Kto wynalazł cellulit?

Pytanie, kto wynalazł cellulit, od dawna zajmowało antropologów i badaczy medycyny. Jedna z teorii sugeruje, że termin cellulit powstał jako patriarchalna reakcja na rosnącą widoczność kobiet. Ta nowo odkryta widoczność dała patriarchalnej społeczności możliwość czerpania korzyści z nieistniejącej kosmetycznej dolegliwości. Inna hipoteza wskazuje jednak na genetykę schorzenia. Chociaż nikt nie wie na pewno, wydaje się, że zjawisko to występuje w rodzinach.

Natomiast kobiety z ciężkim cellulitem mają skórę, która wydaje się pomarszczona i wyboista. Podczas gdy cellulit zwykle dotyka ud i pośladków, może również pojawić się na ramionach, piersiach i podbrzuszu. Chociaż nie ma leczenia łagodnego cellulitu, pacjenci z tą chorobą mogą zdecydować się na leczenie przez chirurga plastycznego lub dermatologa. Nie są jednak znane metody zapobiegania lub leczenia cellulitu, dlatego pacjenci nie powinni spieszyć się z podjęciem jakiejkolwiek decyzji.

Co to jest cellulit? Cellulit to zaburzenie tkanki łącznej, zwane również kolagenem. Większość artykułów dotyczących tego schorzenia błędnie opisuje budowę górnej części nogi. Zasadniczo, skóra składa się z dwóch warstw – naskórka i skóry właściwej – oraz dwóch warstw tłuszczowych oddzielonych powięzią. Warstwy te są połączone ze sobą włóknistymi pasmami zwanymi beleczkami. U mężczyzn pasma te są grubsze i mocniejsze niż u kobiet.

Kiedy w górnej warstwie skóry jest zbyt dużo tłuszczu, ta dodatkowa warstwa powoduje wybrzuszenie tłuszczu z jego przedziałów, powodując cellulit. Na szczęście nie wpływa to na ogólny stan zdrowia, ale może wpływać na wygląd. Cellulit wpływa na uda, pośladki i brzuch. Może powodować łagodne wgłębienia w skórze lub duże wgłębienia na skórze, gdy pacjent siedzi.

Według artykułu Mayo Clinic, główną przyczyną cellulitu jest gromadzenie się płytki nazębnej w tkankach tłuszczowych. Uszkodzone naczynia krwionośne powodują, że złogi wyglądają na wgłębione i zwiotczałe. Cellulit zwykle występuje na nogach i jest najbardziej zauważalny u dorosłych. Stan może być samoograniczający się lub może rozprzestrzenić się na inne części ciała i spowodować poważne komplikacje. W przypadku cellulitu zawsze należy zasięgnąć porady lekarza, ponieważ może on zagrażać życiu.

Przyczyna cellulitu jest niejasna. Obecna klasyfikacja cellulitu wykorzystuje czterostopniową skalę do opisu ciężkości choroby. Jeden z czterech etapów to „umiarkowany”, czyli najcięższa forma cellulitu. Chorobę można również podzielić na kategorie według koloru plam. Kolor dotkniętych obszarów może się również różnić. Najlepszym sposobem leczenia cellulitu jest połączenie kremów i zabiegów homeopatycznych.

Przyczyna cellulitu nie jest do końca poznana, ale wpływa na wygląd skóry. Wygląda jak grudkowata skóra, która jest widoczna przez cały czas lub tylko wtedy, gdy ją ściskasz. Zwykle dotyczy ud, pośladków i brzucha. Może powodować łagodne wgłębienia podczas siedzenia, podczas gdy poważne wgłębienia pojawiają się podczas stania lub chodzenia. W ciężkich przypadkach skóra będzie przygnębiona i rozwinie się głębokie szczyty.

O co chodzi z cellulitem? Ten defekt kosmetyczny jest frustrującym stanem, który powoduje skórkę pomarańczową. Jest to spowodowane interakcją tkanki łącznej i komórek tłuszczowych. Pytanie brzmi: kto wynalazł cellulit i dlaczego jest tak powszechny? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale wiemy, że dotyczy to milionów kobiet i mniejszej liczby mężczyzn, niż mogłoby się wydawać. Ale czy cellulit to prawdziwa choroba? Czy można to wyleczyć?

W przypadku cellulitu rolę w rozwoju choroby odgrywa tkanka łączna skóry właściwej. Zapewnia szkielet, izolację i stabilność niezbędną do funkcjonowania skóry. Tkanka łączna składa się w dużej mierze z kolagenu i podstawowej substancji wody. Jest to główna droga dyfuzji. Tkanka elastyczna jest krytyczną częścią struktury skóry, umożliwiającą jej rozciąganie się i powrót do normalnej struktury.

Chociaż cellulit można usunąć poprzez utratę wagi, rzadko zdarza się, aby całkowicie się go pozbyć. Niektóre zabiegi kosmetyczne, takie jak obniżenie zawartości tkanki tłuszczowej, mogą sprawić, że cellulit będzie mniej zauważalny. Jednak usuwanie cellulitu jest bardzo drogie i ma niewiele długotrwałych efektów. Przemysł kosmetyczny jest pełen zabiegów i produktów mających na celu zmniejszenie lub wyeliminowanie cellulitu. Przemysł kosmetyczny zarabia miliardy na leczeniu cellulitu.

Stan znany jako cellulit występuje, gdy tkanki łączne pod skórą tracą elastyczność, co powoduje, że obszar wygląda na wgłębienia lub grudki. Chociaż działa w rodzinach, należy wziąć pod uwagę również inne czynniki. Niektóre diety i ćwiczenia mogą prowadzić do tego stanu. Oprócz twojej genetyki, twój styl życia może mieć silny wpływ na cellulit. Komórki tłuszczowe, które wybrzuszają się przez skórę, są jedną z głównych przyczyn cellulitu.

Wielu badaczy odkryło, że cellulit jest dziedziczny, co oznacza, że Twoje geny mają większe prawdopodobieństwo jego rozwoju. Inne czynniki, które mogą wpływać na rozwój cellulitu, to wiek, napięcie mięśniowe i waga. Wraz z wiekiem poziom estrogenów spada, a nasza skóra staje się mniej elastyczna, co prowadzi do cellulitu. Nawet liposukcja może być zawodną metodą leczenia cellulitu. Na szczęście istnieje kilka naturalnych sposobów na zmniejszenie wyglądu cellulitu i zapobieganie jego nawrotom.

Większość kobiet rozwija cellulit po okresie dojrzewania, ale mężczyźni rzadziej go dotykają. Na wygląd cellulitu wpływają różne czynniki, w tym grubość skóry i wytrzymałość włókien łącznych. Większość kobiet dostaje cellulit z powodu hormonów i innych przyczyn. Ponad 85 procent kobiet w wieku powyżej 20 lat ma cellulit, podczas gdy tylko 10 procent mężczyzn cierpi na tę chorobę. Podczas gdy dziewczyny mają zwykle grubszą skórę niż mężczyźni, cellulit może być również bardziej widoczny u osób szczupłych.

Flora bakteryjna, czyli bakterie żyjące w skórze, jest główną przyczyną cellulitu. Bakterie odpowiedzialne za cellulit to zwykle gronkowiec i gronkowiec, które dostają się do organizmu przez przerwaną barierę skórną. Ich enzymy następnie rozkładają składniki komórkowe i powodują stan zapalny w dotkniętym obszarze. Podczas gdy cellulit gronkowcowy zwykle występuje w otwartych ranach lub ropniach skóry, odpowiedzialne są również inne rodzaje bakterii.

Bakterie wywołujące cellulit zazwyczaj żyją na powierzchni zdrowej skóry. Bakterie te nazywane są normalną florą, ale mogą wnikać w głąb skóry i powodować infekcję. Jeśli pozwoli się tym bakteriom dalej się rozwijać, może powstać cellulit. Cellulitowi często towarzyszy ból i dyskomfort. Flora bakteryjna może również powodować choroby skóry, takie jak trądzik.

Leczenie zależy od przyczyny. Objawowe zapalenie tkanki łącznej może być spowodowane innymi chorobami skóry, takimi jak atopowe zapalenie skóry i niewydolność żylna. W ciężkich przypadkach infekcja może rozprzestrzenić się na naczynia krwionośne, serce i układ limfatyczny. W najgorszym przypadku pacjent może wymagać amputacji. Pomimo stosunkowo prostego charakteru, ważne jest, aby niezwłocznie zwrócić się o pomoc lekarską, aby uniknąć infekcji.

Często zapaleniu tkanki łącznej towarzyszy wysypka. Infekcja zazwyczaj objawia się czerwonym, bolesnym obszarem, który powiększa się w ciągu następnego dnia. Skóra może wydawać się gorąca, napięta, błyszcząca i opuchnięta. Na ramieniu lub nodze może pojawić się czerwona smuga. Jeśli podejrzewasz zapalenie tkanki łącznej, lekarz może przepisać test skórny, posiew rany lub inne procedury diagnostyczne.

Na temat cellulitu krąży wiele mitów. Przede wszystkim cellulit to stan skóry spowodowany tworzeniem się złogów galaretki. Ten stan jest doświadczany nie tylko przez kobiety o pełnych kształtach. Na ten problem podatne są również nastolatki. Przeprowadzono liczne zabiegi i operacje, w tym kremy kofeinowe i zabiegi laserowe. Jednak skuteczność tych zabiegów była wątpliwa. Jakie są najlepsze sposoby na pozbycie się cellulitu?

Cellulit jest w rzeczywistości spowodowany ekspansją komórek tłuszczowych pod skórą. Komórki tłuszczowe przebijają się przez sieć włóknistych strun i powodują powstawanie wgłębień na powierzchni. Chociaż nie ma znanej przyczyny tego stanu, stanowi to zagrożenie dla zdrowia. Na szczęście istnieje wiele zabiegów, które mogą pomóc w pozbyciu się tego nieestetycznego stanu skóry. Możesz przeczytać więcej o środkach na cellulit, aby dowiedzieć się więcej.

Siedzący tryb życia i palenie to inne czynniki przyczyniające się do cellulitu. Genetyka i hormony są również czynnikami w rozwoju cellulitu. Hormony, takie jak estrogen i testosteron, zmniejszają grubość skóry i ułatwiają dostrzeżenie komórek tłuszczowych pod powierzchnią. Istnieje jednak kilka prostych sposobów na pozbycie się cellulitu bez operacji. Kluczem jest dobra dieta i reżim ćwiczeń.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *