Czy rozstępy znikną same?

Jeśli zastanawiasz się, czy rozstępy Guam kosmetyki znikną na własną rękę, nie jesteś sama. Ten artykuł omawia przyczyny, leczenie, blaknięcie i genetykę. Dowiesz się również o zabiegach, które pomogą Ci pozbyć się rozstępów w pośpiechu. I nie martw się, jeśli nie masz ubezpieczenia; możesz być w stanie wykorzystać fundusze z Flexible Spending Account lub Health Savings Account, aby pokryć koszty leczenia rozstępów.

Traktowania

Chociaż nie ma cudownych zabiegów, aby pozbyć się rozstępów, są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby zminimalizować ich wygląd. Zabiegi laserowe mogą pomóc rozjaśnić rozstępy i zwiększyć produkcję kolagenu. Mogą one również pomóc w zaniku zaczerwienienia związanego z bliznami i trądzikiem różowatym. Procedury te mogą zająć kilka sesji.

Silne retinoidy na receptę są dobrą opcją w leczeniu rozstępów. Produkty te działają poprzez stymulację wzrostu kolagenu w skórze i przyspieszenie obrotu komórkowego. Pomagają również wyrównać ton skóry, co pomaga zmniejszyć widoczność rozstępów. Jednak leki te nie są zalecane dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Inne opcje obejmują zabiegi miejscowe. Chociaż większość z tych produktów nie działa bardzo dobrze, są takie, które są udowodnione, aby zmniejszyć wygląd rozstępów. Niektórzy dermatolodzy wykonują nawet laseroterapię i microneedling, aby zmniejszyć ich wygląd. Kwas hialuronowy może również pomóc, ale potrzeba więcej badań.

Inna opcja to tretinoina. Jest to pochodna witaminy A, która jest używana w kosmetykach do różnych celów. Zwiększa produkcję kolagenu i elastyny. Jednak tretinoina ma kilka skutków ubocznych i nie powinna być stosowana przez kobiety w ciąży.

Mikrodermabrazja to kolejna opcja usuwania rozstępów. Chociaż badania nad tą opcją są ograniczone, wydaje się, że zmniejsza ona nasilenie rozstępów. Microneedling powoduje, że skóra produkuje więcej kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra wygląda na bardziej napiętą. Microneedling może być wykonywany w biurze.

Zdrowy styl życia jest głównym czynnikiem zmniejszającym szanse na rozwój rozstępów. Picie dużej ilości wody, jedzenie pożywnych pokarmów i regularne ćwiczenia mogą poprawić stan zdrowia i zmniejszyć wygląd rozstępów. Ponadto, może to zapobiec przybieraniu na wadze więcej niż jest to zdrowe. American College of Obstetricians and Gynecologists zaleca, aby kobiety w ciąży przybierały na wadze tylko 25 do 35 funtów. Nasilenie rozstępów może mieć negatywny wpływ na Twój wygląd, samopoczucie psychiczne i pewność siebie.

Przyczyny

Rozstępy to blizny spowodowane zbytnim rozciąganiem się skóry. Nasilenie rozstępów zależy od Twojej genetyki i ilości stresu, jaki wywiera na skórę. Poziom hormonu kortyzolu w organizmie również może być czynnikiem przyczyniającym się do powstania rozstępów. Kortyzol osłabia włókna elastyczne w skórze.

Niektóre przyczyny rozstępów są genetyczne lub hormonalne, ale nie ma jednej przyczyny. Rozstępy mogą pojawić się w czasie ciąży, dojrzewania, szybkiego przyrostu wagi i starzenia się. Zazwyczaj pojawiają się w okolicach brzucha, bioder, dolnej części pleców i klatki piersiowej. Rozstępy mają biały kolor i mają tendencję do blaknięcia z czasem.

Jeśli jesteś zaniepokojony swoimi rozstępami, możesz skonsultować się z dermatologiem, aby określić najlepsze leczenie dla Twojego przypadku. Twój lekarz może przepisać zabieg w biurze, krem miejscowy lub procedurę laserową. Czasami, aby uzyskać najlepsze rezultaty, zaleca się połączenie zabiegów. Na przykład, zabieg laserowy w połączeniu z zastrzykiem stymulującym kolagen może zmniejszyć wygląd rozstępów i stymulować wzrost nowej skóry.

Rozstępy mogą być źródłem niepokoju i niskiej samooceny. Presja, którą odczuwamy, aby wyglądać jak najlepiej, może prowadzić do stresu nad naszym ciałem i negatywnie wpływać na nasze życie. Media, kultura dietetyczna i media społecznościowe utrwalają nierealistyczne obrazy ciała, które są nieosiągalne. Istotne jest, aby zważyć ryzyko i korzyści każdej opcji leczenia przed podjęciem decyzji o leczeniu rozstępów.

Istnieje kilka przyczyn rozstępów, które najlepiej leczyć za pomocą kombinacji środków domowych i profesjonalnego leczenia. Dobrze zbilansowana dieta jest kluczem, a codzienna rutyna treningowa może również pomóc w zapobieganiu rozstępom. Witamina E może również pomóc w zapobieganiu rozstępom. Ta witamina może pomóc wzmocnić włókna kolagenowe i chronić przed wolnymi rodnikami.

Zanikanie

Istnieje wiele różnych sposobów na pozbycie się rozstępów, w tym zabiegi miejscowe i procedury chirurgiczne. Jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć proces blaknięcia rozstępów, należy zrobić swoje badania i dowiedzieć się więcej o najlepszych opcji dla Ciebie. Zanikanie rozstępów to proces, który trwa od trzech do sześciu miesięcy i nie jest to rozwiązanie na noc. Jednak nadal możesz upewnić się, że Twoja skóra pozostaje tak zdrowa, jak to możliwe, aby zmaksymalizować szanse na sukces.

Używanie miejscowego kremu zawierającego retinol lub inną formę witaminy A może pomóc w zaniku rozstępów. Kremy działają poprzez stymulację produkcji kolagenu w skórze. Możesz zastosować krem miejscowy raz lub dwa razy dziennie na dotknięty obszar. Krem powinien być stosowany przez kilka tygodni, aby zobaczyć najlepsze wyniki.

Microneedling to kolejne skuteczne leczenie rozstępów. Maleńkie igły w skórze pomagają zaostrzyć skórę, co może zmniejszyć wygląd rozstępów. Oprócz blaknięcia rozstępów, microneedling może poprawić teksturę skóry i zmniejszyć drobne linie i zmarszczki. Może również zmniejszyć rozmiar dużych porów.

Zależnie od rodzaju skóry, możesz być w stanie znaleźć metodę, która będzie działać dla Ciebie. Jeśli jednak masz ciemniejszą skórę, powinnaś unikać wszelkich zabiegów, które zawierają wybielacze. Należy również wiedzieć, że różne rozstępy mają różne kolory i tekstury. Niektóre z nich są czerwone, a inne różowe. Kolor i tekstura twoich rozstępów będzie zależała od twojego typu skóry.

Jeśli chcesz użyć kremu miejscowego, jedną z najlepszych opcji jest krem z retinolem na receptę. Ten krem zawiera składnik MVP adapalene, który wyzwala skórę do produkcji większej ilości kolagenu i elastyny. Nakładany na skórę raz lub dwa razy w tygodniu, krem ten może pomóc w zaniku rozstępów i zmniejszeniu ich wyglądu.

Genetyka

Rozstępy są spowodowane szybkim rozciąganiem skóry, a ich wygląd może się znacznie różnić w zależności od genetyki, wieku i płci. Badania genetyczne wykazały, że osoby z wyższym ryzykiem rozwoju rozstępów mają niższą produkcję ważnych białek, które wspierają elastyczność i naprawę skóry. Gen FN1 wpływa na produkcję tych białek.

Niemniej jednak, kobiety z genetycznie predysponowanymi rozstępami powinny zaakceptować fakt, że będą je rozwijać. Podjęcie proaktywnych działań może zminimalizować wygląd rozstępów i zapobiec ich uwydatnieniu. Nie ma jednak niezawodnych lekarstw na rozstępy. W dłuższej perspektywie, kobiety powinny zaakceptować swoje ciała i zaakceptować je za to, czym są.

Ciąża może spowodować rozstępy, które mogą być naturalną częścią ciąży. Podczas ciąży, ciała kobiet przechodzą gwałtowne wahania wagi i rozkład elastyny i kolagenu. Te przerwy mogą powodować wcięte lub podniesione blizny. Rozstępy są dość powszechne wśród kobiet w ciąży, ponieważ w krótkim czasie przybierają one na wadze dużą ilość kilogramów. Najlepszym sposobem na zapobieganie rozstępom jest utrzymywanie się w stanie nawilżenia.

Zabiegi w gabinecie

Zależnie od rodzaju rozstępu, zabieg w gabinecie do usuwania rozstępów może działać dla wielu części ciała. Skóra na udach i brzuchu jest szczególnie podatna na tę dolegliwość ze względu na ciążę i przyrost masy ciała. Jeśli jesteś zainteresowany usunięciem tych rozstępów, powinieneś umówić się na konsultację, aby omówić swoje możliwości leczenia.

Choć istnieje wiele domowych sposobów leczenia rozstępów, mogą one nie być tak skuteczne, jak profesjonalne procedury. Profesjonalne procedury mogą kosztować od trzech do sześciu sesji i mogą być dość drogie. Jeśli nie masz funduszy, aby zapłacić za procedurę medyczną, możesz rozważyć ponad-the-counter retinoidy zamiast. Możesz również użyć derma-roller w domu.

Zabiegi laserowe są również opcją dla rozstępów. Lasery Fraxel i Clear Brilliant emitują impulsy energii świetlnej do skóry, oszukując komórki, że zostały zranione i uruchamiając proces gojenia. Proces ten wytwarza nowy kolagen i pomaga rozjaśnić rozstępy.

W przeciwieństwie do zabiegów dostępnych bez recepty, zabiegi laserowe są skuteczne w zmniejszaniu lub całkowitym usuwaniu rozstępów. Procedura trwa od 30 minut do 90 minut, w zależności od rodzaju rozstępów. Procedura jest nieinwazyjna i nie jest bolesna dla większości pacjentów. Istnieje niewielka szansa na efekt uboczny przy zabiegach laserowych.

Jeśli jesteś zaniepokojony wyglądem rozstępów, rozważ wizytę u dermatologa. Jest to najlepsza opcja na usunięcie nieestetycznych linii z Twojego ciała. Istnieją zabiegi laserowe, które mogą skutecznie usunąć te znaki, więc upewnij się, że widzisz lekarza, aby omówić swoje opcje. Im wcześniej zaplanujesz wizytę, tym większa szansa na osiągnięcie pożądanych rezultatów.

,.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *