Może minąć kilka lat, zanim rozstępy znikną

Chociaż rozstępy są trwałe, mogą zanikać przez kilka lat. Czas potrzebny do wyblaknięcia będzie zależał od czasu oczekiwania, zanim ponownie zobaczysz znaki. Dopóki nie posmarujesz rozstępów kremem lub balsamem, pozostaną różowe. Nawet jeśli schudniesz i zastosujesz kurację na rozstępy, pozostaną one widoczne. Oto kilka pomocnych wskazówek, które pomogą Ci zadbać o skórę.

Istnieje kilka sposobów leczenia rozstępów. Początkowo mogą wyglądać na czerwone, fioletowoniebieskie lub fioletowe. Kolor śladów będzie jaśniejszy od otaczającej skóry. Jednak w miarę upływu czasu kolor wyblaknie. Istnieją również kremy do stosowania miejscowego, których można użyć, aby zmniejszyć ich wygląd. Należy jednak pamiętać, że leki miejscowe, takie jak Retin-A, hydrokortyzon i kwas glikolowy, nie są bezpieczne do stosowania w czasie ciąży i mogą nie być wchłaniane przez mleko matki.

Chociaż nie ma skutecznych metod leczenia rozstępów, dla wielu osób są one uciążliwe. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to być cierpliwym. Może minąć kilka lat, zanim rozstępy znikną, ale w końcu znikną. Jeśli masz cierpliwość, powinny w końcu zniknąć. Porada lekarska jest również konieczna, jeśli masz je po osiągnięciu dorosłości. Możesz również skonsultować się ze specjalistą od skóry.

Po porodzie rozstępy staną się mniej widoczne. Skóra pod spodem pozostanie taka sama. W czasie ciąży powinnaś ograniczyć spożycie kofeiny. Może to zwiększyć szanse rozwoju rozstępów. Dodatkowo powinieneś spożywać pokarmy bogate w cynk, takie jak orzechy, owoce cytrusowe i mleko. W tym czasie należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce. Powinieneś także pić dużo wody i pozostawać nawodnionym.

Chociaż nie ma leczenia rozstępów, możesz spróbować zastosować leki miejscowe. Mogą one z czasem zniwelować ślady, ale w rzeczywistości nie znikają całkowicie. Poza tym kremy z retinolem można stosować w ciąży. Mogą jednak powodować poważne skutki uboczne, dlatego zawsze potrzebna jest recepta lekarska. Najlepszym sposobem na pozbycie się rozstępów jest cierpliwość. Bez względu na wiek, leczenie rozstępów powinno być wykonywane dopiero po ich pojawieniu się.

Oprócz leczenia miejscowego możesz również spróbować użyć pokarmów bogatych w cynk, aby zmniejszyć widoczność rozstępów. Te pokarmy mogą zawierać cynk, który pomoże skórze zachować młody wygląd. Te pokarmy również powinny być spożywane w dużych ilościach. Im bardziej bogata w cynk Twoja dieta, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia rozstępów. Pomogą Ci nie tylko poprawić wygląd Twojej skóry, ale również pomogą zmniejszyć widoczność rozstępów.

Najlepszym sposobem leczenia rozstępów jest stosowanie naturalnych środków. Dostępnych jest wiele produktów dostępnych bez recepty, ale większość z nich w rzeczywistości nie działa. Chociaż istnieją zabiegi pielęgnacyjne, najlepszym sposobem leczenia rozstępów jest cierpliwość. Przez większość czasu te blizny z czasem znikną. Jeśli nie masz cierpliwości, aby czekać, aż znikną, możesz również udać się do dermatologa lub poszukać specjalisty od chirurgii kosmetycznej.

Chociaż czas potrzebny do zaniku rozstępów jest zmienny, faktem jest, że mogą one stanowić stałą część Twojej skóry. Większość z nich może z czasem zanikać przy odpowiednim leczeniu. Jeśli odpowiednio je potraktujesz, będą stopniowo zanikać w ciągu kilku lat. Jeśli szukasz sposobów na pozbycie się rozstępów, oto kilka metod do rozważenia. Najlepiej poszukać profesjonalnej pomocy w przypadku każdego schorzenia skóry, którego obecnie doświadczasz.

Stosowanie balsamu do skóry to świetny sposób na zapobieganie rozstępom. Sucha skóra je pogorszy. Używanie balsamu z dobrą mieszanką składników może zapobiegać rozstępom. Witamina A, masło kakaowe i olejek lawendowy mogą zapobiegać pojawianiu się rozstępów, ale należy ich używać ostrożnie. Istnieje również kilka miejscowych zabiegów, które mogą poprawić wygląd rozstępów. Wiadomo, że niektóre z tych produktów mają szkodliwe skutki uboczne dla Twojego dziecka.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *