Czy cellulit zmniejszy się wraz z utratą wagi?

Większość ludzi pyta, czy cellulit zmniejszy się wraz z utratą wagi? To powszechne pytanie wśród ludzi, ale trudno na nie odpowiedzieć, ponieważ rozmieszczenie cellulitu jest w dużej mierze zdeterminowane genetyką, której nie można zmienić. Chociaż waga ma pewien związek z cellulitem, jest to tylko luźny związek. Zmiana diety, ćwiczeń i tłustych ryb może pomóc w zmniejszeniu cellulitu i osiągnięciu płaskiego brzucha.

Retinoidy

Retinoidy działają na komórki wytwarzające pigment. W rzeczywistości mogą pomóc złagodzić wiele rodzajów chorób pigmentacyjnych, w tym melasma, rogowacenie słoneczne i pseudofolliculitis barbae. Wiadomo również, że zmniejszają ryzyko niektórych rodzajów raka skóry. Jednak retinoidy nie są dla wszystkich. O ile nie jesteś w grupie wysokiego ryzyka wystąpienia pewnych schorzeń, lekarz nie powinien ich przepisywać, chyba że jest to wyraźnie konieczne.

Retinoidy to klasa substancji chemicznych pochodzących z witaminy A. Mają wiele zalet, w tym odblokowują pory, zmniejszają widoczność drobnych zmarszczek i regulują wzrost komórek skóry. Niektóre rodzaje są dostępne bez recepty, podczas gdy silniejsze wymagają recepty i są zwykle zarezerwowane do leczenia poważnych schorzeń skóry. Jeśli jednak chcesz wypróbować miejscowy krem na cellulit, powinieneś najpierw porozmawiać z lekarzem.

Stwierdzono, że połączenie retinoidów i ekstraktów ziołowych zmniejsza widoczność cellulitu. Chociaż nie ma bezpośredniego związku między retinoidem a cellulitem, często zaleca się kombinację zabiegów, aby uzyskać najlepsze wyniki. Retinoidy hamują adipogenezę, a ekstrakty ziołowe poprawiają mikrokrążenie. Kremy do stosowania miejscowego mogą również poprawić wygląd cellulitu.

Ćwiczenie

Jednym z mitów na temat ćwiczeń jest to, że zmniejszają one cellulit. Prawda jest taka, że same ćwiczenia nie wyeliminują cellulitu. Ale ćwiczenia mogą pomóc w utracie cellulitu, wzmacniając mięśnie pod spodem, co z kolei poprawi Twoją samoocenę. Cellulit to pofałdowana skóra, która rozwija się na udach, pośladkach i brzuchu. Nie jest to szkodliwe dla zdrowia, ale może sprawić, że poczujesz się skrępowany i nieatrakcyjny.

Dobrym sposobem na walkę z cellulitem jest skupienie się na ćwiczeniach o wysokiej intensywności. HIIT, czyli trening interwałowy o wysokiej intensywności, pomaga sercu szybciej pompować. Ćwiczenia o wysokiej intensywności przyspieszają również metabolizm i redukują cellulit poprzez redukcję komórek tłuszczowych. W połączeniu z treningiem oporowym treningi HIIT mogą pomóc Twojemu ciału poprawić sylwetkę, jednocześnie redukując cellulit.

Chociaż nie ma naukowych dowodów na to, że ćwiczenia fizyczne eliminują cellulit, mogą pomóc spalić nadmiar tłuszczu i wzmocnić mięśnie. Pomimo licznych korzyści płynących z odchudzania i ćwiczeń, całkowite usunięcie cellulitu jest nierealistycznym celem. Same ćwiczenia mogą celować tylko w określone obszary i nie usuwają wgłębień. Aby osiągnąć ten cel, ważne jest, aby zrzucić tkankę tłuszczową. Dodanie większej masy mięśniowej do ciała poprawi wygląd cellulitu i zapobiegnie przyszłym problemom.

Dieta

Jeśli interesuje Cię utrata tkanki tłuszczowej i redukcja cellulitu, być może zauważyłeś, że obie te rzeczy idą w parze. Chociaż genetyka może odgrywać rolę w określaniu prawdopodobieństwa rozwoju cellulitu, dieta i ćwiczenia również odgrywają ważną rolę. Nadwaga może przyczynić się do pojawienia się cellulitu, ponieważ tłuszcz podskórny obciąża tkankę łączną i wybrzusza słabe punkty. Na szczęście zarówno mężczyźni, jak i kobiety są podatni na efekt wgłębienia skóry. Dieta i utrata wagi są kluczem do redukcji cellulitu, twierdzi Shira Ein-Dor, właścicielka American Cellulite Reduction Center w Nowym Jorku.

Chociaż utrata wagi może zmniejszyć wygląd cellulitu, należy pamiętać, że nie działa to na wszystkich. Ostatnie badania w chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej sugerują, że chociaż utrata wagi ogólnie poprawia wygląd cellulitu, może nie być właściwym wyborem dla Ciebie. Chociaż powinieneś schudnąć jak najwięcej, aby utrzymać zdrową wagę ciała, nadal możesz zauważyć, że cellulit nie znika całkowicie.

Oleista ryba

Badania pokazują, że spożywanie tłustych ryb ma korzystny wpływ na utratę wagi i redukcję cellulitu. Spożywanie tłustych ryb poprawia krążenie i wspomaga spalanie tłuszczu. Kwasy tłuszczowe omega-3 w tłustych rybach poprawiają krążenie. Poprawione krążenie ma właściwości przeciwzapalne, które zapobiegają obrzękom komórek tłuszczowych. Kwasy tłuszczowe w rybach przyspieszają metabolizm. Ułatwia to utratę wagi. Jeśli obawiasz się zatrzymywania tłuszczu, możesz przejść na inne rodzaje ćwiczeń.

Pokarmy bogate w błonnik i przeciwutleniacze, takie jak siemię lniane, doskonale nadają się do redukcji cellulitu. Zawierają również witaminy A, C i E. Pietruszka jest świetnym środkiem moczopędnym, pomagającym szybko wypłukać toksyny z organizmu. Zapobiega również wzdęciom i zatrzymywaniu wody, które przyczyniają się do cellulitu. Włącz do swojej diety dużo świeżej pietruszki. Dodaj go do sałatek lub koktajli, aby zredukować cellulit.

Modne diety

Zmiana diety to jeden ze sposobów na redukcję cellulitu. Badania wykazały, że ograniczenie spożycia fast foodów i tłustych dań na wynos poprawi wygląd skóry. Jednak jest też kilka pokarmów, których należy unikać. Poniżej wymieniono kilka, które okazały się zmniejszać wygląd cellulitu. Te pokarmy zawierają również duże ilości tłuszczu. Jeśli więc chcesz wyeliminować cellulit ze swojego organizmu, ważne jest, aby odżywiać się zdrowo.

Przetworzone mięso – Unikaj przetworzonych mięs, takich jak hot dogi, indyki i wędliny. Te mięsa są bogate w sód i mogą powodować pojawienie się cellulitu. Zamiast tego spróbuj wybrać chude mięso lub odmiany o niskiej zawartości sodu. Spróbuj też ograniczyć spożycie chipsów ziemniaczanych. Te produkty pomogą zmniejszyć cellulit i tłuszcz z brzucha. Pomogą również wzmocnić układ odpornościowy, co zmniejszy szanse na przeziębienie.

Ćwiczenia – chociaż wiele osób uważa, że utrata wagi zmniejszy wygląd cellulitu, nie ma gwarancji, że te metody będą skuteczne. W niedawnym badaniu, opublikowanym w czasopiśmie Plastic and Reconstructive Surgery, naukowcy odkryli, że większość kobiet, które straciły na wadze, poprawiło wygląd cellulitu, ale niektóre faktycznie go pogorszyły. Więc nie daj się nabrać na żadną z tych modnych diet. Zamiast tego wypróbuj zdrową dietę i rutynę ćwiczeń, która obejmuje trening oporowy.

Nadmierne spożycie alkoholu

Spożywanie sody nie spowoduje automatycznie cellulitu, ale może przyczynić się do pojawienia się dołków i zmarszczek na skórze. Nawet jeśli napój gazowany nie jest przyczyną cellulitu, przyczynia się do odwodnienia, co jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do pojawienia się wgłębień na skórze. Zawartość kofeiny w napojach gazowanych nie jest jedynym winowajcą, ponieważ inne napoje bogate w cukier, takie jak kawa i herbata, również odwadniają ludzi.

Podczas gdy używanie alkoholu i tytoniu może powodować cellulit, może zmniejszać zasoby przeciwutleniaczy w organizmie, co może prowadzić do przedwczesnego starzenia się i rozpadu włókien kolagenowych, które wspierają tkankę tłuszczową. Picie umiarkowanych ilości wody może pomóc zrekompensować niedobór, podobnie jak spożywanie dużej ilości warzyw i owoców. Dodatkowo dieta bogata w błonnik i witaminę C jest niezbędna w zapobieganiu cellulitowi. Nadmierne spożywanie alkoholu i kofeiny może przyczyniać się do cellulitu, podobnie jak siedzący tryb życia.

Same ćwiczenia nie redukują cellulitu

Być może zauważyłeś, że Twój cellulit jest gorszy, jeśli jesteś otyły, ale nie musi tak być. Możesz faktycznie zmniejszyć wygląd swojego cellulitu, regularnie ćwicząc i stosując zdrową dietę. Utrata masy ciała poprawi również ogólny stan zdrowia i zmniejszy wygląd cellulitu, ale same ćwiczenia nie zmniejszą cellulitu wraz z utratą wagi. Należy jednak unikać przekształcania cellulitu w czynnik motywujący do ćwiczeń.

Pomimo powszechnego przekonania, same ćwiczenia nie redukują cellulitu za pomocą diety i utraty wagi. Utrata masy ciała może pomóc w zmniejszeniu wyglądu cellulitu poprzez utratę tłuszczu i zwiększenie masy mięśniowej, ale żadna z tych metod nie wyeliminuje całkowicie stanu. Utrata masy ciała przede wszystkim zmniejszy komórki tłuszczowe, a same ćwiczenia nie wyeliminują jej. Jednak korzyści płynące z ćwiczeń są liczne, a jeśli nie jesteś zaangażowany w utratę wagi i utrzymanie masy mięśniowej, same ćwiczenia nie pomogą.

Nie jesteś sam. Cellulit jest genetyczny. Nie da się go całkowicie wyeliminować, nawet przy pomocy ćwiczeń. Same ćwiczenia również nie zlikwidują cellulitu. Najlepiej postępować zgodnie z programem odchudzania, który jest specjalnie ukierunkowany na usuwanie cellulitu. Warto wspomnieć, że nie można pozbyć się cellulitu samymi ćwiczeniami.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *