trudne do zauważenia. Może być wynikiem starzenia się lub choroby podstawowej, takiej jak otyłość.

Cellulit jest częstą chorobą skóry, dotykającą 80-90% kobiet w okresie post-pubertalnym. Jego etiologia jest wciąż niejasna, ale ma komponent hormonalny. Mężczyźni są mniej narażeni na cellulit niż kobiety, a występuje on częściej u mężczyzn z niedoborem androgenów, takich jak zespół Klinefeltera, hipogonadyzm i tych, którzy otrzymują terapię hormonalną.

Cellulit to stan, w którym pasma włókniste łączące skórę z głębszymi warstwami mięśni i tkanką podskórną rozciągają się nieregularnie. To powoduje, że komórki tłuszczowe naciskają na powierzchnię skóry, powodując, że skóra staje się nierówna. Nie ma jednoznacznej przyczyny powstawania cellulitu, jednak genetyka i pochodzenie etniczne mogą odgrywać pewną rolę. Nawet osoby o wyjątkowo sprawnych ciałach mogą mieć cellulit.

Choć jest on powszechny u nastolatków i młodych kobiet, mężczyźni i nastolatki również mogą mieć cellulit. Kobiety z cellulitem mogą być zakłopotane wyglądem dołeczków na skórze, ale nie muszą radzić sobie z nim same. Jeśli martwi Cię cellulit, porozmawiaj z lekarzem. Będą oni mogli przepisać Ci odpowiednie leczenie.

Jeśli chcesz uniknąć cellulitu, musisz wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które przyczyniają się do rozwoju tego stanu. Genetyka jest największym czynnikiem ryzyka, ale istnieją również inne czynniki, które mogą wpływać na powstawanie cellulitu. Podczas gdy genetyki nie można zmienić, dieta i zmiana stylu życia mogą pomóc w zapobieganiu rozwojowi cellulitu. I oczywiście, należy również wziąć pod uwagę swój obecny stan zdrowia. Jeśli masz w rodzinie historię pewnych chorób, leczenie cellulitu może nie być dla Ciebie odpowiednie.

Istnieją dwie procedury, które zostały zatwierdzone przez FDA do leczenia cellulitu. Jednym z nich jest liposukcja, która polega na wprowadzeniu igły pod skórę. Usuwa ona tłuszcz powodujący cellulit i poprawia wygląd skóry. Jednak ta operacja jest kosztowna, a wyniki są niespójne.

Liposukcja

Liposukcja na cellulit jest powszechną procedurą chirurgiczną, która może usunąć niechciane komórki tłuszczowe. Może poprawić wygląd cellulitu, stanu skóry, który dotyka 80 do 90 procent kobiet. Procedura polega na użyciu maleńkiego nacięcia i rurki do usunięcia nadmiaru komórek tłuszczowych.

Liposukcja nie jest lekarstwem na cellulit. Po prostu usuwa nadmiar tłuszczu i odsłania bardziej stonowaną skórę. Procedura nie zmienia integralności strukturalnej skóry, a pozostałe komórki tłuszczowe mogą nadal naciskać na nią. Ponadto liposukcja nie adresuje pasm włóknistych, które są powszechne w cellulicie.

Po liposukcji pacjenci powinni uważać na to, co jedzą i ćwiczą po zabiegu. Powinni unikać przyjmowania niektórych leków, takich jak doustne środki antykoncepcyjne, które mogą prowadzić do zlokalizowanego przyrostu masy ciała. Pacjenci powinni być również świadomi wszelkich zmian w lekach, które biorą.

Liposukcja może poprawić wygląd cellulitu w kilku przypadkach. Może również wyeliminować uporczywe złogi tłuszczu. Podczas gdy liposukcja nie jest lekarstwem na cellulit, jest to skuteczna chirurgiczna metoda usuwania tłuszczu. Liposukcja jest zabiegiem bezpiecznym dla większości pacjentów i może być wykonywana w każdym wieku. Liposukcja wymaga dobrej elastyczności i jędrności skóry, ale nawet jeśli tego nie masz, nadal możesz się jej poddać. Twój chirurg plastyczny może również zasugerować procedury uzupełniające, aby wzmocnić wyniki liposukcji.

Laserowa liposukcja wspomagana i liposukcja wspomagana ultradźwiękami to skuteczne zabiegi na cellulit. Procedury te są znacznie mniej inwazyjne niż liposukcja. Liposukcja wykorzystuje technologię ultradźwiękową do rozbijania złogów tłuszczowych pod skórą, co skutkuje gładszym, elastycznym wyglądem. Zabieg jest zwykle zakończony w jednej sesji i wymaga tylko dzień lub dwa przestoju po nim.

Choć cellulit może być spowodowany przez genetykę, może wystąpić u ludzi w każdym wieku. Jest on bardziej powszechny u kobiet, ale może również dotyczyć osób o normalnej wadze. Może wpływać na wygląd i samoocenę jednostki, zwłaszcza u osób otyłych lub mających nadmiar złogów tłuszczu.

Mezoterapia

Mezoterapia jest opcją redukcji cellulitu. Zabieg jest niechirurgiczny i nie jest niebezpieczny. Zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę niewielkich ilości leków. Leki te są takie same jak te podawane w formie doustnej, ale dostarczane są w mniejszym stężeniu pod skórę. Zwolennicy mezoterapii mówią, że może być stosowany w szerokim zakresie warunków medycznych, i że powinien być powszechnie dostępny.

Mezoterapia wykorzystuje maleńkie igły, które są około pół cala długości, aby skierować zlokalizowane depozyty tłuszczu. Zastrzyki pomagają rozbić tłuszcz i przywrócić elastyczność tkanki. Procedura jest często w połączeniu z dietą i ćwiczeniami, aby dać najlepsze wyniki. Proces jest skuteczny i może pomóc w wyeliminowaniu efektu dołeczkowego cellulitu. Procedura powoduje tylko minimalny dyskomfort i obrzęk.

Ten zabieg jest stosowany od dziesięcioleci przez lekarzy. Jest bardzo skuteczny w eliminowaniu cellulitu i ponownym kształtowaniu konturów ciała. Może również poprawić rozstępy i sprawić, że skóra będzie wyglądać o pięć lat młodziej. Zabiegi mezoterapii mogą być wykonywane na prawie każdej części ciała, ale najczęstsze obszary to uda, pośladki, brzuch i talia.

Mezoterapia nie jest odpowiednia dla wszystkich ludzi. U niektórych osób mogą wystąpić skutki uboczne, w tym zaczerwienienie, obrzęk i zasinienie. Z tego powodu zabieg powinien być wykonywany wyłącznie przez lekarza. Jest to procedura kosmetyczna, więc musisz być pewien, że nie jesteś uczulony na substancje.

Mezoterapia wykorzystuje serię zastrzyków do środkowej warstwy skóry, aby rozbić zlokalizowane złogi tłuszczu. Może również pomóc w leczeniu innych problemów skórnych i poprawić krążenie. Wśród zalet mezoterapii jest jej minimalny czas przestoju. W przeciwieństwie do innych zabiegów kosmetycznych, nie wymaga ciężkich bandaży i gorsetów i nie przeszkadza w codziennej aktywności.

.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *