Czy rozstępy są normalne?

rozstępy są spowodowane szybkimi zmianami wagi i mogą być małe lub duże. Elastyczne włókna skóry szybko się rozciągają i mogą się rozerwać, przez co widoczny jest blady tłuszcz pod powierzchnią. Mogą być również spowodowane genetyką. Chociaż nie są znane żadne środki zapobiegawcze, ważne jest, aby utrzymać stabilną wagę podczas ciąży i pić dużo wody. Spożywanie pokarmów bogatych w cynk i witaminy może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia rozstępów.

Rozstępy są spowodowane naturalną rozciągliwością i elastycznością ciała. Są spowodowane rozciągnięciami i wzrostem skóry. Tkanki łączne w skórze mogą się rozciągać, co powoduje ich tworzenie. Rezultatem są stany zapalne i rozstępy. Chociaż jest to rzadkie, niektóre schorzenia mogą również powodować rozstępy. Niektóre z tych stanów są związane z nadnerczami, które podczas ciąży wytwarzają hormony. Ale większość kobiet, które otrzymują te znaki, jest zdrowa i nie ma żadnych schorzeń.

Istnieje kilka przyczyn powstawania rozstępów. Skóra ma skłonność do szybkiego wzrostu, a przybieranie na wadze ma duży udział. Genetyka również może odgrywać pewną rolę. Ale dla większości ludzi rozstępy są całkowicie normalne. Należy również pamiętać, że blizny nie znikają; zamiast tego kolagen i włókna elastyczne pod skórą wciąż tam są. Rozstępy są bardzo powszechne i wiele osób zaakceptowało je jako naturalną część tego procesu.

Chociaż te ślady są trwałe, mogą z czasem zanikać, ale nie znikną. Pod skórą wciąż znajdują się złamane włókna kolagenowe i elastynowe. Podczas gdy wielu ludzi boryka się z rozstępami, wielu nauczyło się traktować je jako normalną część swojego ciała. Rozstępów nie należy się wstydzić. Poza tym nigdy nie jesteś za młody, żeby je mieć. Są oznaką wzrostu, co oznacza, że przeżywasz gwałtowny wzrost!

Podczas gdy niektórzy mężczyźni mają skłonność do otrzymywania tych znaków, większość mężczyzn nie ma problemów zdrowotnych lub ma skłonność do ich rozwoju. Na przykład niektórzy mężczyźni mają większe ryzyko rozwoju rozstępów niż inni. Ponadto niektórzy mężczyźni są bardziej podatni na ich rozwój niż inni. Z tego powodu są bardziej podatne na rozstępy w czasie ciąży. Jeśli kiedykolwiek zauważyłeś rozstępy na brzuchu, mogą one być oznaką braku równowagi hormonalnej.

Istnieje kilka środków zapobiegawczych na rozstępy. Przyjmowanie suplementów witaminy A lub retinolu może poprawić wygląd rozstępów i zmniejszyć ich wygląd. Jednak retinol nie jest odpowiedni dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Leki te mogą również wpływać na hormony i powodować wady wrodzone. Dermatolog zaleci stosowanie miejscowych produktów łagodzących rozstępy. Niektóre z tych leków mogą być stosowane przez pacjentów o normalnej skórze.

Dostępne są zabiegi zmniejszające widoczność rozstępów. Najskuteczniejszym z tych zabiegów jest zwykle połączenie maści i kremów. Niektóre zabiegi są skuteczne, podczas gdy inne nie zapewniają trwałych rezultatów. Podobnie jak w przypadku każdego problemu medycznego, przed zastosowaniem jakiegokolwiek leczenia należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jednym z nich jest obecność hormonów. Jeśli masz problem z nadnerczami, możesz mieć również problemy hormonalne lub inne problemy, które wpływają na twoją skórę.

Dobry plan leczenia rozstępów nie opiera się na konkretnym lekarstwie. Dermatolog powinien omówić z pacjentem ryzyko i korzyści wynikające z różnych zabiegów. Jeśli rozstęp jest spowodowany brakiem równowagi hormonalnej, może to być oznaką braku równowagi hormonalnej. Jeśli skóra jest nadmiernie naciągnięta, tkanka łączna może rozerwać się i spowodować blizny. Dermatolog zazwyczaj przepisuje lek, który skutecznie leczy objawy rozstępów.

Jeśli twoje rozstępy są spowodowane przyrostem masy ciała, możesz skonsultować się z lekarzem. Najlepiej sprawdzić je u dermatologa w celu dokładnej diagnozy. Dermatolog pomoże Ci wybrać najlepszą opcję leczenia dla Twojego rodzaju skóry. Jeśli masz w rodzinie problemy hormonalne, powinieneś skonsultować się z lekarzem. Problem genetyczny może również prowadzić do powstawania rozstępów. Ważne jest, aby zrozumieć swoje objawy i możliwe przyczyny.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *