Dlaczego Cellulit tworzy się na ciele

Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do tego, dlaczego cellulit Guam kosmetyki tworzy się na ciele. Niektóre z tych czynników to dym papierosowy, estrogen, ruch i genetyka. Zidentyfikowanie konkretnych czynników, które przyczyniają się do powstawania cellulitu jest ważne, jeśli chcesz go wyeliminować. Następnie podejmij odpowiednie kroki, aby wyeliminować ten stan.

Dym papierosowy

Toksyny z papierosów nie są tym, co powoduje cellulit. Jest to wynik zalegających złogów tłuszczu, które przepychają się przez warstwy włókien kolagenowych w strefach problemowych. Inne czynniki osłabiające tkankę łączną to słabe krążenie, brak ruchu i hormony. Palenie pogarsza cellulit i czyni go bardziej widocznym.

Palenie nie powoduje cellulitu, ale przyczynia się do jego rozwoju. Wpływa na krążenie i drenaż limfy, zwiększa tkankę tłuszczową i rozbija kolagen. Dym papierosowy może również rozluźnić skórę, pozwalając komórkom tłuszczowym przesączać się pod nią. Negatywne skutki palenia przewyższają wszelkie pozytywne efekty.

Dym papierosowy zawiera duże ilości nikotyny, silnego środka utleniającego, który uszkadza wszystkie narządy w organizmie. Zwiększa też produkcję wolnych rodników, co przyspiesza niszczenie kolagenu, najważniejszego białka strukturalnego w skórze. Spowalnia także przepływ limfy i krwi do organizmu. Może to również powodować przedwczesne starzenie się skóry i narządów.

Pomimo zwiększonej świadomości na temat szkodliwości palenia, wiele osób nadal pali, pomimo zagrożeń dla zdrowia. Palenie stało się mniej popularne i modne, ale przemysł utrzymuje się, pomimo zakazów palenia w miejscach publicznych i ograniczeń reklamowych. Podczas gdy skutki palenia są dobrze znane, przemysł nadal kwitnie, a cellulit jest jednym ze skutków ubocznych.

Aby zminimalizować skutki cellulitu, należy ćwiczyć i jeść dobrze zbilansowaną dietę. Ćwiczenia pomagają utrzymać mięśnie stonowane i skórę jędrną. Ponadto, suplement kolagenowy może pomóc skórze pozostać nawilżoną i zmniejszyć wygląd cellulitu. Dodatkowo, dermatolog może przepisać Ci krem na receptę. Możesz również spróbować terapii laserowej, masażu i terapii falami akustycznymi, aby zmniejszyć wygląd cellulitu.

Estrogen

Kobiety mogą rozwijać cellulit na swoim ciele z różnych powodów, ale jedną z najczęstszych przyczyn jest nadmiar estrogenu. Hormon ten ma wiele korzystnych właściwości dla organizmu, ale może również powodować szeroki zakres problemów wewnętrznych, w tym cellulit. Aby uniknąć tego problemu, kluczowe jest zmniejszenie ilości estrogenu w organizmie.

Badania pokazują, że kobiety są bardziej narażone na rozwój cellulitu niż mężczyźni. Hormon ten stymuluje produkcję komórek tłuszczowych, zwanych adipocytami. Tkanka tłuszczowa w pośladkach i udach reaguje na ten hormon poprzez zwiększenie produkcji nowych komórek tłuszczowych. Hormon może również promować luźność skóry, ponieważ osłabia naczynia krwionośne w skórze. Prowadzi to do zatrzymywania wody i stanów zapalnych.

Choć rzeczywista przyczyna cellulitu jest nieznana, uważa się, że jest to połączenie hormonów, w tym estrogenu. Kiedy hormony kobiety są podwyższone, powoduje to, że jej ciało zatrzymuje tłuszcz w miejscach, gdzie jest on najbardziej widoczny. Ten tłuszcz jest wypychany przeciwko tkance włóknistej, powodując cellulit.

Postawiono hipotezę, że zbyt duża ilość estrogenów jest kluczowym czynnikiem w rozwoju cellulitu. Może to nastąpić podczas ciąży lub menopauzy. Przyjmowanie hormonalnej terapii zastępczej lub stosowanie środków antykoncepcyjnych może również powodować zaburzenia równowagi hormonalnej. Ponadto hormony takie jak estrogen wpływają na metabolizm lipidów i glukozy, co przyczynia się do rozwoju cellulitu.

Istnieją również inne przyczyny cellulitu. Genetyka i mutacje genu enzymu konwertującego angiotensynę mogą odgrywać pewną rolę. Stres jest kolejną potencjalną przyczyną. Zapalenie zostało również powiązane z rozwojem cellulitu. Biopsje cellulitu wykazały podwyższony poziom limfocytów i makrofagów. Wysokokaloryczna dieta może również prowadzić do cellulitu.

Genetyka

Genetyka odgrywa ważną rolę w rozwoju cellulitu. Uważa się, że pewne geny predysponują daną osobę do rozwoju tego schorzenia. Inne czynniki, w tym płeć i rasa, mogą również przyczyniać się do rozwoju cellulitu. Przyczyny cellulitu nie są w pełni poznane.

Cellulit jest częstym problemem kobiet, występującym aż u 80 procent kobiet po okresie pokwitania. Uważa się, że ma on komponent hormonalny i jest nasilany przez predyspozycje genetyczne. Jednak mężczyzn dotkniętych tym schorzeniem jest bardzo mało. Mężczyźni z niedoborem androgenów, tacy jak zespół Klinefeltera, oraz ci, którzy przechodzą terapię hormonalną estrogenów, są bardziej narażeni na cellulit.

Choć genetyka może odgrywać rolę w rozwoju cellulitu, możesz podjąć kroki, aby zmniejszyć swoje szanse na jego rozwój. Najlepszym sposobem na zminimalizowanie cellulitu jest przyjęcie zdrowego stylu życia. Unikaj jedzenia zbyt dużej ilości tłuszczu i węglowodanów oraz spożywania zbyt małej ilości błonnika. Te pokarmy powodują, że Twoja tkanka łączna ulega rozpadowi, co powoduje powstawanie cellulitu.

Choć główna przyczyna cellulitu nie jest znana, uważa się, że genetyka odgrywa ważną rolę w jego rozwoju. Cellulit rozwija się, gdy pasma włókniste łączące skórę z mięśniami napinają się nierównomiernie, powodując wypychanie normalnej warstwy tłuszczu pod skórą. To powoduje, że na skórze pojawiają się wgłębienia i dołeczki. Genetyka i procent tkanki tłuszczowej odgrywają rolę w powstawaniu cellulitu, ale inne czynniki mogą również odgrywać rolę.

Hormony również odgrywają rolę w powstawaniu cellulitu. Estrogen zmniejsza krążenie do tkanki łącznej pod skórą, co zmniejsza produkcję kolagenu. Komórki tłuszczowe powiększają się wraz ze spadkiem poziomu estrogenów, co prowadzi do pojawienia się cellulitu. Wiek powoduje również, że skóra staje się cieńsza i mniej elastyczna, przez co jest bardziej podatna na zwiotczenie.

Ruch

Cellulit jest powszechnym stanem, który większość kobiet rozwinie w pewnym momencie. Jest on wynikiem zwiększonej ilości tkanki tłuszczowej. Im wyższy poziom tkanki tłuszczowej, tym większe staną się Twoje komórki tłuszczowe. Te komórki tłuszczowe będą naciskać na skórę wokół nich i dać swoją skórę, że puckered wygląd. Z czasem osłabiają one kolagen i elastynę w skórze, co sprawia, że skóra wygląda na śliską i wyboistą.

Jednym z najlepszych sposobów walki z cellulitem są ćwiczenia. Ćwiczenia pomogą spalić tłuszcz i wzmocnić mięśnie. Posiadanie szczupłego, umięśnionego ciała sprawi, że będziesz wyglądać i czuć się lepiej. Ponadto, ćwiczenia mogą pomóc Ci pozbyć się cellulitu poprzez stymulację krążenia, usuwanie martwych komórek skóry i stymulację wzrostu nowych komórek. Ćwiczenia mogą również pomóc w detoksykacji organizmu.

Kluczowym czynnikiem w rozwoju cellulitu jest słabe krążenie. Może to być spowodowane brakiem ćwiczeń, zbyt długim siedzeniem lub nawet zatkanymi tętnicami. Również niektóre niedobory składników odżywczych mogą prowadzić do słabego krążenia. Ogólnie rzecz biorąc, cellulit pojawia się w miejscach, w których krążenie jest słabe, takich jak tył nóg. Jest to spowodowane nadmiarem płynów, które gromadzą się w tkance łącznej, co powoduje widoczne obrzęki.

Inną przyczyną cellulitu jest aktywność hormonalna. Podczas gdy hormony odgrywają rolę w rozwoju cellulitu, istnieje również komponent genetyczny. Uważa się, że rodzinna historia cellulitu sprawia, że ludzie są bardziej skłonni do jego rozwoju. Geny danej osoby określają również jej budowę ciała i napięcie mięśni.

Nadmierny poziom estrogenu w organizmie został powiązany z cellulitem. Hormon ten blokuje mobilizację komórek tłuszczowych na energię i zapobiega rozprowadzaniu tłuszczu do innych części ciała. Innym czynnikiem jest adrenalina, która stymuluje lub hamuje uwalnianie tłuszczu z komórek w celu uzyskania energii. Hormon ten znajduje się w krwiobiegu i przyczepia się do receptorów alfa i receptorów beta.

Estrogen hamuje mobilizację komórek tłuszczowych w cellulicie

Estrogen jest kluczowym hormonem w kobiecym układzie rozrodczym. Wpływa na produkcję i mobilizację komórek tłuszczowych w pośladkach i na brzuchu. Wpływa również na metabolizm śródmiąższowy w skórze i tkance podskórnej. Nadmiar estrogenów może również przyczyniać się do powstawania cellulitu. Chociaż żaden pojedynczy hormon nie jest bezpośrednio odpowiedzialny za powstawanie cellulitu, istnieje związek między brakiem równowagi hormonalnej a proliferacją komórek tłuszczowych.

Układ gruczołowy człowieka produkuje dwa główne hormony, estrogen i progesteron. Oba są produkowane w nadnerczach i jajnikach miesiączkujących kobiet. Oba hormony pomagają utrzymać zdrową równowagę hormonalną i mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów związanych ze zwiększonymi uszkodzeniami wywołanymi przez wolne rodniki. Badania wykazały, że wyższy poziom estradiolu w krwiobiegu jest związany z wyższym ryzykiem chorób serca i udaru.

W dodatku estrogen hamuje mobilizację komórek tłuszczowych. Dzieje się tak, ponieważ estrogen stymuluje produkcję katecholamin, które pobudzają enzymy komórek tłuszczowych. Enzymy te następnie uwolnić przechowywane tłuszczu dla energii, proces znany jako lipolizy. Katecholaminy są również produkowane w organizmie podczas ćwiczeń. Te hormony “walki lub lotu” aktywują enzymy w komórkach tłuszczowych.

Tkanka tłuszczowa ulega zmianom strukturalnym, które prowadzą do powstania cellulitu. Miejscowe komórki tłuszczowe rozszerzają się i rosną, powodując, że włókna elastyczne stają się słabe i kruche. Gdy komórki zwiększają swój rozmiar, naciskają na nerwy i naczynia, powodując, że cellulit staje się bardziej widoczny.

Bioidentyczny estrogen może być korzystny w zmniejszaniu powstawania cellulitu. Ten rodzaj estrogenu zastępuje hormon, którego brakuje w organizmie. Zastępując utracone poziomy hormonów bioidentycznym estrogenem, można uniknąć tworzenia się cellulitu i przywrócić zdrowy poziom hormonów.

. ,.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *