Co mam zrobić, żeby cellulit sobie poszedł?

Zmiana nawyków, które masz, pomoże zmniejszyć wygląd cellulitu. Utrzymywanie wagi pod kontrolą to świetny sposób na uniknięcie cellulitu. Utrzymywanie się w dobrej formie również pomoże zredukować cellulit. Upewnij się, że przestrzegasz zdrowej diety i reżimu ćwiczeń. Wypróbuj te wskazówki, a zobaczysz widoczne rezultaty w krótkim czasie.

EMS

EMS wykorzystuje stymulację elektryczną o wysokiej intensywności do aktywacji mięśni w ciele. Konwencjonalne ćwiczenia są w stanie aktywować tylko około połowy mięśni na raz, ale EMS jest znacznie potężniejszy. Stymuluje do 350 mięśni w skórze, ujędrniając ją i zmniejszając widoczność cellulitu. Ten rodzaj ćwiczeń jest szczególnie skuteczny dla kobiet, ponieważ działa na mięśnie najgłębsze.

Program treningowy EMS poprawia krążenie do tkanek łącznych i pomaga wyeliminować odpady metaboliczne w gruczołach limfatycznych. Poprawia również ton skóry nad mięśniami. A ponieważ trening EMS celuje w duże grupy mięśni bez potrzeby nadmiernego oporu, pomaga spalić zapasy tłuszczu.

Zabieg EMS może pomóc w poprawie krążenia w danym obszarze, co jest niezbędne do wyeliminowania cellulitu. Oprócz poprawy elastyczności skóry, EMS stymuluje produkcję kolagenu i przepływ krwi. Mięśnie również tonizują, dzięki czemu są bardziej jędrne i elastyczne. EMS Revolution oferuje również kompletny program pielęgnacji skóry dla gładkiego, jędrnego i zdrowego wyglądu.

EMS może pomóc cellulitowi odejść bez operacji. Mimo, że jest to skuteczna metoda na pozbycie się cellulitu, nie jest skuteczna dla każdego pacjenta. Jeśli próbowałeś wszystkiego, ale bezskutecznie, być może nadszedł czas, aby szukać elektrostymulacji jako realnej alternatywy. EMS ma wiele korzyści i jest jednym z najbardziej popularnych programów tonizujących na rynku.

Suche szczotkowanie

Suche szczotkowanie jest ćwiczeniem, które może tymczasowo zmniejszyć cellulit poprzez zwiększenie przepływu krwi do tego obszaru. Pomoże to skórze wyglądać na pulchniejszą. Jednak lekarze nie są pewni długoterminowych efektów szczotkowania na sucho na cellulit. Cellulit jest dołeczkiem spowodowanym przez komórki tłuszczowe przepychające się przez tkankę łączną. Te komórki tłuszczowe naciskają na skórę i twarda tkanka łączna ściąga je w dół.

Oprócz poprawy krążenia, szczotkowanie na sucho może również rozbić włókniste wiązki kolagenu, które są związane z cellulitem. Jednak wciąż brakuje badań, które potwierdzałyby to twierdzenie. Niemniej jednak, szczotkowanie na sucho może być dobrym rozwiązaniem dla osób o normalnej skórze. Jeśli masz cellulit i martwisz się o jego efekty, spróbuj.

Suche szczotkowanie można wykonać w każdej chwili przed prysznicem. Ale, aby uzyskać najlepsze rezultaty, spróbuj zrobić to przed prysznicem. To doda energii twojemu ciału i pomoże ci czerpać maksymalne korzyści z tej techniki.

Dieta

Cellulit może być spowodowany słabym przepływem krwi w skórze, więc dieta na cellulit, która unika żywności o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych, jest ważna. Słaby przepływ krwi sprawia, że łatwiej jest rozwinąć cellulit, ponieważ osłabia on tkanki łączne, co sprawia, że opadają one i wyglądają niewyraźnie. Najlepszym sposobem na uniknięcie spożywania pokarmów o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych jest ograniczenie ich spożycia. Pokarmy takie jak ser i pizza są wysokie w tłuszczach nasyconych i należy ich unikać z umiarem.

Konsumowanie pokarmów bogatych w błonnik może również pomóc w redukcji cellulitu. Żywność o wysokiej zawartości błonnika poprawia funkcjonowanie twojego układu trawiennego i pomaga wyeliminować toksyny. Poprawiają również zdrowie układu krążenia i krążenie. Tym samym należą do najlepszych pokarmów zwalczających cellulit. Oprócz unikania pokarmów o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych, możesz również włączyć pokarmy bogate w kwasy tłuszczowe omega-3.

Pokarmy o wysokiej zawartości witaminy C i magnezu mogą również pomóc w redukcji cellulitu. Pokarmy te zawierają wysoki poziom przeciwutleniaczy i mają działanie przeciwzapalne. Zawierają również magnez, minerał, który pomaga utrzymać zdrowy przewód pokarmowy. Pomaga również zwiększyć metabolizm, co pomaga spalać tłuszcz.

Ćwiczenia

Ćwiczenia mogą pomóc cellulitowi odejść poprzez wzmocnienie mięśni wokół pośladków. Osiąga się to poprzez wykonywanie ćwiczeń, które celują w Twój rdzeń i pośladki. Aby zmaksymalizować efekt redukcji cellulitu, wykonuj co najmniej trzy zestawy ćwiczeń w tygodniu. Możesz użyć narzędzi oporowych, aby Twoje treningi były bardziej wymagające.

Squaty to kolejne ćwiczenie, które zmniejszy cellulit. Wykonuj codziennie przysiady na nogach. Squats, leg raises, i inne ćwiczenia na nogi będą wszystkie celować w cellulit. Zacznij od piętnastu powtórzeń. Po tygodniu zwiększaj powtórzenia, aż osiągniesz pożądany rezultat.

Ćwiczenia sercowo-naczyniowe poprawią twój ogólny stan zdrowia i spalą nadmiar tłuszczu. Poprzez zwiększenie tętna, ćwiczenia sercowo-naczyniowe pomogą w ujęciu skóry i zmniejszą wygląd cellulitu. American Council on Exercise zaleca ćwiczenia na poziomie 70-80% maksymalnego tętna. Aby obliczyć swoje maksymalne tętno, odejmij swój wiek od dwóch20. Następnie pomnóż ten wynik przez 0,70 lub 0,80. Upewnij się również, że otrzymujesz wystarczającą ilość białka. Białko jest niezbędne w procesach metabolicznych Twojego organizmu, więc jedzenie wystarczającej ilości białka zwiększy zdrowie Twojego ciała.

Dieta bogata w błonnik i kolorowe owoce jest również dobrym sposobem na zmniejszenie wyglądu cellulitu. Jedzenie pokarmów bogatych w błonnik i witaminę C pomoże Twojej skórze zatrzymać mniej płynów i wyglądać bardziej gładko. Ćwiczenia będą również zwalczać przyrost masy ciała i utratę mięśni, które są głównymi przyczynami cellulitu u osób starszych.

Tłuste ryby

Tłuste ryby zawierają zdrowe niezbędne kwasy tłuszczowe. Kwasy te pomagają Twoim komórkom zachować wodoszczelność i nawodnienie, co może pomóc zmniejszyć wygląd cellulitu. Białko jest sycące i pomaga ustabilizować poziom cukru we krwi. Zwiększa również metabolizm i pomaga w utracie wagi. Jedzenie większej ilości białka może pomóc w zniknięciu cellulitu.

Tłuste ryby mają wysoką zawartość kwasów tłuszczowych omega-3, które poprawiają płynność i stabilność błon komórkowych. Zwalczają one również niski stopień zapalenia. Spróbuj jeść dwie lub trzy porcje ryb tygodniowo, aby zobaczyć wyniki. Wybierając ryby, zdecyduj się na dzikiego łososia i tuńczyka. Ważne jest również, aby gotować je na parze, ponieważ zachowuje to ich składniki odżywcze.

Ciemne zielenie liściaste są wysokie w przeciwutleniacze i fitoskładniki, które pomagają stracić niechciany tłuszcz. Są również wysokie w witaminę C, która poprawia krążenie. Zawierają również kwas foliowy, który pomaga zmniejszyć stres. Ponadto zmniejszają magazynowanie nadmiaru tłuszczu i poprawiają nastrój.

Retinoidy

Witamina A będąca retinoidem jest dobrze znanym środkiem przeciwstarzeniowym. Pierwotnie stosowany w leczeniu trądziku, kwas retinowy stał się obecnie popularną metodą leczenia wielu oznak starzenia. Retinol wywiera swoje działanie przeciwstarzeniowe poprzez jądrowy czynnik transkrypcyjny zwany RAR. Ta rodzina genów zawiera cztery podgrupy, w tym receptor retinoidu X (RXR) i receptor kwasu retinowego (RXR). Receptory hormonów retinoidalnych biorą udział w regulacji proliferacji keratynocytów i odbudowie macierzy skórnej.

Retinoidy są skuteczne w poprawie elastyczności skóry i zmniejszaniu cellulitu. Istnieje jednak kilka zastrzeżeń. Chociaż retinoidy nie mają właściwości przeciwzapalnych, to jednak zwiększają poziom kolagenu i białka dermoepidermalnego oraz poprawiają grubość skóry. W niektórych badaniach retinol ma pozytywny wpływ na cellulit, ale inne nie wykazują żadnej reakcji.

Retinol może być stosowany miejscowo. Badania wykazały, że miejscowe stosowanie retinolu poprawia elastyczność skóry i zmniejsza lepkość cellulitu. Wykazano również, że pomaga poprawić mikrokrążenie, co może zwiększyć syntezę kolagenu.

Cellulaze

Zabieg laserowy Cellulaze jest bezpieczną i skuteczną procedurą, która zmniejsza cellulit i poprawia teksturę skóry. Procedura jest prosta i może być wykonywana w warunkach ambulatoryjnych. Wykorzystuje technologię laserową do ukierunkowania problemów strukturalnych pod skórą, dzięki czemu cellulit znika. Procedura wykorzystuje energię laserową do rozbicia komórek tłuszczowych i uwolnienia tkanki łącznej, co sprzyja produkcji kolagenu. Czas przestoju jest minimalny, a wyniki są długotrwałe.

Skutki uboczne cellulitu obejmują zasinienie, obrzęk i bolesność. Objawy zwykle ustępują w ciągu kilku tygodni, ale niektórzy pacjenci zgłaszali przedłużające się zasinienie. Zabieg może również powodować pęknięte naczynia krwionośne i pajączki, ale są one mniej powszechne. Niektórzy pacjenci zgłaszali hiperpigmentację, zwłaszcza ci o głębokich odcieniach skóry. Procedura stwarza również ryzyko zakażenia. Jednak w przypadku doświadczonego operatora oparzenia spowodowane laserem zdarzają się rzadko. Pacjenci mogą również doświadczyć nieregularności konturu i grudek po zabiegu.

Cellulaze jest bezpieczną opcją leczenia dla ludzi, którzy chcą poprawić swoje nogi bez przechodzenia operacji. Większość pacjentów jest w stanie wrócić do domu tego samego dnia po zabiegu, ale powinni wziąć dzień wolny od pracy. Po dwóch dniach pacjenci mogą wznowić normalne czynności, chociaż należy unikać ćwiczeń i uciążliwych czynności przez dwa tygodnie.

.

Jak pozbyć się cellulitu?

Aby cellulit zniknął, musisz dokonać pewnych zmian w swoim stylu życia. Zdrowe odżywianie i regularne ćwiczenia są kluczowe. Ćwiczenia siłowe, a nie cardio, są idealne do redukcji cellulitu. Oczywiście cellulit nigdy nie zniknie całkowicie, ale dzięki połączeniu zdrowego odżywiania i regularnych ćwiczeń można go z czasem zredukować.

Ćwiczenie

Ćwiczenia fizyczne mogą pomóc w pozbyciu się cellulitu poprzez spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Chociaż nie ma naukowych dowodów na poparcie tego, większość kobiet doświadcza jakiejś formy cellulitu, więc ćwiczenia mogą pomóc w ustąpieniu stanu i sprawić, że będzie mniej zauważalny. Oprócz ćwiczeń, odpowiednia dieta i zdrowy tryb życia mogą pomóc w zmniejszeniu cellulitu i zwiększeniu masy mięśniowej.

Jednym z ćwiczeń, które zwalcza cellulit, jest podnoszenie nóg. Polega na zgięciu jednego kolana pod kątem 45 stopni, a następnie powtórzeniu ruchu drugą nogą. Możesz zacząć od piętnastu powtórzeń i zwiększać liczbę powtórzeń w razie potrzeby, aby zobaczyć jak najwięcej wyników. Oprócz ćwiczeń należy również unikać pokarmów bogatych w cukier i przetworzone węglowodany.

Ćwiczenia sercowo-naczyniowe są również korzystne, ponieważ zwiększają krążenie krwi i sprzyjają poceniu się, co zmniejsza widoczność cellulitu. Trening siłowy jest również korzystny, ponieważ koncentruje się na mięśniach ciała, które są bardziej podatne na cellulit. Spróbuj wykonać kilka treningów siłowych i aerobowych kilka razy w tygodniu.

Zdrowa dieta

Zdrowa dieta może zmniejszyć widoczność cellulitu i sprzyjać wzrostowi kolagenu. W tym celu skuteczne są również produkty pełnoziarniste, w tym chleb i inne alternatywy węglowodanów. Kasza gryczana jest jednym z takich pełnych ziaren. Jest wolnopalny i lekkostrawny oraz zawiera witaminę B i błonnik. Jego właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające pomagają wypłukiwać toksyny z organizmu i zapobiegają cellulitowi.

Oprócz zdrowej diety ćwiczenia fizyczne to kolejny sposób na walkę z cellulitem. Ćwiczenia mają kilka zalet, w tym przyspieszenie tętna, które pomaga zredukować komórki tłuszczowe. Ćwiczenia HIIT i trening oporowy są szczególnie korzystne, mówi David Wiener, specjalista ds. Treningu we Freeletics.

Jedną z głównych przyczyn cellulitu jest słabe krążenie krwi. Pokarmy bogate w tłuszcze nasycone spowalniają przepływ krwi i tlenu do tkanek. Kiedy tak się dzieje, tkanki łączne stają się słabe, co powoduje, że skóra wygląda na wgłębienia. Dlatego tak ważne jest ograniczenie w diecie ilości tłuszczów nasyconych. Unikaj pokarmów, takich jak ser i pizza, które są bogate w te tłuszcze.

Kolejnym zdrowym pokarmem do zapobiegania cellulitowi są banany, które są bogate w potas. Potas pomaga zmniejszyć retencję wody, główną przyczynę skórki pomarańczowej. Działa również przeciwzapalnie na organizm.

Zabiegi laserowe

Zabiegi laserowe na cellulit mogą zmniejszyć wygląd skóry i usunąć niechciane komórki tłuszczowe. W przeciwieństwie do innych zabiegów na cellulit, lasery nie usuwają całkowicie cellulitu, ale mogą go zredukować. Pacjenci, którzy zdecydują się na tę procedurę, powinni wziąć pod uwagę ryzyko i korzyści. Podczas gdy niektórzy pacjenci odczuwają lekki dyskomfort po zabiegu, większość ludzi nie doświadcza później przestojów. Pacjenci mogą wrócić do normalnych zajęć tego samego dnia.

Zabiegi te działają poprzez wykorzystanie mocy światła podczerwonego, dwubiegunowej energii o częstotliwości radiowej i próżni, aby osiągnąć pożądaną temperaturę głęboko w skórze. Zwiększa to produkcję kolagenu i zwiększa metabolizm tłuszczów, redukując cellulit. Chociaż niektóre osoby odczuwają nieprzyjemne odczucia związane z prądem elektrycznym, zabieg znacznie zmniejszy również pojawienie się cellulitu.

Cellulit to schorzenie, które dotyka około 90 procent dorosłych kobiet. Jest to spowodowane kombinacją czynników, w tym wieku, kolorytu skóry i tkanki tłuszczowej. Chociaż dieta i ćwiczenia mogą pomóc w zmniejszeniu wyglądu cellulitu, nie mogą go całkowicie usunąć.

Retinoidy

Chociaż retinol na cellulit nie jest lekarstwem, może pomóc w zmniejszeniu wyglądu cellulitu. Ten produkt działa napinając skórę i zmniejszając widoczność złogów tłuszczu. Jednak nie usuwa podstawowego tłuszczu, więc korzyści są głównie kosmetyczne i krótkoterminowe.

Retinole należą do rodziny genów RAR, a ich aktywność jest regulowana przez specyficzne czynniki transkrypcyjne wiążące DNA. Retinoidy wiążą się z tymi czynnikami transkrypcyjnymi i wpływają na ich ekspresję. Retinole są uznawane za silne przeciwutleniacze i środki przeciwstarzeniowe. Wiadomo również, że stymulują kilka funkcji komórkowych. Należą do trzech głównych podgrup: receptora retinoidowego X, RARbeta i RARalpha. Wpływają na różne funkcje komórkowe, takie jak proliferacja keratynocytów, odbudowa macierzy skórnej i melanogeneza.

Jedną z przyczyn cellulitu jest proces zapalny w skórze. Retinoidy stymulują syntezę kolagenu i zmniejszają adipogenezę, czyli proces prowadzący do wzrostu międzykomórkowego ciśnienia osmotycznego. Zwiększone międzykomórkowe ciśnienie osmotyczne wiąże się ze zwiększonym ciśnieniem kapilarnym i niedotlenieniem tkanek. Zmiany te mogą pomóc w zmniejszeniu wyglądu cellulitu i poprawie ogólnego wyglądu skóry. Jednak żadne dowody naukowe nie potwierdzają skuteczności wstrzykiwania leków na cellulit.

Cellulit można leczyć za pomocą miejscowych kremów zawierających retinoidy. Te chemikalia są podobne do witaminy A, która ma właściwości przeciwstarzeniowe. Badania wykazały, że retinoidy poprawiają cellulit poprzez zwiększenie grubości skóry właściwej i poprawę gęstości naskórka. Niemniej jednak inne badania nie wykazały odpowiedzi na cellulit na retinol.

Szczotkowanie na sucho

Istnieje wiele korzyści ze szczotkowania na sucho, w tym poprawa wyglądu skóry. Nie tylko usuwa martwe komórki naskórka, ale także pomaga utrzymać bardziej stonowaną cerę. W rzeczywistości szczotkowanie na sucho jest od wieków częścią tradycyjnej medycyny ajurwedyjskiej. Cellulit jest częstą przypadłością u kobiet i dotyka 80 procent z nich po okresie dojrzewania.

Szczotkowanie na sucho może pomóc w zmniejszeniu wyglądu cellulitu poprzez zwiększenie krążenia krwi. To z kolei napina skórę, dzięki czemu cellulit jest mniej widoczny. Pobudza również produkcję kolagenu, który pogrubia skórę i zmniejsza widoczność komórek tłuszczowych. Ponadto szczotkowanie na sucho może również pomóc w uniesieniu i ujędrnieniu obszarów cellulitu.

Aby uzyskać jak najwięcej korzyści ze szczotkowania na sucho, należy zacząć od dołu, na przykład kolana, uda lub stopy. Następnie poruszaj się w górę ruchem zamaszystym, w kierunku serca. Najlepiej byłoby, gdybyś w ten sposób szczotkowała swoje ciało od pięciu do dziesięciu minut. Upewnij się, że używasz lekkiego nacisku, aby nie uszkodzić skóry.

Chociaż szczotkowanie na sucho nie stymuluje układu limfatycznego ani nie usuwa toksyn z organizmu, może poprawić krążenie i nadać skórze zarumieniony wygląd. Może również poprawić nastrój i sprawić, że poczujesz się odświeżony i zrelaksowany. Upewnij się tylko, że używasz czystego pędzla z naturalnym włosiem.

Utrata masy ciała

Jednym z pierwszych kroków do pozbycia się cellulitu jest zmiana diety. Musisz ograniczyć fast food i tłuste dania na wynos. Fast food jest bogaty w sól, która sprzyja zapaleniu tkanek i pogarsza cellulit. Zamiast tego spróbuj zastąpić je domowymi daniami na wynos.

Kolejnym krokiem do pozbycia się cellulitu jest zmniejszenie spożycia cukru. Cukier przyspiesza rozpad kolagenu, który jest niezbędny do uzyskania gładkiej skóry. Cukier znajduje się w wielu produktach spożywczych, ale najbardziej widoczny jest w słodzonych napojach. Oprócz powodowania cellulitu, cukier może również powodować starzenie się skóry.

Cellulit występuje, gdy tkanki łączne pod skórą nie otrzymują odpowiedniego przepływu krwi. Spowolnienie krążenia krwi powoduje osłabienie tkanki łącznej, co sprawia, że zmarszczki na skórze są bardziej widoczne. Aby poprawić przepływ krwi, unikaj pokarmów bogatych w tłuszcze nasycone. Żywność zawierająca duże ilości tłuszczów nasyconych to ser i pizza.

Najlepszym sposobem na redukcję cellulitu jest zmiana diety. Osoby z cellulitem często mają niezdrową dietę, która jest bogata w rafinowane węglowodany i cukier. Trening siłowy to kolejny klucz do redukcji cellulitu i utrzymania prawidłowej wagi. Zbilansowana dieta może pomóc w poprawie ogólnego wyglądu Twojego ciała i poprawi Twoją pewność siebie.

Sól Epsom

Sól Epsom to dobrze znany sekret urody i zdrowia, który może pomóc w redukcji cellulitu. Minerał zawiera właściwości, które mogą pomóc organizmowi wyeliminować nadmiar wody, która jest główną przyczyną cellulitu. Podczas gdy cellulit dotyka głównie kobiety, cierpi na niego również około 10% mężczyzn. Najczęściej występuje na udach, biodrach, pośladkach i brzuchu. Może jednak pojawić się wszędzie tam, gdzie komórki tłuszczowe znajdują się na szczycie mięśni.

Możesz również użyć olejków eterycznych, aby zmniejszyć wygląd cellulitu. Te olejki są bardzo skuteczne i szybko wchłaniają się w skórę. Możesz zmieszać kilka kropli tych olejków z kąpielą soli Epsom, aby uzyskać luksusowe namoczenie. Kąpiel z olejkami eterycznymi sprawi, że cellulit będzie gładszy i mniej widoczny.

Sól Epsom jest również skuteczna w detoksykacji organizmu. Wysoka zawartość magnezu i siarczanów pomaga zwalczać infekcje bakteryjne i grzybicze. Ponadto jest doskonałym domowym lekarstwem na suchą skórę. Możesz nawet zmieszać trochę soli Epsom z kremem do stóp lub balsamem do ciała, aby uzyskać dodatkowe korzyści.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *