Tancerze brzucha łamią bariery płciowe

Chociaż tancerki brzucha od dawna są częścią amerykańskiej społeczności tanecznej, ukrywają się w cieniu, rzadko występując publicznie. W rzeczywistości niektórzy z pierwszych nauczycieli tańca brzucha byli mężczyznami, jak Ibrahim Farrar, Amerykanin pochodzenia libańskiego. Ten nauczyciel wraz ze swoim współnauczycielem płci męskiej pomogli w rozpowszechnianiu tej formy sztuki. Wraz z rozwojem tańca brzucha w Internecie oraz w Stanach Zjednoczonych, w całym kraju pojawiły się męskie studia tańca brzucha.

Obwód talii powyżej 40 cali u mężczyzn jest oznaką potencjalnie niebezpiecznego stanu zdrowia. Tłuszcz trzewny to rodzaj tkanki tłuszczowej, która gromadzi się w okolicy brzucha. Osoby z tym rodzajem tłuszczu są narażone na rozwój cukrzycy typu 2, choroby sercowo-naczyniowej i innych schorzeń. Lekarz może wykonać prosty test, aby określić, ile tłuszczu trzewnego ma mężczyzna.

Aby określić ilość tłuszczu trzewnego u mężczyzny, zmierz jego obwód w talii nad pępkiem. Obwód talii, który u mężczyzny przekracza 40 cali, wskazuje na znaczną ilość tłuszczu z brzucha i często jest oznaką niezdrowej choroby serca. Aby prawidłowo zmierzyć talię mężczyzny, powinien on stanąć prosto, zrobić wdech, a następnie dokonać pomiaru. Jeśli ma obwód talii powyżej 35 cali, ma niezdrowe nagromadzenie tłuszczu trzewnego.

Wzrost obwodu talii mężczyzny o ponad 40 cali jest oznaką potencjalnie niebezpiecznego nagromadzenia tłuszczu trzewnego. Ten rodzaj tłuszczu może gromadzić się wokół narządów jamy brzusznej i zwiększać ryzyko chorób serca i cukrzycy. Chociaż pomiary te mogą nie być w 100% dokładne, są doskonałym wskaźnikiem ogólnego stanu zdrowia danej osoby. W związku z tym mężczyźni z nadwagą lub otyłością powinni jak najszybciej umówić się na wizytę u lekarza.

Chociaż tkanka tłuszczowa jest zdrowa, jej zbyt duża ilość stanowi czynnik ryzyka poważnych powikłań zdrowotnych. Tłuszcz trzewny ma najwyższy procent ryzyka wszystkich rodzajów problemów z sercem. Chociaż nie jest to widoczne, jest niebezpieczne. Na szczęście zwykle można temu zapobiec. Utrzymanie zdrowego stylu życia może przede wszystkim zapobiec rozwojowi trzewnej tkanki tłuszczowej.

Ćwiczenia i dieta to jedyne sprawdzone sposoby na zmniejszenie brzusznej tkanki tłuszczowej trzewnej mężczyzny. Jednak niektóre badania sugerują, że aktywność fizyczna może być bardziej skuteczna. Wyniki jednego badania dotyczyły ponad 10 000 zdrowych mężczyzn przez 12 lat. Odkryli, że mężczyźni, którzy regularnie uprawiali aktywność fizyczną, mieli mniejszą masę ciała i obwód talii. Było to związane z niższym procentem tłuszczu trzewnego, co jest dobrą rzeczą.

Oprócz negatywnego wpływu na zdrowie układu krążenia, trzewny tłuszcz może powodować krzepnięcie krwi, pozbawiając serce tlenu i prowadząc do zawału serca. Badania sugerują, że otyłość wiąże się ze zwiększonym ryzykiem gruczolaków jelita grubego. Połączenie zostało odnalezione po uwzględnieniu wielu innych zagrożeń. Ponadto insulinooporność jest skorelowana z polipami gruczolakowatymi, co wiąże się ze zwiększonym ryzykiem raka okrężnicy.

Oprócz zdrowej diety aktywność fizyczna jest również dobrym sposobem na spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej w jamie brzusznej. Osiągnięcie tego celu jest znacznie skuteczniejsze niż ograniczanie kalorii. Aktywność fizyczna spala więcej tłuszczu trzewnego niż sama dieta. Jeśli masz zbyt dużo tłuszczu w jamie brzusznej, istnieje ryzyko rozwoju chorób serca i cukrzycy typu 2, które są powiązane z wyższym poziomem tłuszczu trzewnego.

Chociaż ćwiczenia pomagają zmniejszyć ilość tłuszczu w jamie brzusznej, ważne jest ograniczenie ilości dodanego cukru w diecie. Niedawne badanie wykazało, że zastąpienie fruktozy skrobią zmniejszyło wątrobę i tłuszcz trzewny o 10,6%. Możesz zmniejszyć spożycie cukru, jedząc więcej pełnowartościowych pokarmów. Zwiększ spożycie błonnika i jedz chude mięso. Ponadto ograniczenie spożycia cukru może pomóc w osiągnięciu zdrowej wagi. Powinieneś także ograniczyć palenie papierosów, ponieważ zwiększa to ryzyko rozwoju tłuszczu z brzucha.

Mężczyźni mają więcej trzewnej tkanki tłuszczowej brzucha niż kobiety. Jednak wpływ tłuszczu w diecie na zespół metaboliczny nie jest do końca poznany. Potrzebne są dalsze badania, aby w pełni zrozumieć rolę brzusznej tkanki tłuszczowej trzewnej w zespole metabolicznym. Samce wytwarzają inne lipoproteiny jelitowe niż kobiety. Aktywność fizyczna zwiększa poziom LPL i zmniejsza nieszczelność układu limfatycznego.

Podczas gdy taniec brzucha zawsze był kobiecą formą sztuki, pierwszy znany mężczyzna w Indiach przełamuje bariery płci i wprowadza do kraju nowy styl. Eshan Hilal, który ma 24 lata, jest jednym z najbardziej utalentowanych tancerzy brzucha w Indiach. Jego wyjątkowy styl i pasja przyniosły mu tytuł pierwszego znanego tancerza brzucha. Zaczynał jako nieśmiały i zrozpaczony młody człowiek i odnalazł komfort i wolność w tańcu. Zaczął studiować Kathak i przyjechał do Indii, by rozwijać swoją pasję do tańca brzucha. Mówi, że był „przygnębiony” i szukał sposobu na poprawę humoru.

Urodzony w wiosce niedaleko Delhi Eshan Hilal jest pierwszym znanym tancerzem brzucha w Indiach. Mimo zamiłowania do tańca brzucha, jego rodzina go nie akceptuje. W rzeczywistości jego rodzice pobili go, gdy miał zaledwie dziesięć lat, ponieważ nie aprobowali jego wyboru. W rezultacie w wieku czternastu lat opuścił dom i znalazł pracę jako pomocnik w kurorcie niedaleko Nanitalu. Jednak jego ojciec znalazł go tańczącego na ulicy i uderzył go.

Sława Hilala wzrosła po jego występach w popularnych programach telewizyjnych w Indiach. Od tego czasu występował na imprezach firmowych, prowadził warsztaty w najlepszych szkołach tańca, przemawiał na kilku wydarzeniach TEDx i występował na wybiegu w ubraniach zaprojektowanych przez czołowy indyjski instytut mody. W 2017 r. czołowy angielski magazyn informacyjny nazwał Hilal jedną z „10 najbardziej wpływowych nowoczesnych ikon świata”.

Na początku swojej kariery dezaprobata rodziny Eshana Hidala nie była zbyt pomocna. Dorastał w muzułmańskiej rodzinie, a jego ojciec miał surowe muzułmańskie wychowanie. Członkowie rodziny nie pochwalali jego nowo odkrytej pasji, a rodzice zamknęli go w swoim pokoju. Eshan był jeszcze bardziej zawstydzony, gdy jego rodzina zaprosiła go na imprezę.

Pierwszy otwarcie gejowski tancerz brzucha w Ameryce, Khalil, urodził się w Egipcie 10 stycznia 1987 roku. Dziś odwiedza 12 miast w czterech krajach. Jego podróż rozpoczęła się, gdy nikt inny nie mógł sobie wyobrazić mężczyzny wykonującego zmysłowy taniec. Walczył z społecznymi, politycznymi i rodzinnymi tabu i ostatecznie wylądował w showbiznesie. Jego wzrost do znaczenia nie jest pozbawiony kontrowersji, ponieważ spotkał się z dużą ilością zazdrości i zagrożeń dla swojej kariery.

Występował dla kuwejckiej rodziny królewskiej w prestiżowym teatrze Maunaloa w Santo Domingo na Dominikanie i Santiago w Chile. W 2013 roku występował dla Kuwejckiej Rodziny Królewskiej, a obecnie mieszka w Argentynie. Od 2011 roku nominowany do nagrody Złotego Globu.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *