Jak rozstępy pojawiają się podczas ciąży

Określenie, kiedy pojawią się rozstępy w czasie ciąży, może być trudne. Pojawienie się rozstępów uzależnione jest od wielu czynników, w tym genetyki. Kobiety o jasnej karnacji mogą mieć większą szansę na ich rozwój, a kobiety z ciążami mnogimi i szybkim przyrostem masy ciała są również bardziej narażone na ich rozwój. Zmiany poziomu hormonów w czasie ciąży również przyczyniają się do ścieńczenia skóry. Ponadto waga kobiety waha się o kilka kilogramów.

Nadmiar płynów w organizmie powoduje rozciąganie się skóry. Kolagen spajający włókna skóry rozluźnia się w czasie ciąży, co prowadzi do rozciągnięcia skóry. Nie jest to zdrowe dla skóry, co powoduje powstawanie rozstępów. Pojawienie się rozstępów będzie się różnić w zależności od kobiety, ale zaleca się naturalny przyrost masy ciała, aby im zapobiec. Bio-Oil to świetna opcja na zapobieganie rozstępom podczas ciąży.

Pojawienie się rozstępów w czasie ciąży zależy od genetyki kobiety. Genetyka kobiety odgrywa ogromną rolę w prawie każdym aspekcie ludzkiego życia, a rozstępy nie są wyjątkiem. Uważa się, że zmiany hormonalne w ciąży powodują nadmierne zatrzymywanie płynów w skórze, co z kolei prowadzi do utraty kolagenu w skórze właściwej. Powoduje to zwiotczenie i rozdarcie skóry. Oznacza to, że ciało kobiety nie będzie w stanie utrzymać ciężaru rosnącego dziecka.

Za powstawanie rozstępów odpowiedzialne są hormony ciążowe. Naturalny poziom hormonów w organizmie powoduje zatrzymywanie nadmiaru płynów. Naturalna zdolność skóry do zatrzymywania dodatkowych płynów powoduje rozluźnienie kolagenu, co sprawia, że skóra jest podatna na nacisk rosnącego płodu. Gdy skóra się rozciąga, skóra nie jest w stanie utrzymać ciężaru w miarę wzrostu dziecka. Powoduje to powstawanie rozstępów.

Kobiety w ciąży mają zwiększone ryzyko wystąpienia rozstępów podczas ciąży. Często oznaki rozstępów pojawiają się przed urodzeniem płodu. Ale mogą być ukryte pod guzem, dopóki skóra nie złuszczy się naturalnie. Na szczęście istnieje wiele sposobów na zmniejszenie pojawiania się rozstępów podczas ciąży. Jeśli masz odpowiedni styl życia, będziesz w stanie ich uniknąć. Najważniejszą rzeczą jest unikanie tycia podczas ciąży. Może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych, w tym przedwczesnego porodu i przedwczesnego porodu.

Chociaż może się wydawać, że rozstępy pojawiają się tylko w czasie ciąży, często są obecne jeszcze przed urodzeniem płodu. Te ślady są spowodowane zmianami poziomu hormonów i elastyczności skóry. Podczas ciąży ważne jest, aby przyjmować dodatkowe witaminy i składniki odżywcze, aby zapobiec ich tworzeniu się. Witamina prenatalna to konieczność dla każdej kobiety w ciąży. Zapewni to, że dziecko będzie zdrowe, a podczas ciąży nie pojawią się rozstępy.

Istnieje wiele sposobów na zapobieganie rozstępom podczas ciąży. Możesz zastosować miejscowy produkt, taki jak Mederma, aby zminimalizować widoczność rozstępów. Jednak to leczenie może potrwać tygodnie, aby pokazać wyniki. Oprócz stosowania miejscowego kremu możesz również spróbować spożywać więcej pokarmów bogatych w witaminę C. Te pokarmy wspomagają produkcję kolagenu i tkanek w skórze, które pomagają organizmowi oprzeć się stresowi ciąży. Te wybory żywieniowe wpłyną na wygląd Twojej skóry w czasie ciąży.

Podstawowe przyczyny rozstępów obejmują zmiany hormonalne w organizmie i zmiany poziomu hormonów w ciele matki. Ponadto hormony ciążowe powodują, że skóra zatrzymuje nadmiar płynu. Prowadzi to do rozdarcia skóry właściwej, co powoduje rozstępy. Skóra z bliznami nie jest atrakcyjna i może być dość bolesna. Na szczęście istnieją sposoby, aby im zapobiec. Jako kobieta w ciąży możesz zmniejszyć widoczność rozstępów, wykonując kilka kroków.

Możesz użyć miejscowego kremu lub żelu, aby zmniejszyć widoczność rozstępów. Stosowanie miejscowego kremu lub żelu to doskonały sposób na zmniejszenie widoczności rozstępów, ale może minąć kilka tygodni, zanim zaczną działać. Przyjmowanie prenatalnej witaminy to również skuteczny sposób na zminimalizowanie pojawiania się rozstępów. Dobra witamina prenatalna zapewni składniki odżywcze skórze podczas ciąży. Dieta bogata w witaminę C pomoże Twojemu organizmowi poradzić sobie z szybkim wzrostem.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *