5 peelingów antycellulitowych do pozbycia się cellulitu

Świętym Graalem peelingów antycellulitowych jest kofeina. Fusy z kawy złuszczają naskórek, a kofeina działa przeciwzapalnie. Sole z Morza Martwego promują eksport sodu z komórek. Kofeina może również pomóc w zapobieganiu cellulitowi i redukowaniu stanów zapalnych. Ale bądź ostrożny! Kofeina nie jest jedynym skutecznym składnikiem. Oto kilka innych, które mogą zdziałać cuda w walce z cellulitem. Który wybrać? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Istnieje wiele powodów, dla których mielona kawa może pomóc w usuwaniu cellulitu. Są pełne antyoksydantów, poprawiają krążenie i tonizują skórę. Kofeina jest również środkiem pobudzającym, więc może nawet prowadzić do tymczasowego ujędrnienia skóry. Ponadto mielenie kawy zmniejsza również retencję wody, co oznacza, że cellulit będzie mniej widoczny.

Chociaż istnieją ograniczone badania nad skutecznością kawy w leczeniu cellulitu, jest ona popularnym składnikiem peelingów do ciała. Konsystencja kawy i zawartość kofeiny sprawiają, że jest idealnym peelingiem do ciała. Rozbijają martwe komórki naskórka, poprawiają krążenie i pomagają wyeliminować nadmiar wody. Dodatkowo zawartość kofeiny w kawie pomaga rozkładać tłuszcz i generować nowe komórki. Tak więc peelingi kawowe mogą pomóc w zmniejszeniu wyglądu cellulitu.

Peelingi kawowe są dostępne bez recepty. Aby osiągnąć pożądane rezultaty, na oczyszczoną skórę nałóż peeling kawowy i delikatnie masuj nim problematyczne miejsca. Możesz użyć szczotki do suchej skóry, jeśli nie chcesz się bałaganić. Po użyciu peelingu kawowego dokładnie spłucz skórę wodą. Peelingi z kofeiną są dostępne w wielu drogeriach, więc nie bój się ich wypróbować! Kofeina to składnik Świętego Graala w peelingach antycellulitowych!

Kofeina zawarta w kawie złuszcza martwy naskórek i głęboko osadzone zanieczyszczenia, zmniejszając widoczność cellulitu. Nawilża również skórę i jest bogaty w przeciwutleniacze. Wreszcie kawa wspiera również zdrową skórę i chroni przed przedwczesnym starzeniem się. Niezależnie od tego, czy chcesz pozbyć się cellulitu na dobre, czy całkowicie go wyeliminować, peelingi kawowe mogą pomóc Ci osiągnąć swój cel.

Domowy peeling kawowy może być stosowany do redukcji cellulitu. Zmielona kawa działa jak naturalny peeling, usuwając martwy naskórek i odblokowując tłuste pory. Kofeina zawarta w kawie poprawia krążenie i może zmniejszyć widoczność cellulitu. Kawa zawiera również naturalny środek napinający skórę. Nałożony na skórę peeling kawowy może zmniejszyć widoczność cellulitu i zapewnić szybkie odświeżenie podczas kąpieli pod prysznicem.

Oprócz dobroczynnego wpływu na skórę kawa jest również dobrym źródłem przeciwutleniaczy i polifenoli. Te składniki odżywcze mogą pomóc w zapobieganiu oznakom starzenia spowodowanym nadmierną ekspozycją na słońce. Jedno z badań wykazało, że obecność polifenoli w kawie zmniejszyła pojawianie się plam starczych UV i innych oznak starzenia. Uczestnikami badania były Japonki w wieku od 30 do 60 lat. Ta metoda może mieć również inne zalety, ale jest prosta i skuteczna.

Oprócz eliminacji cellulitu fusy z kawy mają inne zastosowania w domu. Oprócz redukcji cellulitu, pomagają zmniejszyć widoczność cellulitu, a nawet z czasem zanikać ślady cellulitu. Kofeina zawarta w fusach ma bezpośredni wpływ na tkankę tłuszczową i zwiększa przepływ krwi. Poza tym masujące działanie fusów z kawy pomaga napiąć skórę i zmniejszyć obrzęk tkanek. To działanie masujące powoduje również produkcję kolagenu i zmniejsza ilość komórek tłuszczowych.

Fusy z kawy zawierają przeciwutleniacze i kofeinę, dzięki czemu są doskonałym środkiem złuszczającym. Są też wypełnione solą morską, która napina skórę. Jeśli masz brudne ręce, spróbuj użyć szczoteczki do suchej skóry. Po nałożeniu peelingu dokładnie spłucz skórę wodą. Możesz kupić peelingi specjalnie opracowane do walki z cellulitem. Należy jednak zawsze zachować ostrożność, ponieważ mogą powodować wysypki.

Roślina Aloe Vera wytwarza żel lub lateks, który jest bardzo korzystny dla zdrowia ludzkiego. Zawiera ponad 75 potencjalnych składników aktywnych, w tym aminokwasy, glikoproteiny i sacharydy. Składniki te redukują stany zapalne i stymulują regenerację skóry, dzięki czemu aloes jest doskonałym dodatkiem do apteczki. Choć jest naturalnym zabiegiem na różne dolegliwości skórne, jest szczególnie pomocny przy drobnych skaleczeniach i otarciach.

Wśród wielu zastosowań, aloes pomagał wielu ludziom od tysięcy lat. Rośnie w klimacie tropikalnym i subtropikalnym, w tym na Karaibach i Ameryce Łacińskiej. Był to jeden z najczęściej przepisywanych leków w XVIII wieku i jest nadal powszechnie stosowany. Jednak ludzie nie powinni przyjmować aloesu doustnie. Może to powodować niepożądane skutki uboczne i powinno być przyjmowane tylko w małych dawkach.

Polisacharydy znajdujące się w Aloe Vera są silnymi środkami przeciwzapalnymi. Według Kashirsagar i współpracowników wewnętrzny żel rośliny hamuje cytokiny, rodzaj białka odpowiedzialnego za stan zapalny. Naukowcy odkryli również, że właściwości przeciwzapalne rośliny przekładają się na ludzki organizm. Przegląd opublikowany w Journal of Nutrition and Physiology donosi, że Aloe Vera zmniejsza stan zapalny i poprawia funkcje metaboliczne.

Zapalenie może prowadzić do wielu chorób. Wiąże się z katarem siennym, zapaleniem przyzębia, astmą i nieswoistym zapaleniem jelit. Korzyści z Aloe Vera występują w dwóch formach: ostrej i przewlekłej. Ostre stany zapalne pojawiają się szybko i intensywnie, po kilku dniach ustępują. Z drugiej strony przewlekłe zapalenie może trwać latami. Przewlekły stan zapalny jest zwykle wynikiem narażenia na toksyny lub nagromadzenia tłuszczu. Czasami jest to reakcja autoimmunologiczna.

Skład pierwiastkowy błota z Morza Martwego jest wyjątkowy, ponieważ nie zawiera dwutlenku węgla, substancji, która zwykle stanowi znaczną część składnika węglanowego soli. Sód jest głównym składnikiem błota, a zawartość sodu w soli wspomaga eksport sodu z cellulitu. Dodatek sodu może poprawić właściwości redukujące cellulit, a także może zmniejszyć zaczerwienienie i swędzenie.

Naturalna warstwa tłuszczowa ciała staje się cieńsza wraz z wiekiem, a skumulowana ekspozycja na słońce może osłabiać kolagen i elastynę. Te dwa białka zapewniają skórze wsparcie fizyczne i elastyczność. W tym czasie naturalna warstwa tłuszczowa kobiecej skóry zostaje zmniejszona, a ciągłe przyciąganie grawitacji może nasilać proces wiotczenia. Sole z Morza Martwego mogą zredukować cellulit, ale nie jest to lekarstwo na wszystko. Przed wypróbowaniem nowego leczenia najlepiej porozmawiać z lekarzem.

Podczas kąpieli w ciepłej wodzie sole z Morza Martwego mogą poprawić krążenie krwi, złagodzić stany zapalne i poprawić ogólny stan zdrowia. Sole z Morza Martwego mają również właściwości odprężające i detoksykujące. Sól ta może wnikać w głąb skóry, zapewniając wiele korzyści zdrowotnych. Przegląd systemowy badań nad solami z morza martwego z 2012 r. wykazał, że są one bezpieczne i skuteczne w leczeniu stanów zapalnych w chorobach reumatycznych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów.

Osoby cierpiące na starzejącą się skórę są również podatne na kontaktowe zapalenie skóry, rodzaj reakcji alergicznej, którą może wywołać każda substancja. Aby zminimalizować ten stan, można zmienić styl życia, nosząc luźne ubrania i piorąc nowe ubrania z innym detergentem. Sól z Morza Martwego może być również pomocna dla pacjentów z atopowym zapaleniem skóry i neurodermitem. Mogą reagować na zwykłe mydła lub inne produkty, ale ta reakcja jest rzadka i zniknie w ciągu kilku dni.

Chociaż olej kokosowy ma wiele zalet, jednym z najbardziej korzystnych zastosowań jest zwalczanie cellulitu. Wiadomo, że ten naturalny tłuszcz poprawia czynność tarczycy i zwiększa poziom energii. Oprócz wielu innych zastosowań olej kokosowy może być również spożywany doustnie, dodawany do jedzenia lub mieszany z napojami, takimi jak kawa. Chociaż olej kokosowy może pomóc wygładzić cellulit, najłatwiejszą metodą jest po prostu nałożenie go na problematyczne obszary. Po tygodniu poprawi się wygląd cellulitu.

Jeśli obawiasz się, że olej kokosowy może wywoływać reakcję alergiczną, zacznij od eksperymentów na małym skrawku skóry. Olej kokosowy ma niską temperaturę topnienia, dzięki czemu łatwo nakłada się go na cellulit. Jeśli masz reakcję alergiczną na olej, natychmiast skontaktuj się z lekarzem. Jeśli reakcja jest ciężka, należy unikać stosowania go na tym obszarze. Olej kokosowy może również redukować grudki i wgłębienia na skórze.

Innym sposobem, aby pomóc organizmowi w walce z cellulitem, jest zmieszanie go z olejkami eterycznymi. Olejki eteryczne, takie jak olejek z dzikiej róży, mają właściwości antycellulitowe i można je nakładać bezpośrednio na cellulit, aby wygładzić jego wygląd. Po zmieszaniu z olejem kokosowym olejki eteryczne pomagają rozpuścić tłuszcz i cellulit. Jako olej nośnikowy najlepiej stosować olej kokosowy w połączeniu z innymi składnikami, aby uzyskać optymalny efekt.

Kilka kropli oleju kokosowego rozcieńczonego olejem nośnikowym może pomóc w zapobieganiu powstawaniu nowego cellulitu. Jego struktura molekularna umożliwia wnikanie w głąb tkanki łącznej, gdzie odkładają się złogi tłuszczu. To nawilża skórę, co również pomaga zapobiegać tworzeniu się nowego cellulitu. Dodatkowo olej kokosowy pomaga poprawić elastyczność skóry. Oprócz leczenia cellulitu olej kokosowy może również pomóc w uniknięciu powstawania rozstępów.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *