Czym naprawdę jest cellulit

cellulit Guam kosmetyki jest spowodowany nadmiarem tłuszczu odkładającego się w skórze. Ten nadmiar tłuszczu jest połączony ze skórą przez przegrody i silne włókna kolagenowe. Kiedy komórki tłuszczowe są zbyt stłoczone, ciągną skórę w dół. To pociąganie powoduje nierówną powierzchnię znaną jako cellulit. Istnieją trzy stopnie cellulitu. Stopień 3 pokazuje widoczne wgłębienie skóry, kiedy stoisz.

Misinformacja o cellulicie

Wiele błędnych informacji istnieje na temat cellulitu. Wielu “ekspertów” chciałoby, abyś uwierzyła, że cellulit jest stanem skóry spowodowanym przez nadmiar złogów tłuszczu. Jednak jest to po prostu nieprawda. W rzeczywistości, stan ten jest wynikiem niezdolności Twojego organizmu do eliminacji odpadów. Na szczęście istnieją sposoby na zmniejszenie cellulitu, nawet jeśli nie jesteś aktywna fizycznie. Jednym ze świetnych sposobów jest jazda na rowerze. To ćwiczenie wyrzeźbi twoje uda i ścięgna, jednocześnie wypracowując twój tyłek.

Choć nadwaga lub otyłość jest czynnikiem ryzyka dla rozwoju cellulitu, nawet szczupłe osoby mogą go rozwijać. To dlatego, że tłuszcz może naciskać na tkanki łączne pod skórą. Cellulit można łatwo leczyć za pomocą odpowiednich technik, w tym diety i reżimu ćwiczeń. Jednak istnieje również kilka mitów na temat cellulitu, które należy obalić, zanim zaczniesz swoją podróż do życia wolnego od cellulitu.

Endo International plc ma nową kampanię, aby walczyć z dezinformacją na temat cellulitu. Dzięki nowej kampanii “Naprawdę Cellulit” firma ma nadzieję obalić wstyd związany z cellulitem i promować opcje leczenia, które działają dla kobiet z cellulitem. Treść kampanii opiera się na informacjach naukowych i jest zaprojektowana tak, aby przemawiać do wszystkich kobiet w autentyczny sposób. Aby upewnić się, że przesłanie będzie miało wpływ, Endo skorzystało z pomocy trzech grup ekspertów: dermatologów, chirurgów plastycznych i kobiet z cellulitem.

Prawdą jest, że 90% kobiet cierpi z powodu cellulitu. Stan ten jest normalną częścią kobiecej anatomii. Powstaje w wyniku interakcji dwóch części ciała – tłuszczu i tkanki łącznej – i jest spowodowany wahaniami hormonów. Pomimo piętna związanego z cellulitem, jest on w rzeczywistości naturalną częścią ciała kobiet.

Przyczyny

Cellulit jest stanem powszechnym wśród osób z nadwagą i otyłością. Pojawia się na ciele, ponieważ tłuszcz napiera na tkankę łączną pod skórą. Aby zmniejszyć wygląd cellulitu, należy ograniczyć ilość rafinowanych i przetworzonych węglowodanów w swojej diecie. Pomaga również uniknąć palenia i spożywania alkoholu.

Picie dużej ilości wody jest również ważnym sposobem na zmniejszenie cellulitu. Pomaga to oczyścić jelito grube i uregulować hormony. Ponadto, spożywanie pokarmów o wysokiej zawartości błonnika, które są bogate w przeciwutleniacze, pomaga zapobiegać uszkodzeniom skóry przez wolne rodniki, które ją starzeją. Jedzenie wysokiej jakości źródeł białka jest kolejnym ważnym sposobem na poprawę metabolizmu i zmniejszenie cellulitu.

Choć cellulit jest częstym problemem u kobiet, może być również spowodowany przez inne czynniki. Oprócz starzenia się i złej diety, słabe krążenie może również prowadzić do cellulitu i może być niebezpieczne dla osób z problemami z sercem i krążeniem. W takim przypadku należy zasięgnąć porady lekarza dermatologa, aby wykluczyć inne schorzenia, które mogą przyczynić się do wystąpienia cellulitu.

Aby zminimalizować cellulit, należy przestrzegać zdrowej diety i rutyny ćwiczeń. Palenie może przyczynić się do pojawienia się cellulitu, ponieważ zmniejsza przepływ krwi do skóry. Może również utrudniać produkcję kolagenu i tkanek łącznych. Należy również unikać ciasnej bielizny, ponieważ mogą one przyczynić się do pojawienia się cellulitu.

Inne czynniki, które przyczyniają się do pojawienia się cellulitu to genetyka, hormony i styl życia. Cellulit jest często spowodowany nieodpowiednim krążeniem w skórze, co powoduje, że nadmiar płynów i produktów odpadowych naciska na tkankę tłuszczową. Słabe krążenie krwi prowadzi do spowolnienia metabolizmu.

Traktowania

Cellulit jest powszechnym problemem kosmetycznym, ale istnieje kilka opcji leczenia. Niektóre z tych zabiegów są niechirurgiczne, a inne wymagają użycia elektrod. Procedury te mogą być wykonywane przez licencjonowane kosmetyczki i wyszkolonych pracowników medycznych. Jednak zaawansowane zabiegi medyczne, takie jak liposukcja i inne procedury chirurgiczne powinny być wykonywane przez chirurga kosmetycznego z certyfikatem.

Jednym z takich zabiegów jest QWO, który został zatwierdzony przez FDA do leczenia cellulitu na pośladkach. QWO jest zabiegiem wstrzykiwanym, który rozbija włókniste pasma ciągnące się na powierzchni skóry i może trwale zmniejszyć wygląd cellulitu. Zapewnia również gładszą, jędrniejszą powierzchnię skóry i może poprawić ogólny wygląd cellulitu.

Choć Twoja dieta nie jest wyłącznie winna za cellulit, spożywanie diety o wysokiej zawartości błonnika i witamin może sprawić, że będzie on gładszy. Uważaj również na spożycie sodu, ponieważ zbyt duża ilość sodu może powodować opuchliznę i zatrzymanie wody. I pamiętaj, aby jeść dużo owoców i warzyw. Pomogą one w krążeniu, co z kolei zmniejszy wygląd cellulitu.

Alternatywnie, możesz zdecydować się na nieinwazyjny zabieg CoolSculpting lub kriolipolizę. Te zabiegi są zarówno nieinwazyjne i kosztują od 700 do 1000 dolarów za sesję. Nie ma jednak gwarancji, że te zabiegi będą trwały wiecznie, ponieważ waga osoby i genetyka mogą wpływać na wyniki. Jednakże, jeśli masz umiarkowany do ciężkiego przypadku cellulitu, możesz chcieć rozważyć ten treatment.

Dwutlenek węgla zastrzyki mogą również poprawić wygląd cellulitu i rozstępów. Zastrzyki te rozbijają twarde pasma pod skórą, pozwalając na wypełnienie dołeczków w skórze. Jednak zabieg ten wymaga kilku sesji, aby zobaczyć znaczące rezultaty. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort podczas procesu, a Ty musisz być przygotowany na spędzenie czasu na dochodzeniu do siebie po zabiegu.

Dieta

Dieta bogata w antyoksydanty jest niezbędna w zapobieganiu cellulitowi. Związki te, w tym witaminy A i C, polifenole i bioflawonoidy, utrzymują komórki skóry w zdrowiu. Można je znaleźć w owocach i warzywach, takich jak buraki, brokuły, borówki i granat. Jedzenie świeżej sałatki każdego dnia może również dostarczyć Twojemu organizmowi niezbędnych witamin.

Wystarczająca ilość białka jest kolejnym ważnym czynnikiem w walce z cellulitem. Białko pomaga organizmowi produkować kolagen i elastynę. Najważniejsze aminokwasy do produkcji tych białek to glicyna, prolina i lizyna. Należy również spożywać odpowiednie ilości witaminy C, żelaza i manganu.

Dieta o wysokiej zawartości błonnika pokarmowego może zmniejszyć wygląd cellulitu. Może również pomóc w spalaniu tkanki tłuszczowej poprzez poprawę zdrowia układu pokarmowego. Należy pić co najmniej 6 do 8 szklanek wody dziennie, a rano można posypać siemię lniane na płatki śniadaniowe. Najlepszą częścią błonnika pokarmowego jest to, że może pomóc twojemu układowi trawiennemu pracować prawidłowo i wypłukiwać toksyny i odpady.

Unikaj alkoholu i napojów na bazie cukru. Alkohol zmniejsza metabolizm Twojego organizmu i powoduje, że tłuszcz jest przechowywany w ciele. Ponadto zmniejsza krążenie w organizmie, co przyczynia się do powstawania cellulitu. Picie dużej ilości wody również utrzymuje cellulit w ryzach. Woda utrzymuje również nerki w czystości i pomaga organizmowi przejść toksyny przez system efficiently.

Dodanie większej ilości kolendry do codziennej diety to kolejny skuteczny sposób na zmniejszenie cellulitu. Kolendra promuje detoksykację i zwiększa odporność organizmu. Ponadto zmniejsza częstotliwość przeziębień.

Ćwiczenia

Jednym ćwiczeniem, które jest szczególnie przydatne w leczeniu cellulitu jest przysiad. To ćwiczenie celuje w cellulit w tyłku i w mięśnie gluteus maximus. Pomaga również tonować mięśnie w tych obszarach. Gdy wykonywane prawidłowo, to ćwiczenie może pomóc wyeliminować cellulit. Może również pomóc zmniejszyć spożycie cukru. Nadmierne spożycie cukru zwiększa poziom cukru we krwi, co wyzwala rozwój tłuszczu.

Inne ćwiczenie z masą ciała, które jest skuteczne w redukcji cellulitu to step-up. To ćwiczenie zwiększa tętno i pobudza spalanie kalorii w całym ciele. Pomaga także w zwalczaniu cellulitu w górnej części ud. Aby wykonać to ćwiczenie, stań na jednej nodze i podnieś prawą nogę. Upewnij się, że utrzymujesz lekkie zgięcie na stopie podczas całego ćwiczenia.

Jednym z ćwiczeń, które celuje w uda jest przysiad. To ćwiczenie jest najbardziej efektywne i nie wymaga sprzętu na siłowni. Wykonuje się je stojąc ze stopami w odległości bioder. Powinieneś również zgiąć kolana, gdy napinasz mięśnie ud. Utrzymaj tę pozycję przez 20 sekund. Powtórz to ćwiczenie pięć razy dla każdej nogi.

Innym ćwiczeniem, które pomaga poprawić napięcie mięśni jest rebounder. To ćwiczenie jest doskonałe do redukcji cellulitu, ponieważ utrzymuje całe ciało w ruchu. Wzmacnia ramiona, uda i abs, a także dno miednicy. Pomaga również układowi endokrynologicznemu, który jest odpowiedzialny za produkcję hormonów.

Jednym ćwiczeniem, które pomaga poprawić krążenie krwi w organizmie, są ćwiczenia aerobowe. Ten rodzaj ćwiczeń jest najlepszy do leczenia cellulitu, ponieważ będzie spalić więcej kalorii i zwiększyć swój metabolizm. Należy jednak pamiętać, że nie należy ćwiczyć energicznie, ponieważ zbyt duża aktywność aerobowa może zwiększyć ryzyko zawału serca. Oprócz ćwiczeń, ważne jest również, aby przestrzegać zdrowej diety, aby zobaczyć pozytywne wyniki.

,.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *