Jak pozbyć się rozstępów na udach

Zdobycie rozstępów na udach wymaga zastosowania wielu różnych technik. Możesz skorzystać z zabiegów laserowych, aby zmniejszyć wygląd rozstępów, lub skorzystać z kremów, balsamów i innych produktów, aby zapobiec ich powstawaniu. Możesz nawet użyć Retinolu, który może pomóc w zaniku śladów.

Retinoin pomaga zanikać rozstępom

Czy szukasz rozwiązania, aby pozbyć się rozstępów lub środka zapobiegawczego, możesz zastanawiać się nad retinolem i jego zdolnością do zaniku rozstępów na udach. Korzystanie z retinoidów może pomóc zwiększyć wzrost kolagenu i elastyny. Te dwa białka są odpowiedzialne za gojenie się blizn.

Retinoidy są skuteczne, gdy są stosowane na czerwonych lub brązowych rozstępach. Jednak nie mogą one pomóc białym lub żółtym rozstępom. Mogą one również powodować pewne skutki uboczne. Na przykład, niektórzy mogą doświadczyć swędzenia po zastosowaniu kremu. Te drobne efekty uboczne zwykle znikają w ciągu kilku godzin.

Choć retinoidy mogą być świetnym sposobem na wyleczenie rozstępów, nie są bezpieczne dla kobiet w ciąży lub matek karmiących. Jeśli jesteś zainteresowany próbą retinoidu, powinieneś omówić to z dermatologiem.

Topowe retinoidy są rodzajem kremu z witaminą A, który może być przepisany, aby pomóc w rozstępach. Produkty te mogą być drogie i zająć kilka miesięcy, aby zobaczyć wyniki.

W przypadku stosowania w połączeniu z innymi produktami, retinoidy mogą pomóc poprawić ogólny wygląd rozstępów. Są one szczególnie skuteczne w przypadku rozstępów we wczesnym stadium.

Ale chociaż tretinoina pomaga zanikać rozstępom na udach, nie jest to jedyny produkt na receptę, który może to zrobić. Differin, krem miejscowy, który zawiera MVP adapalenu, jest dobrą opcją, aby pomóc poprawić wygląd rozstępów. Krem miejscowy jest stosowany raz lub dwa razy w tygodniu. Zwiększa produkcję kolagenu i elastyny oraz stymuluje skórę do regeneracji.

Różne kremy i balsamy są dostępne bez recepty, które twierdzą, że zmniejszają wygląd rozstępów. Niektóre z nich są bardziej skuteczne niż inne.

Złuszczanie skóry

Używanie chemicznego środka złuszczającego lub luffy, aby pozbyć się rozstępów, to prosty sposób na utrzymanie skóry w blasku. Kiedy złuszczasz skórę, usuwasz stare komórki skóry i stymulujesz odrastanie nowego kolagenu i elastyny. Dzięki temu produkty, które stosujesz, wnikają głębiej w skórę i pozostawiają po sobie czystą, nawilżoną powierzchnię.

Najlepszym rodzajem eksfoliatora jest taki, który ma właściwości oczyszczające. Powinnaś używać środka oczyszczającego, który jest bogaty w składniki, które pomogą Twojej skórze zachować zdrowie. Utrzymanie dobrze nawilżonej skóry zmniejsza ryzyko rozwoju rozstępów.

Możesz również uniknąć rozstępów poprzez utrzymanie zdrowej wagi. Pomoże to zapobiec nagłemu przyrostowi masy ciała, który może zwiększyć szanse na ich uzyskanie. Jeśli przybierałeś na wadze, możesz spróbować kontrolować to poprzez spożywanie pokarmów bogatych w witaminy.

Innym świetnym sposobem na pozbycie się rozstępów jest użycie domowego peelingu. Peeling powinien być zmieszany z olejkiem eterycznym, a następnie wmasowany w skórę. Można to robić dwa razy w tygodniu. Peeling powinien być używany w okrężnych ruchach, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Możesz również użyć szczotki pod prysznicem lub loofah, aby pozbyć się rozstępów. Narzędzia te usuwają górne warstwy skóry i polerują je. Możesz również użyć kremu nawilżającego podczas prysznica, aby skóra była bardziej napięta.

Bez względu na to, którą metodę wybierzesz, powinnaś unikać nadmiernego złuszczania. Nadmierne złuszczanie może prowadzić do zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Możesz również użyć samoopalacza zamiast chemicznego środka złuszczającego. Możesz użyć filtra przeciwsłonecznego SPF 30, aby chronić skórę przed promieniami UVA i UVB.

Złuszczanie pośladków

Używanie peelingu na pośladkach może pomóc Ci pozbyć się zgrubień, przebarwień i rozstępów. Jest nie tylko skuteczny w leczeniu tych problemów, ale także otwiera pory.

rozstępy Guam kosmetyki mogą być spowodowane szybkim przyrostem masy ciała, brakiem równowagi hormonalnej lub dojrzewaniem. Złuszczanie tyłka może pomóc zapobiec tym problemom skórnym.

Zatkane pory na tyłku mogą prowadzić do trądziku, zgrubień i cyst. Możesz temu zapobiec, myjąc swój tyłek wysokiej jakości płynem do mycia ciała i biorąc prysznic po spoceniu się.

Możesz również spróbować 3-minutowej maski na tyłek. To może pomóc Ci usunąć nierówności, keratosis pilaris (KP) i inne problemy skórne. Możesz masować maskę okrężnymi ruchami przez trzy minuty. Następnie spłukać i pat dry.

Inna metoda złuszczania tyłek jest za pomocą zimnego okładu. Możesz umieścić zimny okład na obszarze przez dziesięć minut. Następnie zawiń go w ręcznik do naczyń. Możesz również masować skórę ciepłą wodą.

Możesz również użyć peelingu chemicznego. Możesz to uzyskać w gabinecie dermatologicznym. Koszt to około Rs. 1500 do 3500 za sesję. Najlepiej jest zasięgnąć porady lekarza, aby wykluczyć podstawowe warunki zdrowotne.

Możesz również złuszczać swój tyłek za pomocą peelingu. Peeling ciała może usunąć nadmiar oleju, martwe komórki skóry i skazy. Ważne jest, aby wybrać peeling, który jest odpowiedni dla Twojego typu skóry.

Jeśli szukasz bardziej naturalnego sposobu leczenia tyłka, rozważ użycie peelingu glicerynowego. Gliceryna jest naturalnie występującym związkiem, który znajduje się w tłuszczach pochodzenia zwierzęcego. Używanie peelingu glicerynowego usunie również nadmiar wilgoci.

Kontrolowanie wagi w celu uniknięcia rozstępów

Podczas ciąży kobiety są podatne na rozstępy. Występują one najczęściej na udach i biodrach. Najlepszym sposobem zapobiegania im jest stopniowe przybieranie na wadze podczas ciąży.

Jeśli jesteś w ciąży, porozmawiaj ze swoim dostawcą opieki zdrowotnej o odpowiedniej diecie i planie ćwiczeń. Zbilansowana dieta i regularne ćwiczenia mogą pomóc Ci uregulować wagę i zapewnić niezbędne odżywienie zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku.

Dobra dieta może również zapobiec lub zmniejszyć wygląd rozstępów. Żywność, która jest bogata w witaminę C i cynk może poprawić zdrowie skóry. Te witaminy mogą również promować produkcję kolagenu.

Dieta, która jest bogata w niezbędne kwasy tłuszczowe, może również pomóc w zapobieganiu lub zmniejszaniu rozstępów. Można je znaleźć w orzechach, rybach, awokado i innych zdrowych produktach spożywczych.

Możesz również użyć kremów miejscowych, aby pomóc zmniejszyć wygląd rozstępów. Jednak może być konieczne użycie tych produktów przez kilka miesięcy, zanim zobaczysz wyniki.

Niektórzy ludzie wolą zmniejszyć wygląd rozstępów za pomocą procedur medycznych. Inni wybierają, aby spróbować kremów i terapii światłem.

Keeping Twoja skóra nawilżona jest najlepszym sposobem, aby uniknąć lub zmniejszyć wygląd rozstępów. Możesz zwiększyć nawilżenie, pijąc wystarczającą ilość wody. Pomaga to skórze ponownie skurczyć się, zmniejszając ryzyko uszkodzenia.

Zwiększenie spożycia pokarmów o wysokiej zawartości białka, takich jak jaja, ryby i orzechy, zachęci do produkcji kolagenu. Ten kolagen jest substancją, która wzmacnia skórę i zmniejsza wygląd zmarszczek.

Getting masaż co tydzień jest doskonałym sposobem na poprawę zdrowia skóry. Niektóre sesje jogi i pilatesu mogą być również korzystne w zmniejszaniu luźnej skóry i napinaniu mięśni.

Zabiegi laserowe

Używanie zabiegów laserowych do usuwania rozstępów może być bezpiecznym, szybkim i skutecznym sposobem na zmniejszenie wyglądu rozstępów. Procedura ta może również pomóc wygładzić rozstępy, lub grzbiety, które pojawiają się na skórze. Dobry dermatolog może polecić najlepsze opcje leczenia dla Ciebie.

Istnieje kilka różnych rodzajów laserów, które mogą być używane do leczenia rozstępów. Te mogą się różnić w ich skuteczności. Możesz potrzebować kilku zabiegów, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Niektórzy dostawcy oferują zniżki za wiele sesji. Niektóre firmy ubezpieczeniowe nie pokrywają zabiegów laserowych, więc należy sprawdzić u swojego przewoźnika, zanim zdecydujemy się na plan leczenia.

Fraxel i VBeam to dwa rodzaje laserów, które okazały się poprawić wygląd rozstępów. Ten rodzaj lasera skupia się na skórze właściwej i stymuluje nowy kolagen.

Pulsacyjny laser barwnikowy to kolejny rodzaj zabiegu usuwania rozstępów. Celuje on w kolor rozstępów i promuje produkcję kolagenu. Jest to również jedyny zabieg, który skutecznie minimalizuje wygląd rozstępów.

Inne techniki obejmują zabiegi microneedling i radiofrekwencji (RF). W obu metodach wykonuje się małe nakłucia w skórze. Rezultatem jest nowa warstwa skóry, która jest gładsza i jędrniejsza.

Zależnie od wielkości i lokalizacji rozstępów, możesz potrzebować kilku zabiegów, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Zabieg ten jest mniej bolesny niż niektóre inne metody, ale uzyskanie najlepszych wyników zajmie trochę czasu.

Istnieją pewne zagrożenia związane z zabiegami laserowymi na rozstępy. Ryzyka te obejmują niewielki obrzęk i zaczerwienienie. Należy również chronić swoją skórę przed słońcem. Używaj codziennie filtrów przeciwsłonecznych, aby uniknąć przyciemnienia rozstępów.

.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *