Jak zapobiegać cellulitowi

cellulit Guam kosmetyki to termin określający nieestetyczne, pomarańczowe przebarwienia skóry, które powstają w wyniku gromadzenia się tłuszczu pod skórą. Jest to naturalny proces, który występuje u każdego, ale niektórzy ludzie są bardziej podatni na niego niż inni. Istnieje kilka przyczyn takiego stanu rzeczy, ale wszystkie mają związek ze sposobem, w jaki organizm metabolizuje pokarm. Należą do nich otyłość, schematyzm i niedotlenienie. Najlepszym sposobem zapobiegania cellulitowi jest prowadzenie zdrowego trybu życia, ważne jest też pozbycie się wszelkich dodatkowych kilogramów, które powodują problem.

Otyłość

Cellulit to powszechna przypadłość skórna, która powoduje, że powierzchnia skóry wygląda na ściągniętą. Zwykle występuje w udach, pośladkach i dolnej części brzucha. Istnieje kilka czynników, które mogą powodować cellulit.

Niektóre z tych czynników to genetyka, tkanka tłuszczowa i zła dieta. Jednak istnieje również wiele wyborów dotyczących stylu życia, które mogą zapobiec powstawaniu cellulitu.

Na przykład, picie alkoholu i palenie papierosów może powodować odwodnienie i przyrost masy ciała. Oba te czynniki są związane z różnymi zaburzeniami metabolicznymi. Ponadto, ćwiczenia i utrzymanie zdrowej wagi mogą zmniejszyć szanse na rozwój cellulitu.

Inne czynniki, które mogą wpływać na wygląd skóry to wiek, płeć i pochodzenie etniczne. Kobiety są bardziej narażone na rozwój cellulitu niż mężczyźni.

Choć dokładna przyczyna cellulitu nie jest znana, stwierdzono, że otyłość odgrywa rolę. W rezultacie, komórki tłuszczowe rozszerzają się, a szczelina między mięśniami a skórą poszerza się. Komórki tłuszczowe naciskają na skórę, tworząc efekt puckering.

Wiek może również wpływać na teksturę skóry. Starsi ludzie mają cieńszą skórę. Dzieje się tak dlatego, że z wiekiem skóra traci swoją elastyczność.

Mężczyźni mają silniejszy kolagen, który sprawia, że skóra jest bardziej napięta. Ale kobiety mają cieńszy kolagen, i mniej wspierającą tkankę łączną.

Cellulit można leczyć za pomocą różnych zabiegów. Jedną z opcji jest mezoterapia, która polega na wstrzykiwaniu substancji chemicznych do warstwy tłuszczu pod skórą. Inną opcją jest leczenie laserowe. Lasery mogą celować w komórki tłuszczowe i stymulować produkcję kolagenu.

Hormony

Może się to wydawać oczywiste, ale hormony odgrywają ogromną rolę w rozwoju cellulitu. Z jednej strony, estrogen odgrywa główną rolę w powstawaniu cellulitu. I, estrogen ma również wpływ na naczynia krwionośne.

Sposób, w jaki komórki tłuszczowe w twoim ciele produkują i uwalniają hormony jest tym, co wyzwala cellulit. W skrócie, estrogen stymuluje lipazę lipoproteinową, która z kolei stymuluje produkcję tłuszczu. W rezultacie komórki tłuszczowe stają się większe i większe.

Innym kluczowym czynnikiem hormonalnym zaangażowanym w rozwój cellulitu jest noradrenalina. Hormon ten zwiększa tętno i pomaga rozluźnić naczynia krwionośne.

Wreszcie, prolaktyna jest kolejnym ważnym czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju. Prolaktyna jest odpowiedzialna za produkcję mleka w piersiach. Przyczynia się również do zatrzymywania wody w tkankach tłuszczowych. Tak więc, gdy kobieta ma wysoki poziom prolaktyny, będzie doświadczać bardziej widocznego zatrzymania wody.

Oprócz wpływu estrogenu, prolaktyny i noradrenaliny na Twój cellulit, istnieje kilka innych czynników, które możesz dostosować, aby zwiększyć swoje szanse na zminimalizowanie wyglądu cellulitu. Jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić jest jeść lepiej i ćwiczenia więcej.

Gdy jesteś jedzenia dobrze, będzie również dostarczanie organizmowi więcej białek do tonu. To nie tylko pomoże zmniejszyć wygląd cellulitu, ale pomoże wzmocnić Twoje ogólne zdrowie.

Uszkodzone naczynia krwionośne

Cellulit to stan skóry, który powoduje, że skóra wydaje się puckered, i jest najczęściej widoczny na pośladkach i udach. Pojawieniu się cellulitu towarzyszy różnego stopnia zwłóknienie i stan zapalny.

Podstawową przyczyną cellulitu jest uszkodzenie oksydacyjne. Uszkodzenia te powstają w wyniku działania wolnych rodników, które tworzą się w organizmie, gdy jedzenie, które spożywamy jest nadmiernie gotowane. Przeciwutleniacze takie jak owoce i przyprawy pomagają zwalczać te wolne rodniki.

Inną możliwą przyczyną są predyspozycje genetyczne. Kobiety są bardziej narażone na rozwój cellulitu. Uważa się, że zmiany hormonalne, w tym estrogen, zmniejszają krążenie krwi w udach. Inne czynniki, które przyczyniają się do rozwoju cellulitu to otyłość i siedzący tryb życia.

Mężczyźni również są podatni na rozwój cellulitu. Często występuje u nich niedobór męskich hormonów, które odgrywają rolę w utrzymaniu sprawnego przepływu naczyń krwionośnych.

Próbowano zastosować kilka zabiegów, aby rozpuścić cellulit. Jedna z metod polega na wstrzykiwaniu czynników biologicznych do dotkniętych obszarów w celu promowania lokalnej lipolizy. Jednak nie ma dowodów naukowych na poparcie tego podejścia.

Inne zabiegi obejmują lasery i kremy z kofeiną. Terapia falą uderzeniową, nieinwazyjna metoda, która wykorzystuje impuls energii o wysokiej energii w celu zwiększenia przepływu krwi i obkurczenia komórek tłuszczowych, została również wykorzystana.

Cellulit jest złożonym stanem, który może być trudny do leczenia. Wstrzykiwanie fosfatydylocholiny, głównego składnika błon biologicznych, zostało zaproponowane jako skuteczny sposób, aby pomóc zmniejszyć wygląd cellulitu.

Niedokrwienie i niedotlenienie

Jeśli chodzi o cellulit, ważne jest, aby zauważyć, że etiologia jest skomplikowana i obejmuje wiele różnych mechanizmów. Aby lepiej zrozumieć przyczynę, naukowcy badali skutki hipoksji i niedokrwienia.

Stany te wpływają na krążenie i metabolizm tkanki tłuszczowej. Ponadto mogą być związane z innymi zaburzeniami metabolicznymi. Funkcja endokrynologiczna podskórnej tkanki tłuszczowej może odgrywać rolę w powstawaniu cellulitu.

Hipoksja i niedokrwienie są również związane z wieloma innymi chorobami, w tym problemami z sercem i układem krążenia. Z tego powodu ważne jest zidentyfikowanie czynników, które powodują te dwa stany.

Jedną z głównych przyczyn dysfunkcji tkanki tłuszczowej jest nieodpowiednie dotlenienie. Badania wykazały, że osoby otyłe mają tkankę tłuszczową, która jest słabiej dotleniona niż u osób szczupłych. W rezultacie komórki nie mogą wykonywać swoich normalnych funkcji.

Specyficznie, adipocyty są komórkami odpowiedzialnymi za magazynowanie kwasów tłuszczowych i innych substancji. Wykonują również złożone czynności endokrynologiczne. Ponadto biorą udział w regulowaniu metabolizmu i topografii ciała.

Stwierdzono, że cellulitowi towarzyszy stan zapalny, pogrubienie śródbłonka naczyniowego i zwłóknienie. Zapalenie to jest wywoływane przez przewlekłe niedotlenienie.

W okresie dojrzewania rozwój cellulitu ulega przyspieszeniu. Poza predyspozycjami genetycznymi, niewłaściwy styl życia i zmiany hormonalne również przyczyniają się do powstania tego schorzenia.

Występują dwa główne rodzaje zmian związanych z cellulitem: wgłębienia i rozległe zmiany struktury skóry. Wgłębienia są pojedynczymi zmianami skierowanymi do wewnątrz, podczas gdy rozległa zmiana tekstury skóry odnosi się do obecności wżerów i wywinięć na powierzchni skóry.

Czy jest to związane z jakimkolwiek zaburzeniem limfatycznym?

Cellulit jest zaburzeniem, które dotyka prawie dziewięćdziesiąt procent kobiet. Zaburzenie to jest spowodowane nagromadzeniem płynu w powierzchownej warstwie skóry. Płyn ten składa się z białych krwinek, białek i soli.

Zaburzenia limfatyczne są wynikiem słabego krążenia limfy. Kiedy przepływ limfy jest zablokowany, toksyny są uwięzione. Te toksyny mogą gromadzić się w tkankach i komórkach, prowadząc do cellulitu.

Układ limfatyczny organizmu składa się z setek węzłów chłonnych i dziesiątek naczyń limfatycznych. Te naczynia limfatyczne mają jednokierunkowe zawory, które współpracują z mięśniami, aby poruszać płyn.

Gdy układ limfatyczny staje się dysfunkcyjny, może to prowadzić do innych problemów zdrowotnych. Nieprawidłowe krążenie limfy może również powodować gromadzenie się płynu w powierzchownej warstwie skóry.

Na szczęście można zapobiec wystąpieniu tego stanu. Osoba z zaburzonym układem limfatycznym powinna poddać się leczeniu, aby przywrócić jego prawidłową funkcję.

Gdy układ limfatyczny nie funkcjonuje prawidłowo, układ odpornościowy organizmu jest osłabiony. Jest to jeden z powodów, dla których osoby z cellulitis mogą doświadczać gorączki, bolesnego, czerwonego obszaru na skórze i pękania lub łuszczenia się skóry.

Cellulitis może być poważnym problemem medycznym, ale można go wyleczyć. Leczenie dla cellulitis obejmuje antybiotyki. Jednakże, jeśli infekcja nie jest kontrolowana, może prowadzić do obrzęku limfatycznego, który może być trudniejszy do leczenia w późniejszych etapach.

Traktowania

Zabiegi na cellulit są dostępne, aby pomóc zmniejszyć wygląd cellulitu. Chociaż nie są one lekarstwem na wszystko, mogą dać Ci bardziej wyrównany koloryt skóry i zmniejszyć wygląd dołeczków. Niektóre zabiegi obejmują procedury chirurgiczne, podczas gdy inne są nieinwazyjne.

Nieinwazyjne terapie obejmują ultradźwięki i skupione fale uderzeniowe. Metody te wykorzystują fale dźwiękowe do ukierunkowania tłuszczu pod skórą.

Liposukcja to kolejna opcja. Polega ona na użyciu specjalnej maszyny do rozbicia twardych pasm pod skórą. To pozwala tkanki, aby przenieść się do góry, aby wypełnić obszary dimpling. Procedura może również zwiększyć przepływ krwi do obszaru, co może również zmniejszyć wygląd cellulitu.

Nieinwazyjny zabieg laserowy o nazwie Cellulaze może poprawić wygląd cellulitu na okres do roku. Jest skuteczny w rozbijaniu uporczywych pasm pod skórą, zagęszczaniu skóry i stymulowaniu produkcji kolagenu.

Zabiegi o częstotliwości radiowej, takie jak TriPollar RF, to kolejne podejście. Celują one w tłuszcz i stymulują produkcję kolagenu. Podczas gdy wyniki mogą trwać do dwóch miesięcy, będą trwałe, jeśli utrzymasz zdrowy styl życia.

Masowanie dotkniętych obszarów jest popularnym sposobem leczenia cellulitu. Pomaga zwiększyć przepływ limfy i usunąć toksyny. Jednak nie działa tak szybko, jak inne podejścia.

Mezoterapia iniekcyjna może również zmniejszyć wygląd cellulitu, ale może powodować obrzęk i infekcje. Porozmawiaj ze swoim dostawcą opieki zdrowotnej o tym, co jest najlepszym sposobem działania.

.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *