Ile jest rodzajów rozstępów?

Pierwsze pytanie, które powinieneś zadać, to ile jest rodzajów rozstępów? Odpowiedź na to pytanie zależy od rodzaju i stadium rozstępów. Istnieje kilka rodzajów rozstępów, w tym takie, które charakteryzują się kolorem czerwonym. Kolor rozstępów rubrae jest określany przez naczynia krwionośne pod skórą. Te formacje stopniowo zwiększają długość i szerokość w miarę rozciągania skóry. Są to najwcześniejsze fizyczne oznaki nadmiernie naciągniętej skóry i pojawiają się w najwcześniejszych stadiach. Mogą również rozwinąć się po zabiegu chirurgicznym.

Pierwszy rodzaj rozstępów ma kolor czerwony. Dzieje się tak, ponieważ pokazuje naczynia krwionośne, co oznacza, że jest bardziej prawdopodobne u kobiet o ciemnej skórze. Drugi typ ma kolor różowy i pojawia się u kobiet o jasnej karnacji. Te ślady rozwijają się etapami i na ogół stają się widoczne w trzecim trymestrze. Jeśli chcesz uniknąć rozstępów, masz do wyboru szereg zabiegów miejscowych.

Trzeci rodzaj rozstępów to biały. Są to najstarsze i najbardziej uparte i zwykle pojawiają się na dolnej części ciała i kostkach. Oba rodzaje rozstępów nie są bolesne, ale mają wyraźny wygląd. Można je pielęgnować Bio-Oilem. Nakładanie Bio-Oil dwa razy dziennie na dotknięte obszary pomoże Ci się ich pozbyć i poprawi ogólny obraz siebie. Ponadto krem należy nakładać codziennie na skórę w miejscach dotkniętych chorobą, od pierwszego trymestru do końca ciąży.

Aby nie dopuścić do powstania rozstępów, należy zadbać o otaczającą skórę. Spożywanie pokarmów bogatych w witaminę B2 lub witaminę C to świetny sposób na utrzymanie zdrowej skóry. Ten rodzaj rozstępów będzie najmniej bolesny i prawdopodobnie zniknie bez żadnego leczenia. Ponadto skóra będzie mocniejsza dzięki większej ilości kolagenu i elastyny. Dlatego ważne jest, aby spożywać pokarmy bogate w witaminę B2 i witaminę C.

Pomimo wielu rodzajów rozstępów można je leczyć różnymi metodami. W niektórych przypadkach najlepszym sposobem leczenia jest trzymanie się z dala od produktów, które zawierają szkodliwe składniki i mogą zaszkodzić dziecku. Trzymając się z dala od kosmetyków zawierających chemikalia, możesz uniknąć ryzyka powstania rozstępów. Możesz znaleźć kremy i balsamy zawierające chemikalia, które szkodzą dziecku. Jeśli jesteś w ciąży, przed zastosowaniem jakiegokolwiek leczenia powinnaś również skonsultować się z lekarzem.

Najlepszym sposobem leczenia rozstępów jest cierpliwość. Rezultaty są trwałe, ale konieczne jest przestrzeganie zalecanych planów leczenia. W większości przypadków najlepszy zabieg poprawi wygląd i teksturę rozstępów. W czasie ciąży dermatolog będzie stosował na skórę kremy i balsamy zawierające retinoidy i kwas hialuronowy. W tym czasie rozstępy w końcu znikną, a otaczająca skóra będzie wyglądać zdrowo.

Jak sama nazwa wskazuje, pierwszym typem są rozstępy rubrae. Jest to najczęstszy rodzaj rozstępów. Oba rodzaje są spowodowane rozdarciem skóry. W ciąży skóra rozszerza się szybciej, niż jest w stanie pomieścić. Kiedy tak się dzieje, skóra przystosowuje się do tego ciągłego ruchu poprzez kurczenie się i rozciąganie. Podobnie jak drugi typ, rozstępy albae, rozstępy albae są bardziej przewlekłe, co oznacza, że nie są trwałe.

Najczęstsze rodzaje rozstępów to uda, brzuch, pośladki i piersi. Te obszary są najczęściej dotknięte tym stanem. Ponadto mężczyźni są bardziej podatni na tego typu schorzenia. Jeśli obawiasz się objawów rozstępów, lepiej skonsultować się z dermatologiem w celu odpowiedniego leczenia. Jeśli je masz, ważne jest, aby znać ich przyczynę, aby upewnić się, że nie są niebezpieczne.

Istnieje kilka rodzajów rozstępów. Wczesne są zwykle czerwonawe, ale mogą być brązowe lub fioletowe. Później bledną do białego lub bladego koloru. Najpopularniejszy typ jest asymetryczny. Drugi typ jest asymetryczny. Skóra, która wydaje się różowa, ma skłonność do powstawania rozstępów. Najczęstszym typem tych śladów jest okolica ud, pośladków i piersi. Jednak kobiety z historią tych schorzeń są bardziej narażone na rozwój tego schorzenia.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *