Czy celulit jest bolesny?

Niezależnie od tego czy jesteś kobietą czy mężczyzną, jeśli masz cellulit Guam , prawdopodobnie szukasz odpowiedzi na pytanie czy jest on bolesny czy nie. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć objawy cellulitu, a także podpowie, jakich zabiegów możesz spróbować.

Celulit hematyczny

Celulit hematyczny to rodzaj cellulitu, który może być bardzo bolesny w dotyku. Dotyka on najczęściej kończyn dolnych, a konkretnie ud i kolan. Ból może być ekscytujący, gdy siedzimy przez dłuższy czas. Są jednak pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić ból i zminimalizować wygląd tego stanu.

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów na cellulit obrzękowy jest drenaż limfatyczny. Układ limfatyczny działa podobnie jak układ krążenia, w tym sensie, że otacza wszystkie komórki w organizmie. Nie potrafi jednak w sposób naturalny eliminować substancji odpadowych. Dlatego trzeba go stymulować, aby mógł wykonywać swoją pracę. Istnieje kilka sposobów na zwiększenie krążenia limfy, w tym ćwiczenia i masaż.

Drenaż limfatyczny może pomóc w promowaniu eliminacji toksyn i płynów w organizmie, co może zmniejszyć powstawanie zwłóknień. Ponadto, może poprawić przepływ krwi i promować krążenie tlenu i składników odżywczych do dotkniętych obszarów. To pomaga złagodzić dyskomfort, który obrzęk cellulitu może powodować.

Oprócz zmniejszenia wyglądu cellulitu, dobrze zbilansowana dieta i aktywność fizyczna może również pomóc. Ćwiczenia mogą pomóc wzmocnić mięśnie w dotkniętych obszarach i promować przepływ krwi. Podobnie, regularny masaż może pomóc zmniejszyć wygląd obrzękowego cellulitu. Jeśli uda Ci się zrobić obie te rzeczy, będziesz mieć znacznie większe szanse na zminimalizowanie objawów tego stanu.

Edematyczny cellulit charakteryzuje się grubą, przypominającą skórkę pomarańczy powierzchnią. Jest to spowodowane nagromadzeniem się płynu w tkance podskórnej. W efekcie włóknista struktura tkanek traci swoją elastyczność. Ponadto płyn powoduje rozrost komórek tłuszczowych.

Istnieje wiele powodów, dla których u ludzi rozwija się cellulit obrzękowy. Do głównych przyczyn należą: otyłość, brak ruchu i słabe krążenie. Inne czynniki, które przyczyniają się do tego problemu to spożywanie węglowodanów i tłuszczów zwierzęcych.

Gdy osoba jest otyła, gromadzi więcej tłuszczu w tkance podskórnej. Te złogi tłuszczu zakłócają normalną wymianę płynów między tkankami łącznymi. Również adipocyty nie są w stanie prawidłowo pracować. Mogą być hamowane przez nagromadzony płyn w tkance podskórnej.

Gdy osoba nie dba odpowiednio o swoje ciało, zapobieganie lub leczenie cellulitu obrzękowego może być trudne. Warto jednak wiedzieć, że nie musi on stać się problemem chronicznym. Możesz zapobiegać, a nawet leczyć ten stan poprzez wprowadzenie prostych zmian w swoim stylu życia. Na przykład, unikaj noszenia obcisłych ubrań, które mogą zatrzymywać płyny w nogach i stopach. Zamiast tego noś luźne ubrania, które umożliwiają cyrkulację powietrza wokół skóry. Staraj się pozostać nawodniona pijąc dużo wody.

Innym sposobem zwalczania cellulitu obrzękowego jest udział w programie ćwiczeń aerobowych. Chodzenie lub wchodzenie po schodach to doskonałe ćwiczenia na pobudzenie krążenia. Dodatkowo, naprzemienne ciepłe i zimne strumienie wody mogą być pomocne w promowaniu przepływu limfy.

Traktowanie cellulitu

Cellulit może być problemem dla wielu ludzi, ale istnieją zabiegi na cellulit, które nie są bolesne. Istnieje wiele różnych technik, w tym lasery, zastrzyki i inne terapie nieinwazyjne. Chociaż niektóre wyniki są tymczasowe, większość z tych technik może być skuteczna w pomaganiu w zmniejszeniu wyglądu cellulitu.

Kryolipoliza: Ta metoda zamraża niechciane złogi tłuszczu. Jest ona najbardziej skuteczna na mniejszych obszarach tłuszczu, ale skutki uboczne mogą obejmować delikatne grudki, zapalenie lub zmiany w kolorze skóry. Aby uzyskać najlepsze wyniki, kriolipoliza powinna być wykonywana przez wykwalifikowanego lekarza.

QWO: Enzym QWO może być stosowany do rozbijania pasm kolagenowych, które pomagają powodować wygląd cellulitu. Jednak może to również prowadzić do obrzęku i zasinienia. Te efekty uboczne mogą być łagodne, ale ważne jest, aby omówić je z lekarzem.

Emtona: Ten zabieg to kolejna nieinwazyjna technika, która może dokręcić i ujędrnić Twoją skórę. Aby uzyskać jak najwięcej z procedury, należy podjąć serię zabiegów rozstawionych w odstępie jednego tygodnia. Każda sesja będzie kosztować od 1000 do 1500 dolarów.

Ręczna subcision: Inną procedurą, która została przetestowana w leczeniu cellulitu jest ręczna subcision. Podczas tego procesu, igła (około 18 G) jest włożona pod skórę i podstawowe pasma są oddzielone. Proces ten może powodować pewien ból, ale również wygładzi skórę.

Gua sha: Starożytna chińska technika, gua sha wspomaga krążenie pod skórą. Może być wykonywana jako samodzielna procedura lub w połączeniu z innymi zabiegami na cellulit.

Terapia falami akustycznymi: Zabieg ten wykorzystuje ręczne urządzenie do tworzenia fal dźwiękowych, które rozbijają pasma tłuszczu, które są związane z cellulitem. Chociaż urządzenie działa, nie jest tak skuteczne jak inne zabiegi. Ponadto, może powodować zaczerwienienie, bolesność i obrzęk.

Hydroliza kolagenu: Ten zabieg na cellulit również może być wykonany przez lekarza. Podczas tej procedury kolagen, białko strukturalne, jest rozbijany w celu poprawy elastyczności skóry. Ponieważ uważa się, że kolagen odgrywa główną rolę w regulacji cellulitu, spożywanie pokarmów z dużą ilością białka pomoże. Również terapia masażu może zwiększyć drenaż limfatyczny i złuszczanie.

Cellfina: Ta procedura jest również techniką zatwierdzoną przez FDA, która traktuje podstawową przyczynę cellulitu. Cienkie ostrze jest wprowadzane przez małe nacięcie. Napięte przegrody są następnie uwalniane przez ostrze, co pozwala na wygładzenie skóry. Wyniki są tymczasowe, ale procedura może być powtarzana w razie potrzeby.

Inne techniki obejmują impulsy promieniowe i ultradźwięki. Wiele z tych metod nie są uważane za inwazyjne i są dostępne w uzdrowiskach. Niektóre są mniej kosztowne niż inne, ale mogą wymagać serii zabiegów, aby osiągnąć najlepsze wyniki.

Jeśli jesteś zainteresowany którymkolwiek z tych zabiegów na cellulit, powinieneś skontaktować się z dermatologiem lub innym lekarzem, aby upewnić się, że leczenie będzie działać dla Ciebie. Będziesz także musiała być przygotowana na potencjalne przestoje i efekty uboczne.

Objawy cellulitu

Cellulit to stan, w którym złogi tłuszczu pod powierzchnią skóry nadają jej dołeczkowy wygląd. Dotyka on pośladków, ud, brzucha i innych części ciała. Skóra może również wyglądać na obrzękniętą lub puckered.

Typowo, cellulit rozwija się w okresie dojrzewania lub po ciąży, choć może wystąpić w dowolnym momencie. Kobiety mają większe ryzyko rozwoju tego stanu niż mężczyźni. Chociaż nie powoduje żadnych szkód, jest uważany za problem kosmetyczny, który może sprawić, że niektórzy ludzie wyglądają nieatrakcyjnie. Istnieje kilka czynników, które mogą przyczynić się do rozwoju cellulitu, takich jak hormony kobiety, wysokokaloryczne diety i siedzący tryb życia. Jednak istnieje wiele rzeczy, które można zrobić, aby zmniejszyć wygląd cellulitu, takie jak detoksykacja, jedzenie zdrowej diety i regularne ćwiczenia.

Cellulit można łatwo zidentyfikować ze względu na twarogowy wygląd skóry. Najczęściej występuje na pośladkach, udach i brzuchu. Jeśli obszar ten jest uszczypnięty lub rozciągnięty, może stać się bolesny.

Poza estetycznym wyglądem, cellulit może być bólem. Pacjenci, którzy cierpią z powodu tego stanu mogą doświadczyć intensywnego ciepła w dotkniętym obszarze, nudności i przewlekłego obrzęku. Objawy te są spowodowane przez chorobę podstawową, która może być bakteryjna lub wirusowa. Dlatego ważne jest, aby uzyskać właściwą diagnozę dla tego stanu. Niektóre choroby, które mogą naśladować cellulit to obrzęk limfatyczny, choroba żylna i panniculitis.

Generalnie, warstwa tłuszczowa pod skórą naciska na tkankę łączną, co powoduje nierówną, dołeczkową powierzchnię. Wygląd tego stanu zależy od ilości tłuszczu, który jest obecny w dotkniętych obszarach. Gdy osoba ma nadwagę, ta warstwa tłuszczu może się powiększyć. Podczas ciąży, macica i naczynia limfatyczne mogą być naruszone, co prowadzi do większego nagromadzenia tłuszczu w pośladkach i udach.

Edematyczny cellulit, najpoważniejsza forma cellulitu, występuje zwykle w dolnej części nóg. Może jednak występować również na kolanach i górnych partiach ramion. Pacjent cierpiący na to schorzenie może odczuwać ekscytujący ból podczas długotrwałego siedzenia.

Cellulit jest infekcją bakteryjną, która dotyka skóry właściwej i podskórnych tkanek skóry. W większości przypadków, przyczyną cellulitu jest Staphylococcus aureus, ale inne bakterie mogą być zaangażowane. Na przykład, skóra pośladków może być zakażona Staphylococcus pyogenes. Inne przyczyny to otyłość, zmiany hormonalne i wysokokaloryczna dieta z konserwantami.

W przeciwieństwie do choroby żylnej lub limfatycznej, osoba może rozwinąć cellulitis bez konieczności nadwagi lub posiadania problemu żylnego lub limfatycznego. To dlatego, że komórki organizmu są w stanie zapalić zainfekowany obszar. Dodatkowo, komórki organizmu mogą się rozmnażać i powodować stan zapalny, gdy dotrą do skóry.

Chociaż nie ma ostatecznych testów na przyczynę cellulitu, niektórzy badacze uważają, że kobiety mają tendencję do posiadania większej ilości tłuszczu w pośladkach i udach. Często cellulit rozwija się podczas ciąży i możliwe jest, że estrogen może odgrywać rolę.

.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *