Jak wiele kobiet ma cellulit?

Wśród kobiet, pytanie o to, ile kobiet ma cellulit Guam kosmetyki jest gorącym tematem. Chociaż nie jest to pytanie, na które można odpowiedzieć z całą pewnością, istnieją pewne trendy i statystyki, które mogą dać ci pojęcie. Te trendy mogą pomóc Ci dowiedzieć się więcej o powszechności cellulitu i niektórych zabiegów i procedur, które są dostępne.

85% kobiet

85% kobiet jest dotkniętych cellulitem, dołeczkami, grudkami, wyglądem skórki pomarańczowej na skórze. Ten stan może być wynikiem działania hormonów, genetyki lub słabego krążenia.

Cellulit jest stanem medycznym spowodowanym przez znajdujące się pod skórą złogi tłuszczu, które przebijają się przez warstwy włókien kolagenowych. Powstałe w ten sposób dołeczki mogą być łagodne lub poważne. Większość cellulitu pojawia się na pośladkach, biodrach i udach. Zwykle jest widoczny przez cały czas, nawet gdy osoba siedzi.

Cellulit charakteryzuje się głębokimi szczytami i dolinami. Wynika to z faktu, że komórki tłuszczowe rozszerzają się w niektórych obszarach, podczas gdy inne pozostają płaskie. Cellulit można podzielić na trzy stopnie: łagodny, umiarkowany i ciężki. Najłagodniejsza forma cellulitu charakteryzuje się powierzchownymi wgłębieniami. Umiarkowany cellulit ma pięć do dziewięciu średnich wgłębień na skórze, podczas gdy ciężki cellulit ma dziesięć lub więcej głębokich wgłębień.

Cellulit jest wynikiem uwarunkowań genetycznych. W miarę starzenia się kobiety, skóra traci swoją elastyczność. To zmniejsza ilość kolagenu dostępnego do wspierania tkanek łącznych. W rezultacie skóra staje się cieńsza i bardziej podatna na zwiotczenie.

Najczęstszą formą cellulitu jest wygląd “twarogu”, w którym komórki tłuszczowe wystają przez włókna kolagenowe w skórze. Cellulit może wystąpić również u mężczyzn. U mężczyzn tkanka łączna ma inną strukturę, a pierwsze dwie warstwy są grubsze.

W wyniku różnic w budowie skóry, komórki męskie i żeńskie mają inny skład hormonalny. Kobiety produkują większe ilości estrogenów niż mężczyźni, co jest jednym z głównych powodów, dla których kobiety mają większy procent tkanki tłuszczowej. W okresie perimenopauzy poziom estrogenów spada, co powoduje zmniejszenie przepływu krwi do tkanki łącznej pod skórą. Ponadto brak estrogenu prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych. Ten spadek estrogenu powoduje również zmniejszenie efektu wgłębienia.

Innym czynnikiem, który przyczynia się do pojawienia się cellulitu jest wiek. Gdy kobieta się starzeje, zewnętrzna warstwa skóry staje się cieńsza i traci swoją elastyczność. Oznacza to również, że mniej kolagenu jest dostępne, co sprawia, że tkanka łączna jest słabsza.

Innym czynnikiem, który może przyczynić się do powstania cellulitu jest ilość aktywności fizycznej, którą dana osoba wykonuje. Regularny trening pomaga utrzymać zdrową strukturę skóry. Ponadto, zdrowa dieta może pomóc zmniejszyć wygląd cellulitu. Jednak cellulit nie musi mieć wpływu na ogólne zdrowie fizyczne. Ważne jest, aby zrozumieć przyczyny cellulitu, które można leczyć. Pomimo złej reputacji, cellulit nie jest stanem zagrażającym życiu.

Cellulitowi można zapobiec, stosując zdrową dietę i ćwicząc. Można również zapobiec poprzez unikanie restrykcyjnej bielizny. Niektóre zabiegi, takie jak liposukcja, były stosowane w leczeniu cellulitu, ale ich wpływ na strukturę tłuszczu pod skórą nie został udowodniony.

Traktowanie

Czy właśnie odkryłaś, że masz cellulit, czy po prostu jesteś niezadowolona ze swojego wyglądu, istnieje kilka dostępnych opcji leczenia. Chirurg kosmetyczny może pomóc Ci znaleźć najlepsze leczenie dla Twoich potrzeb. Niektóre opcje są chirurgiczne, podczas gdy inne wymagają minimalnego czasu przestoju i mogą przynieść wyniki do trzech lat.

Niektórzy chirurdzy kosmetyczni używają kombinacji procedur medycznych i chirurgicznych, aby zmniejszyć wygląd cellulitu. Może to obejmować usunięcie tłuszczu z obszaru poprzez liposukcję, zastosowanie leczenia miejscowego lub wykonanie zabiegu chirurgicznego. Istnieją również zabiegi niechirurgiczne, takie jak terapia falą akustyczną, która wykorzystuje skupione fale uderzeniowe do rozbijania włóknistych pasm powodujących cellulit. Technika ta została zatwierdzona przez FDA jako bezpieczna.

Innym zabiegiem jest ręczna subcision, procedura, która polega na wprowadzeniu igły (około 18 g) pod skórę. Odbywa się to w celu rozbicia pasm włóknistych, które powodują dołeczki w cellulicie. Może on przynieść rezultaty, które utrzymują się przez lata, ale może również powodować ból i krwawienie. Ważne jest, aby porozmawiać z chirurgiem plastycznym lub dermatologiem przed podjęciem decyzji o poddaniu się procedurze.

QWO, enzym do wstrzykiwania, jest zatwierdzonym przez FDA leczeniem cellulitu. Jest on stosowany do rozbijania włóknistych pasm pod skórą, które powodują dołeczki w cellulicie. Procedura czuje się jak zastrzyk Botoxu i zawiera enzymy, które rozbijają pasma kolagenowe. Zabieg jest zwykle wykonywany raz w tygodniu, ale może wymagać więcej niż jednej sesji.

Inne zabiegi na cellulit obejmują wspomagany podciśnieniem masaż mechaniczny z drenażem limfatycznym, który poprawia wygląd cellulitu. Zabieg ten pomaga również usunąć nagromadzenie płynów. Wyniki mogą trwać do dwóch lat. Jednak niektórzy ludzie zgłaszają siniaki i dyskomfort.

Innym zabiegiem na cellulit, który został zatwierdzony przez FDA jest kriolipoliza, która zamraża komórki tłuszczowe. Może to spowodować czułe grudki pod skórą, ale może również poprawić wygląd cellulitu. Może również powodować zakażenie i skutki uboczne.

Inne zabiegi niechirurgiczne obejmują terapię aktywacji impulsowej, która może poprawić produkcję kolagenu i drenaż płynów. Zabieg może również zmniejszyć obrzęk i stan zapalny. Należy jednak pamiętać, że leczenie to wymaga regularnych touch-upów, aby utrzymać wyniki.

Terapia laserowa może również rozbić pasma, które powodują cellulit. Zabieg ten może być skuteczny, jeśli istnieją małe kieszenie tłuszczu, a także może zmniejszyć obrzęk. Jednak leczenie może również powodować znaczne siniaki. Może również wymagać wielu sesji, które mogą nie przynieść wyników, których szukasz.

Jeśli chcesz zmniejszyć wygląd cellulitu, możesz również rozważyć połączenie diety i ćwiczeń. Jedzenie diety o wysokiej zawartości całych ziaren oraz owoców i warzyw może poprawić krążenie i pomóc Twojej skórze wyglądać bardziej gładko. Również zmniejszenie ilości sodu w diecie może zmniejszyć obrzęki i zatrzymanie wody.

Spot the Celebrity Cellulite features

Czy jesteś die hard celebrity buff lub jesteś początkującym shopperem, sloshing wokół w bikini może mieć cię na przysłowiowej smyczy. Jednak zdrowa dieta i reżim ćwiczeń może pomóc utrzymać się na właściwej drodze i obfita dawka szczęścia pomoże zapewnić szybki powrót do zdrowia. Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie długiego, szczęśliwego i zdrowego życia jest wczesne rozpoczęcie drogi do dobrego zdrowia. Poświęcenie czasu na poznanie renomowanego specjalisty medycznego i zdrowego stylu życia może zapewnić, że Twoja podróż do dobrego życia jest gładka. Jest to tym bardziej prawdziwe, jeśli jesteś kobietą. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się o swoim zdrowiu jest rozmowa z osobą myślącą o zdrowiu, która może edukować Cię o wielu różnych problemach zdrowotnych. To może być również geneza relacji, która może trwać całe życie. Po tym wszystkim, jeśli jesteś w stanie dbać o siebie to twoja rodzina może, a twój partner może dbać o nich.

.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *