Kiedy rozstępy są swędzące i chcesz teraz przestać swędzić

Kiedy rozstępy pojawiają się w czasie ciąży, najprawdopodobniej będą swędzić w czasie ciąży; zwany świądem ciążowym, który charakteryzuje się czerwonymi, opuchniętymi, wypukłymi guzkami, które często swędzą jak szalone. Ten stan jest zwykle zauważalny w drugim trymestrze, kiedy kobieta szybko przybiera na wadze. Wygląda jak wysypka, ale nie jest zaraźliwa ani szkodliwa dla dziecka.

Istnieje wiele różnych kremów do tego. Najskuteczniejsze kremy to te, które zawierają witaminę A, E lub D. Niektóre kobiety mają tendencję do nadmiernego drapania w czasie ciąży z powodu drapania, co może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego. Większość kremów ciążowych OTC zawiera kwas salicylowy lub nadtlenek benzoilu w celu kontrolowania swędzenia. Ale kiedy swędzenie jest tak silne, że powoduje krwawienie, natychmiast skontaktuj się z lekarzem, aby otrzymać silniejsze leki. Możesz rozważyć zwrócenie się do farmaceuty o czopek lub środek doustny.

Jeśli swędząca skóra znajduje się w pobliżu pochwy podczas ciąży i doświadczasz plamienia pochwy, twoje ciało wytworzy więcej estrogenu, aby wytworzyć nawilżenie, powodując rozstępy. W rezultacie stosowanie dobrej maści zawierającej witaminę E może pomóc złagodzić problem. Inne leki na ten stan obejmują flukonazol (Ditropan), ketokonazol (Aralen) lub kortykosteroidy. Zapytaj swojego farmaceutę, który z nich byłby dla Ciebie najlepszy.

Innym stanem, który może powodować swędzące rozstępy skóry

jest zmiana masy ciała podczas ciąży. Kiedy jesteś w ciąży, twoje ciało wytwarza dużo dodatkowego estrogenu i progesteronu. Zwykle prowadzi to do zwiększonego wzrostu włosów na twarzy i ramionach, uniesionego brzucha i widocznych rozstępów. Ten stan zwykle znika po zrzuceniu dodatkowej wagi po porodzie. Skonsultuj się z lekarzem na temat innych leków, które może przepisać w celu zrównoważenia poziomu hormonów.

Oprócz zmian hormonalnych, Twoje dziecko może również powodować swędzący krem na rozstępy. Łożysko i płyn owodniowy mogą być bardzo swędzące i drażniące dla młodych matek. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do sugestii lekarza, porozmawiaj z nim o alternatywnych metodach leczenia konkretnych problemów z rozstępami. Niektóre kobiety łagodzą swędzenie, stosując zwykły, bezzapachowy aloes lub masło kakaowe na dotknięte obszary. Możesz również spróbować nałożyć balsam z witaminą E lub bezzapachowy krem ziołowy na dotkniętą skórę.

Lekarz może zalecić specjalną maść lub krem zawierający olejki roślinne, które mogą zmniejszyć uczucie swędzenia i pieczenia związane z rozstępami. Może również zalecić bez recepty maść do stosowania miejscowego zawierającą olejek dokosonalny, rycynowy lub jojoba. Docosonal jest wytwarzany z nasion rośliny zwanej trawą orzechową. Olejki rycynowy i jojoba pochodzą z nasion tej samej rośliny, podczas gdy olej kokosowy pochodzi z orzechów kokosowych.

Jeśli drapanie staje się zbyt duże, rozważ wypróbowanie jednego z wielu dostępnych bez recepty środków, które łagodzą drapanie bez możliwości podrażnienia. Większość ludzi woli leczyć swędzenie niż bliznę. Ponieważ nie ma prawdziwego niebezpieczeństwa związanego z drapaniem, nie ma prawdziwych wad w leczeniu kremem dostępnym bez recepty. Możesz wypróbować jeden z wielu dostępnych bez recepty produktów, które zapewniają tymczasową ulgę w swędzących, swędzących rozstępach.

Oprócz leczenia swędzących rozstępów możesz również zapobiegać powstawaniu blizn, podejmując kroki, aby zachować zdrową skórę. Nie jest dobrym pomysłem czekać, aż pojawi się brzydka blizna, zanim zrobisz coś z przebarwieniem. W rzeczywistości powinieneś zacząć wcześnie, upewniając się, że Twoja skóra jest w najlepszym możliwym stanie. Należy również rozważyć wypróbowanie miejscowych maści i kremów, które mają na celu zmniejszenie przebarwień i utrzymanie zdrowej skóry.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *