Czy rozstępy znikną wraz z utratą wagi?

Szukasz informacji, jak sprawić, by rozstępy zniknęły wraz z utratą wagi. Prawdziwa profilaktyka i usuwanie rozstępów polega na znalezieniu odpowiedniego kremu i wyrobieniu nowych zdrowych nawyków po odchudzaniu. Gotowy na znaczne zmniejszenie rozstępów? Przeprowadzę Cię przez to, co powinieneś wiedzieć: Co powoduje rozstępy podczas odchudzania? A jaki jest najlepszy krem do usuwania rozstępów? W tym artykule wyjaśnimy odpowiedzi na te pytania.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów, które twierdzą, że mogą pomóc zmniejszyć widoczność rozstępów. Większość kremów zawiera składniki, które zmiękczają skórę i ją kolagenizują. Te składniki sprawią również, że skóra będzie jaśniejsza i jędrniejsza, co sprawi, że ślady staną się mniej widoczne. Kremy mogą również stymulować wzrost nowych komórek i włókien. Rezultatem jest gładsza, bardziej miękka cera, która zmniejsza widoczność rozstępów.

Wiele kremów twierdzi, że mogą zmniejszać kropelki tłuszczu pod skórą

Chociaż może to sprawić, że rozstępy będą mniej widoczne, w rzeczywistości nie zmniejszy ich wyglądu. Dzieje się tak, ponieważ gdy osoba traci na wadze, jej waga pozostaje w tyle. Tak więc, chociaż skóra może wyglądać na mniej wyboistą, znajdujący się pod nią tłuszcz i tkanka łączna pozostają nienaruszone, co wcale nie zmniejsza rozstępów.

Podczas gdy wiele produktów nie robi nic więcej niż nawilża i tonizuje skórę, istnieją pewne składniki, które faktycznie pomagają leczyć i odmładzać skórę. Składniki, które pomagają przywrócić elastyczność i zmniejszyć wiotczenie, to masło Shea, masło kakaowe i aloes. Wszystkie te składniki pomagają przywrócić młodzieńczy wygląd skóry i nawilżyć ją, co może zdziałać cuda w leczeniu rozstępów.

Niektóre środki nawilżające zawierają również kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy jest jednym ze związków odpowiedzialnych za utrzymanie zdrowych i elastycznych komórek skóry. Jednak gdy kwas hialuronowy staje się niski, komórki skóry są podatne na starzenie się i pojawiają się rozstępy. Produkt zawierający kwas hialuronowy odwróci ten proces i pomoże zapobiec powstawaniu niechcianych śladów.

Jeśli chodzi o leczenie miejscowe, istnieje wiele opcji. Wiele kremów twierdzi, że jest w stanie zmniejszyć, a nawet pozbyć się śladów, chociaż jakakolwiek skuteczność każdego kremu w tym obszarze jest nadal nieznana. Najlepszym sposobem, aby zdecydować, który krem do stosowania miejscowego będzie dla Ciebie najlepszy, jest wizyta u dermatologa. Będą mogli polecić konkretną markę kremu, który ma odpowiednie składniki do leczenia tego problemu.

Jedną z największych obaw osób, które szybko przybierają na wadze, są blizny po rozciągnięciu. Niektórzy ludzie tak szybko przybierają na wadze, że ich skóra wręcz pęka na brzegach. Jeśli tak się stanie, blizny mogą stać się bardziej widoczne, ponieważ rozprzestrzeniają się po powierzchni skóry. Bliznom tym można zapobiec, stosując miejscowo krem z przeciwutleniaczami lub retinoidami, które mogą pomóc w naprawie uszkodzeń spowodowanych szybkim przyrostem masy ciała. Ten rodzaj kremu sprawi, że skóra będzie wyglądać młodziej i zdrowiej, gdy próbuje się wyleczyć.

Rozstępy, bez względu na to, czy pojawiają się na brzuchu, udach, ramionach czy innych obszarach, mogą być dla kobiet kłopotliwym problemem. Wiele kobiet próbuje zatuszować ślady czystą odzieżą. Dotyczy to szczególnie tych, którzy mają abdominoplastykę. Na szczęście istnieje wiele sposobów na pozbycie się tych śladów. Skonsultuj się z dermatologiem, który będzie w stanie zalecić plan leczenia odpowiedni do szybkiego przybierania na wadze.

Innym sposobem na usunięcie tych śladów jest laseroterapia i peelingi chemiczne. Oba te zabiegi wykorzystują intensywne impulsy światła, aby spalić warstwy martwych komórek skóry. Laseroterapia jest zwykle stosowana w przypadku rozstępów, podczas gdy peelingi chemiczne są często stosowane w leczeniu blizn potrądzikowych i drobnych podrażnień skóry. Obie te opcje przyniosą piękne rezultaty, ale każda metoda wymaga od kilku tygodni do kilku miesięcy przygotowań i leczenia, zanim będziesz mógł bezpiecznie wrócić do codziennych zajęć.

Co na rozstępy

Istnieją pewne skutki uboczne stosowania peelingów chemicznych i laseroterapii w leczeniu rozstępów. Powinieneś skonsultować się z dermatologiem, aby ustalić najlepszy sposób leczenia dla Twojej skóry. Wiele dostępnych kremów zawiera kwasy alfa-hydroksylowe, które mogą powodować pieczenie, zaczerwienienie i swędzenie. Twój lekarz może również zalecić mocniejsze kremy, które mają niższe stężenie kwasów alfa-hydroksylowych, a nawet zaprzestać stosowania wszystkich razem, jeśli wystąpią negatywne skutki uboczne. Peelingi chemiczne mogą powodować tymczasowe przebarwienia w miejscach aplikacji, a także mogą powodować nadmierne zaczerwienienie, które znika po kilku dniach.

Najskuteczniejszym sposobem leczenia tych śladów w czasie ciąży jest dieta i ćwiczenia. Zdrowa, zbilansowana dieta pomoże Twojej skórze naprawić uszkodzenia spowodowane przyrostem masy ciała, a odpowiednie ćwiczenia pomogą zachować jędrność i elastyczność skóry. Regularne ćwiczenia poprawią krążenie krwi, umożliwiając skórze lepsze wchłanianie składników odżywczych, których potrzebuje do samoregeneracji. Kobiety w ciąży powinny skonsultować się z lekarzem, jakie rodzaje ćwiczeń są dla nich bezpieczne. Chociaż rozciąganie i ćwiczenia fizyczne nie zawsze mogą całkowicie wyeliminować rozstępy, pomogą one Twojej skórze zregenerować się.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *