Jak zredukować cellulit poprzez ćwiczenia?

Dużo się mówi o redukcji cellulitu. Może to być najbardziej nieatrakcyjna rzecz, z którą masz do czynienia, i sprawia, że czujesz się mniej pewny swojego ciała. Kremy i balsamy zostały stworzone, aby pomóc Ci pozbyć się cellulitu. Ale czy te kremy naprawdę działają? Czy faktycznie pozbywasz się cellulitu – czy po prostu go redukujesz?

Osobisty trener Oprah, Donofer Schwarzenegger, przeprowadził test na niektórych z najlepiej sprzedających się kremów. Odkrył, że prawie wszystkie z nich zawierały szkodliwe składniki, które nie mogły pomóc. Obejmuje to kofeinę, która nie jest dobra dla większości ludzi. Odkrył jednak, że jeden krem zawiera substancję podobną do kofeiny, ale nieszkodliwą. Postanowił więc to przetestować.

Wyniki pokazały, że w twierdzeniach było trochę prawdy. cellulit można zredukować ćwicząc, choć wydaje się, że potrwa to w nieskończoność. Czas więc odłożyć ćwiczenie na bok i po prostu użyć kremów.

Jakie ćwiczenia możesz wykonać, aby zredukować cellulit? Wydaje się, że jedyne skuteczne zabiegi to te, które łączą spalanie tłuszczu z ćwiczeniami sercowo-naczyniowymi. Uważa się również, że wiele zabiegów wykorzystuje terapię masażem i ciepłem. Ćwiczenia z pewnością mogą pomóc, ponieważ ujędrniają mięśnie, co masuje skórę. Jeśli jednak wykonujesz trening interwałowy o wysokiej intensywności, również stracisz masę mięśniową.

Tak więc, aby pozbyć się cellulitu, musisz zredukować tkankę tłuszczową. Większość kremów w ogóle nie redukuje tkanki tłuszczowej. To może być duży problem, ponieważ bardzo trudno jest określić, ile tłuszczu zostanie zredukowane za pomocą kremu bez konieczności wykonywania ćwiczeń. To sprawia, że wybór najlepszego kremu jest prawie niemożliwy.

Istnieją dwa ćwiczenia, które wydają się być bardzo skuteczne, jeśli chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej. Te ćwiczenia obejmują wypady i przysiady. Płuca rozwijają zarówno mięsień czworogłowy uda, jak i pośladek wielki, duże grupy mięśni nóg. Przysiady są bardzo skuteczne, ponieważ bardzo skutecznie rozwijają siłę dolnych partii ciała. Działają na mięśnie pośladków, które są ważne, ponieważ są podstawą siły górnej części ciała.

Wielu ekspertów uważa, że same ćwiczenia nie zredukują tkanki tłuszczowej. Chcąc ją ograniczyć, trzeba stosować dietę, która promuje spalanie tłuszczu. Dobre diety obejmują dietę bogatą w węglowodany złożone, ale ubogą w tłuszcze nasycone. Jedzenie zbyt dużej ilości ziemniaków i słodkich pokarmów może również przyczynić się do nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia pomogą Ci stracić tkankę tłuszczową, ale jeśli już ją zgromadziłeś, będziesz musiał uzupełnić swoją dietę ćwiczeniami, które działają na poszczególne grupy mięśniowe, które musisz wzmocnić.

Jeśli chodzi o pytanie, w jaki sposób można zredukować cellulit za pomocą ćwiczeń, tak naprawdę jest tylko jeden sposób, aby odpowiedzieć na to pytanie: najskuteczniejsze ćwiczenia ujędrniające i ujędrniające pośladki, uda i nogi to te same ćwiczenia, które sprawdzają się Twoje ramiona, klatkę piersiową i brzuch. Powodem jest to, że wszystkie te specyficzne obszary składają się z tkanek mięśniowych. Wypracowując konkretny obszar każdej grupy mięśni, możesz ujędrnić skórę i lepiej zdefiniować leżące pod nią mięśnie. Jeśli więc zastanawiasz się, w jaki sposób można zredukować cellulit poprzez ćwiczenia, powinieneś znaleźć rutynę, która działa na każdą z określonych grup mięśni, które tworzą Twoje ciało. Ćwiczenia pomogą Ci stracić tłuszcz, ale jeśli nie masz odpowiedniej diety, to nie będziesz w stanie utrzymać utraty wagi.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *