Gdzie pojawiają się rozstępy podczas ciąży?

Jeśli zastanawiasz się, jakie rozstępy pojawiają się w czasie ciąży, to dobrze trafiłeś. Gdzie pojawiają się rozstępy w czasie ciąży? Cóż, ten artykuł wyjaśni ci odpowiedź.

Istnieje wiele powodów, dla których mogą pojawić się rozstępy, z których najbardziej podstawowym jest ciąża. Inne mogą być genetyczne i ze względu na elastyczność skóry, która różni się w zależności od osoby. Nawet nastolatki są podatne na rozstępy, chociaż zwykle nie są tak poważne.

rozstępy są wynikiem nadmiernego przybierania na wadze. Nadmierna waga powoduje pękanie skóry, co powoduje powstawanie drobnych łez w skórze właściwej. Te łzy stają się charakterystycznymi liniami na brzuchu lub udach. Ślady są najbardziej widoczne, gdy skóra jest zwiotczała; stąd nazwa krem na rozstępy „zwiotczały”. Najbardziej podatne na nie są kobiety w ciąży, ponieważ ich organizm nieustannie przechodzi zmiany hormonalne. Wygląd tych śladów również zmienia się wraz z wiekiem.

Niektóre kobiety mogą nie cierpieć na nie podczas ciąży

Jednak szanse rosną w drugim i trzecim trymestrze. Dzieje się tak, ponieważ komórki skóry, które tworzą skórę właściwą, nie są w stanie utrzymać swojej elastyczności po narodzinach dziecka. Waga dziecka wzrasta, powodując rozpad komórek skóry i powstawanie blizn.

Ponieważ rozstępy są wynikiem zbyt dużej ilości skóry i zbyt dużej wagi, wystarczy, że w czasie ciąży należy stosować balsam nawilżający zawierający składniki nawilżające. Stosowanie balsamu nawilżającego jest niezbędne na każdym etapie ciąży. We wczesnych stadiach ciąży lekarz może zamiast tego zalecić stosowanie kremu nawilżającego. Ponieważ jednak te kremy mogą być dość drogie, możesz użyć kremu dostępnego bez recepty. Możesz poprosić farmaceutę o krem, który zawiera aloes, olej z pestek winogron lub olejek jojoba, a także inne naturalne składniki, które mogą zmniejszyć widoczność rozstępów we wczesnej ciąży.

W późnej ciąży występuje tendencja do napinania się skóry właściwej

Prowadzi to do zmniejszenia elastyczności i powstawania rozstępów. Aby odwrócić ten proces, dobry balsam nawilżający musi zawierać składniki, które pobudzają wzrost nowych włókien elastycznych w skórze — jest to możliwe dzięki dodatkowi witaminy E, witaminy C i witaminy A. Inne korzystne składniki, które mogą wzmocnić odporność organizmu W skład systemu wchodzą: witamina E, olej z pestek winogron i masło shea.

Dobry balsam nawilżający do zapobiegania rozstępom podczas ciąży nie może zawierać żadnych sztucznych składników, barwników, substancji zapachowych, olejków na bazie ropy naftowej ani parabenów. Ponadto powinien być hipoalergiczny i wolny od laurylosiarczanu sodu, który po nałożeniu na skórę może tworzyć silne sebum. Niektóre środki nawilżające zawierają również płatki owsiane, rumianek, mleko, miód, zieloną herbatę i miętę pieprzową. Składniki te mają właściwości łagodzące, poprawiają elastyczność i miękkość skóry.

Jeśli rozstępy nie znikają we wczesnej ciąży, to najprawdopodobniej dlatego, że w tym czasie Twoje ciało nie jest wystarczająco odżywione. Gdy Twoje dziecko przychodzi na świat, pożywienie, które Twoje ciało otrzymuje z macicy matki, zwykle zanika, gdy Twoje ciało dostosowuje się do potrzeb nowego dziecka. Możesz zminimalizować rozwój tych śladów, dbając o zdrową dietę i dużo ćwicząc.

Jeśli pytasz: „Dlaczego powinnam używać kremu na rozstępy w czasie ciąży?” oto kilka odpowiedzi. Dobry balsam nawilżający zapewni wiele korzyści, w tym odżywi skórę, zmniejszy rozstępy i poprawi zdolność skóry do samoleczenia. rozstępy pojawiają się zwykle, gdy skóra została zbyt mocno rozciągnięta, w czasie ciąży lub po porodzie. Nawilżenie skóry przed ciążą sprawi, że będzie ona zdrowsza i bardziej równomierna. Zmniejszy również widoczność blizn i rozstępów.

Kobiety w ciąży rozwijają wszystkie rodzaje zmian skórnych, od wyprysków po rozstępy

Te zmiany skórne występują z kilku powodów, takich jak wahania hormonów. Niektóre kobiety rozwijają te objawy w czasie ciąży, podczas gdy inne rozwijają je w późniejszym życiu. Niektóre kobiety rozwijają je, ponieważ ich ciała nie są w stanie utrzymać własnej równowagi hormonalnej. Skuteczny balsam nawilżający może pomóc w utrzymaniu nawilżenia skóry, zapobieganiu wypryskom i utrzymaniu równowagi ciała podczas ciąży.

rozstępy mogą zanikać lub nie znikać całkowicie, w zależności od Twojej skóry i osobistych preferencji. Jednak w zależności od tego, gdzie je zdobędziesz, możesz je potraktować, aby zmniejszyć ich widoczność lub całkowicie je wyeliminować. Na przykład, jeśli pojawią się te ślady w okolicy brzucha, możesz nosić pierścienie do pępków, aby ukryć ślady lub nosić biustonosz z dodatkową wyściółką, aby utrzymać nawilżenie okolicy brzucha. Chociaż leczenie może trwać dłużej i kosztować więcej niż inne metody, prawdopodobnie w końcu będzie tego warte.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *