Ile kobiet ma cellulit?

cellulit Guam kosmetyki to dołeczek, który występuje w wielu miejscach ciała, w tym na udach i pośladkach. Jest on również znany jako skórka pomarańczowa lub skóra twarogowa i może być spowodowany przez tłuszcz, mięśnie i tkankę łączną.

Cellulit jest bardziej powszechny u kobiet niż u mężczyzn. Uważa się, że jednym z powodów jest różnica we włóknach tworzących pasma łączne, które łączą skórę, podskórę i głębokie warstwy mięśni. U mężczyzn krzyżują się one razem, a u kobiet biegną równolegle.

1. Około 93 procent kobiet ma cellulit.

Kobiety wszystkich rozmiarów i typów ciała są podatne na cellulit, który jest grudkowatą, wgłębioną, twarogową teksturą na udach, brzuchu i pośladkach. Często nazywany skórką pomarańczową, uszkodzeniem gradowym lub zjawiskiem materaca, nie jest tylko problemem osób z nadwagą – nawet zawodowi sportowcy również go mają!

Cellulit jest spowodowany przez zbiory tłuszczu, które naciskają na tkankę łączną pod skórą. To tworzy nierówną powierzchnię i sprawia, że skóra wydaje się grudkowata i wgłębiona.

Co powoduje cellulit nie jest jasne, ale może być związane z tym, jak tkanka łączna i komórki tłuszczowe są ułożone pod skórą. U kobiet, kolagen, główne białko tkanki łącznej, ma pionową strukturę, która pozwala mu trzymać tłuszcz w i zapobiec wystąpieniu do skóry.

Mężczyźni, z drugiej strony, mają pasma kolagenowe, które są zorientowane w sposób krzyżowy. Struktura ta zasadniczo eliminuje komórki tłuszczowe z wybrzuszania się na powierzchnię skóry i dlatego mężczyźni nie mają cellulitu tak bardzo jak kobiety.

Hormony również odgrywają ogromną rolę w rozwoju cellulitu. Jak kobiety wchodzą w okres dojrzewania, przygotowują się do porodu lub przechodzą przez menopauzę, ich poziom hormonów ulega wahaniom. To może prowadzić do większej ilości przechowywanego tłuszczu lub wyczerpania kolagenu, które zarówno przyczyniają się do pojawienia się cellulitu.

Niektórzy ludzie próbują zmniejszyć wygląd cellulitu poprzez ćwiczenia, utratę wagi, masaż i kremy sprzedawane jako antycellulitowe. Ale te metody nie zawsze są skuteczne.

Jedno z badań wykazało, że w stosunku do mężczyzn, kobiety mają 34% mniej włókien kolagenowych i 57% większe płaty tłuszczu w ich hipodermie (najgłębszej warstwie skóry). Ta kombinacja dużych płatów tłuszczu, które wypychają skórę do góry i niższych ilości kotwic kolagenowych, które oferują niewielką odporność na nacisk tłuszczu, skutkuje pojawieniem się cellulitu.

W naszej kulturze fat-fobii trudno jest zignorować fakt, że wyraźnie galaretowate nagromadzenie tłuszczu na udach lub pośladkach nie jest idealne. Ale ważne jest, aby pamiętać, że prawie każda kobieta ma cellulit, a stan ten nie wpływa negatywnie na ogólny stan zdrowia lub obraz ciała.

2. Około 80 procent kobiet ma cellulit na udach.

Cellulit to dołeczek, który pojawia się, gdy tłuszcz pod skórą jest dociskany do tkanki łącznej pod nią. Jest bardzo powszechny i może dotyczyć kobiet o wszystkich kształtach i rozmiarach ciała.

W dodatku może być zaostrzony przez inne czynniki, takie jak starzenie się i hormony. Na przykład, jak kobiety wchodzą w okres dojrzewania lub porodu, poziomy estrogenów mogą się wahać, powodując więcej tłuszczu do przechowywania i / lub mniej kolagenu do produkcji.

To sprawia, że tłuszcz bardziej widoczne i może oddać dimpled wygląd, zwłaszcza na udach. Może również sprawić, że skóra wygląda na grubszą i bardziej podatną na zmarszczki.

Na szczęście istnieje kilka sposobów na zmniejszenie wyglądu cellulitu na udach i innych obszarach ciała. Obejmują one zdrową dietę, ćwiczenia i niektóre zabiegi kosmetyczne.

Dieta może pomóc Ci schudnąć i zwiększyć napięcie mięśni, co może zminimalizować wygląd cellulitu. Regularne treningi zwiększą również Twój metabolizm i przyspieszą tempo spalania kalorii.

Jednakże, nawet jeśli stosujesz zdrową dietę i regularnie ćwiczysz, możesz nadal rozwijać cellulit. Dzieje się tak dlatego, że każda osoba ma warstwę tłuszczu pod skórą, a geny mogą odgrywać rolę w rozwoju cellulitu.

Dlatego najskuteczniejszym leczeniem nie jest krem ani laser, ale raczej seria zabiegów, które celują w podstawową przyczynę problemu: sposób, w jaki Twoje złogi tłuszczu są ułożone pod skórą i włókna kolagenowe, które je wiążą.

Takie zabiegi obejmują masaże, odsysanie obsługiwane przez maszynę i okłady na ciało. Wszystkie te zabiegi zmniejszają ilość wody, która jest przechowywana w twoim ciele i tymczasowo zmniejszają wygląd cellulitu.

Niektóre z tych zabiegów, takie jak masaże limfatyczne i maszyny, które stosują ssanie do skóry, są uważane za poprawiające krążenie. To może pomóc zmniejszyć nagromadzenie toksyn i odpadów we krwi.

Inne zabiegi, takie jak zastrzyki tłuszczu, mogą pomóc zmniejszyć wygląd cellulitu. Ale niektóre z tych procedur są drogie i wymagają wielu sesji.

3. Około 80 procent kobiet ma cellulit na swoich tyłkach.

Cellulit nie jest chorobą, ale raczej naturalnym stanem, który może pojawić się w niektórych obszarach ciała, takich jak uda i pośladki. Jest to nagromadzenie tłuszczu, który tworzy dołeczki w skórze, przez co wygląda ona podobnie do twarogu lub skórki pomarańczowej.

Jest to dość powszechny stan, ale nie taki, który ma każdy. Może być spowodowany złą dietą, paleniem, brakiem ćwiczeń, luźną skórą, zatrzymywaniem wody i genetyką.

Kobiety są bardziej predysponowane do cellulitu niż mężczyźni ze względu na różnice w sposobie, w jaki tkanki łączne są ułożone i jak ich ciała dystrybuują tkankę mięśniową i tłuszczową. U kobiet tkanka łączna jest ułożona w pionowy wzór, podczas gdy mężczyźni mają struktury krzyżowe.

To może powodować, że komórki tłuszczowe naciskają na tkankę łączną, co powoduje dołeczki. Skóra może wtedy stać się grudkowata i nierówna, co sprawia, że pojawiają się dołeczki.

Istnieje kilka sposobów leczenia cellulitu na tyłkach i udach. Niektóre nieinwazyjne zabiegi, takie jak Venus Legacy Radio Frequency Skin Tightening, zmniejszają cellulit i kształtują i podnoszą pośladki oraz wygładzają uda, aby uzyskać jędrniejsze krzywe.

Inne, takie jak procedura zwana subcision, przecinają tkanki, które utrzymują dołeczki w dół. Ta operacja może być wykonana dla mniejszych obszarów, takich jak podbródek lub szyja, ale dla większych obszarów, takich jak uda i pośladki, wymaga wielu sesji.

Innym nieinwazyjnym zabiegiem jest ultradźwięk, który wykorzystuje fale dźwiękowe do kierowania i eliminowania tłuszczu w udach i pośladkach. Można go wykonać samodzielnie lub w połączeniu z innymi zabiegami na cellulit.

Opcją chirurgiczną jest usunięcie nadmiaru tłuszczu z pośladków i ud za pomocą liposukcji. Zabieg polega na użyciu małej rurki, która wysysa tkankę tłuszczową spod skóry, pozostawiając za sobą cieńszą warstwę tłuszczu. Nie sprawi to, że cellulit zniknie, ale może zmniejszyć jego wygląd i pomóc Ci poczuć się lepiej o sobie.

Jeśli chcesz pozbyć się cellulitu na pośladkach i udach, powinnaś nie tylko trzymać się zdrowej diety i regularnie ćwiczyć, ale także spróbować zwiększyć przepływ krwi do tych obszarów. Pomoże to poprawić krążenie i poprawić teksturę skóry.

4. Około 80 procent kobiet ma cellulit na ramionach.

Żyjemy w kulturze, która jest wszystkim o przefiltrowanych obrazach, doskonałych kątach i bezfiltrowych selfies, ale trudno byłoby znaleźć wiele kobiet, które nie mają jakiegoś dołeczka na skórze. Cellulit nie jest czymś, czego można się pozbyć, jeśli jesteś chuda lub gruba, i można go znaleźć na każdym, bez względu na typ ciała.

Jest wiele rzeczy, które przyczyniają się do pojawienia się cellulitu, w tym genetyki i zmian hormonalnych. Jednak zdrowa dieta i regularne ćwiczenia mogą pomóc w zmniejszeniu ilości cellulitu, który się rozwija.

Badanie opublikowane w Journal of the American Medical Association wykazało, że połączenie 40 minut aktywności fizycznej i schematu ćwiczeń, który obejmował trening oporowy (jak podnoszenie ciężarów) może pomóc w zapobieganiu lub ograniczaniu rozwoju dołeczków skórnych, mówi Len Kravitz, Ph.D., badacz nauk o ćwiczeniach na Uniwersytecie Nowego Meksyku w Albuquerque. Oprócz poprawy krążenia, ćwiczenia mogą zwiększyć drenaż limfatyczny organizmu, który pomaga wypłukać toksyny z systemu.

W dodatku, spożywanie pokarmów o wysokiej zawartości błonnika i przeciwutleniaczy, takich jak owoce, warzywa i pełne ziarna, może również pomóc w zapobieganiu lub redukcji cellulitu. Zwiększenie spożycia tych składników odżywczych może pomóc zwiększyć przepływ krwi do obszaru i zmniejszyć rozwój dołeczków skórnych, wyjaśnia Healthline.

Inna strategia unikania cellulitu to picie dużej ilości wody. To może wypłukać toksyny, które powodują dołeczki i promować zdrową, gładką skórę.

Wreszcie, jedzenie zdrowej, zrównoważonej diety, która obejmuje pokarmy zawierające niezbędne witaminy i minerały, może również pomóc zmniejszyć wygląd cellulitu. Warzywa, takie jak jarmuż i marchew, są bogate w witaminy A, C i E, podczas gdy jagody, pomidory i ciemna czekolada są bogate w potas.

Choć istnieje wiele rzeczy, które mogą powodować cellulit, głównym czynnikiem jest rozmiar i rozmieszczenie twoich komórek tłuszczowych. Te komórki tłuszczowe przebijają się przez leżącą pod nimi tkankę włóknistą, która łączy skórę z mięśniami, tworząc małe zagłębienia i rowki na powierzchni Twojej skóry.

.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *