Jak działa cellulit – ćwiczenia, dieta, hormony i liposukcja

Wśród wielu teorii na temat działania cellulitu niektórzy uważają, że jest to spowodowane brakiem równowagi hormonalnej. To nie do końca prawda. W rzeczywistości istnieje więcej niż jedna przyczyna cellulitu, w tym ćwiczenia, dieta i liposukcja. Ale jak w ogóle powstaje cellulit? Zbadajmy każdą z tych teorii i dowiedzmy się, jak działają. W tym artykule omówimy ćwiczenia, dietę, hormony i liposukcję.

Ćwiczenia to coś więcej niż spalanie kalorii; poprawia również przepływ krwi w całym ciele. Możesz stracić niechciany tłuszcz, ćwicząc, aby spalić nadmiar kalorii i poprawić metabolizm. Jednak ćwiczenia aerobowe nie są zalecane dla osób z cellulitem, ponieważ mogą zwiększać ryzyko zawału serca. Dlatego jeśli cierpisz na cellulit, powinieneś unikać intensywnych ćwiczeń aerobowych i sprzętu cardio. Możesz wykonywać ćwiczenia, które będą ukierunkowane na obszary, w których masz cellulit, aby zmniejszyć widoczność tego stanu skóry.

Jednym z ćwiczeń, które zwalcza cellulit, jest odwrotny wypad. W tym ćwiczeniu zginasz kolano tak, aby prawie dotykało podłogi, a następnie robisz krok do przodu przednią nogą. Powtórz ruch drugą nogą. Wykonuj każdą nogę przez co najmniej trzydzieści sekund, naprzemiennie. Zmieniaj ćwiczenie trzy razy w tygodniu. Upewnij się, że używasz dwóch zestawów hantli. Jeśli możesz użyć tylko jednego zestawu, wybierz ten, który ma od 12 do 15 funtów.

Oprócz używania ciężarków i maszyny do wykonywania ćwiczeń, powinieneś również wykonywać lekkie ćwiczenia nóg. Lekkie treningi mogą również pomóc w wyeliminowaniu cellulitu. Unikaj wykonywania rutyn, które obejmują dygające wykroki, pchnięcia bioder lub rumuńskie martwe ciągi. Ćwiczenia te nie pomagają zlikwidować cellulitu. Powinieneś trzymać się rodzaju ćwiczeń, które możesz łatwo wykonać bez sprzętu. Najskuteczniejszymi ćwiczeniami na obszary podatne na cellulit są przysiady, odbicia nóg i wykroki na boki.

Ćwiczenia sercowo-naczyniowe poprawiają krążenie krwi, co pomaga zredukować cellulit. Ćwiczenia sercowo-naczyniowe również spalają kalorie, które przyczyniają się do utraty wagi. Inne ćwiczenia, takie jak skakanie, są korzystne dla obszarów mięśniowych z cellulitem. Chociaż ćwiczenia aerobowe są dobre dla całego ciała, ważne jest, aby spożywać zdrowe i chude białka. Należy również unikać przetworzonej żywności i rafinowanych węglowodanów, aby wspomóc spalanie tłuszczu. Kluczem do wyeliminowania cellulitu są regularne ćwiczenia.

Treningi o wysokiej intensywności szybko spalają kalorie, a po ćwiczeniach Twój metabolizm nadal się zwiększa. Intensywna mechaniczna stymulacja mięśni zwiększa krążenie i drenaż limfatyczny oraz poprawia krążenie, co z kolei pomaga zredukować cellulit. Jeśli potrafisz wykonywać te ćwiczenia regularnie, możesz całkowicie wyeliminować cellulit! Pamiętaj jednak, że redukcja cellulitu to trudne zadanie, a tylko kilka ćwiczeń przyniesie efekty.

Jeśli chodzi o dietę i działanie cellulitu, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Cellulit występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn. Zła dieta prowadzi do powstawania złogów tłuszczu, co z kolei powoduje, że skóra wygląda na pofałdowaną. Cukier i sól przyczyniają się do powstawania cellulitu. Dodatkowo modne diety prowadzą do rozluźnienia skóry i większego ryzyka rozwoju cellulitu.

Cellulit jest spowodowany słabym krążeniem krwi w okolicy. Wynika to z niezdrowych tłuszczów, które spowalniają krążenie krwi i dopływ tlenu, co z kolei powoduje powstawanie dołków na skórze. Gdy tkanka łączna jest słaba, pęka i staje się bardziej widoczna. Unikaj pokarmów bogatych w tłuszcze nasycone, w tym pizzy i sera. Upewnij się również, że ograniczasz sól w swojej diecie. Aby uniknąć cellulitu, stosuj dietę niskotłuszczową.

Kolendra pomaga w detoksykacji organizmu. Metale ciężkie zatykają system, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie tkanek i zmniejszając ogólne toksyny, co może pomóc w redukcji cellulitu. Dodatkowo kolendra zwiększa odporność i może pomóc zmniejszyć częstotliwość przeziębień. Wypróbuj kilka różnych ziół i przypraw w swojej codziennej diecie, aby rozpocząć właściwą drogę. Możesz użyć kolendry do sałatek, gulaszu i kanapek.

Ćwiczenia są ważne w redukcji tkanki tłuszczowej i wzmacnianiu mięśni. Połącz ćwiczenia aerobowe z treningiem siłowym, aby stworzyć program ćwiczeń, który ujędrnia mięśnie pod skórą. Muskularne ciało wygląda na gładsze i jędrniejsze. W przypadku obszarów podatnych na cellulit ukierunkowany program ćwiczeń pomoże pozbyć się wgłębień na skórze i ujędrnić mięśnie. Co więcej, regularne ćwiczenia wspomogą detoksykację i wzmocnią układ nerwowy.

Chociaż nie ma ostatecznych odpowiedzi na to, jak zredukować cellulit, niektóre badania sugerują, że zdrowa dieta może zmniejszyć pojawianie się choroby. Należy pamiętać, że wiek, genetyka i wolne rodniki to czynniki wpływające na cellulit, ale dieta może wpływać na te czynniki. Według dietetyka Karen Devine, homotoksykologa i terapeuty żywieniowego, istnieją cztery główne zasady zmniejszania cellulitu:

Zanim pójdziesz pod nóż, musisz zrozumieć ograniczenia liposukcji na cellulit. Zabieg nie usuwa nieelastycznej tkanki łącznej ani nadmiernie cienkiej skóry. Wiele kobiet myśli, że mogą walczyć z cellulitem, ćwicząc więcej, ale utrata masy ciała u chodzących po schodach niekoniecznie znajduje odzwierciedlenie w pośladkach. Ćwiczenia i diety nie działają jednakowo na wszystkie obszary ciała.

Warstwa tkanki łącznej przebiega pionowo u mężczyzn i krzyżuje się u kobiet, co ułatwia przepychanie się tłuszczu. Inne czynniki, które przyczyniają się do pojawienia się cellulitu, to słabe krążenie, hormony, wiek i genetyka. Chociaż zabiegi na cellulit mogą pomóc w zmniejszeniu wyglądu cellulitu, mogą zapewnić jedynie tymczasowe rezultaty i często są drogie. Lepszą opcją leczenia cellulitu jest zmiana stylu życia.

Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę pustej rurki, w której gromadzi się cellulit. Po włożeniu kaniuli na drugi koniec podłącza się próżnię pod wysokim ciśnieniem. Do liposukcji cellulitu stosuje się różne techniki. Zabieg na sucho nie wymaga wstrzykiwania płynów, które mogą powodować nadmierne siniaki lub krwawienia. Technika tumescencyjna pompuje pod skórę sól fizjologiczną, lidokainę i epinefrynę.

Innym zabiegiem, który może przynieść korzyści z liposukcji na cellulit, jest procedura redukcji uchwytów miłosnych. Są to „boki”, które rozciągają się od bioder i ud. Często zaburzają proporcje talii. Zabieg można wykonać na wewnętrznej lub zewnętrznej stronie uda lub połączyć z liposukcją brzucha. Idealną kandydatką do tego zabiegu będzie kobieta, która zmaga się z odkładaniem się tkanki tłuszczowej na określonych obszarach ciała i nie może schudnąć poprzez dietę lub ćwiczenia. Najbardziej problematyczne obszary to brzuch, ramiona, pośladki i biodra.

Inne obszary, w których liposukcja może być stosowana w celu poprawy cellulitu, to brzuch, uda i ramiona. Liposukcja na cellulit wyeliminuje nadmiar tkanki tłuszczowej z tych obszarów i sprawi, że będziesz wyglądać dobrze wyrzeźbiona, szczuplejsza. Bez względu na to, czy cierpisz na cellulit, czy po prostu chcesz poprawić kontury swojego ciała, liposukcja na cellulit może być dla Ciebie najlepszą opcją.

Nic dziwnego, że hormony odgrywają rolę w rozwoju cellulitu. Chociaż określenie dokładnej przyczyny może wydawać się trudne, ważne jest zrozumienie roli, jaką hormony odgrywają w rozwoju cellulitu. Hormony te obejmują estrogen, progesteron, hormony tarczycy i hormony nadnerczy. Jeśli uważasz, że te hormony mają coś wspólnego z cellulitem, możesz rozważyć zmianę diety.

Kobiety mają większą szansę na rozwój cellulitu niż mężczyźni. Hormon estrogenowy wpływa na naczynia krwionośne ud, dzięki czemu mają one mniej krwinek i komórek tłuszczowych. Podczas gdy mężczyźni nie mają cellulitu, komórki tłuszczowe kobiet są znacznie większe i wystają przez kolagen. Komórki tłuszczowe, które pozostają w tych tkankach tłuszczowych, nie mają takiego samego efektu. Jednak estrogen ma pewien wpływ na rozwój komórek tłuszczowych i utratę tkanki tłuszczowej.

Estrogeny kontrolują układ tkanki tłuszczowej, a estrogen dominuje u kobiet w okresie menopauzy. Ilość obu hormonów jest regulowana przez lokalne mechanizmy hormonalne. Innym hormonem wpływającym na rozwój komórek tłuszczowych jest prolaktyna, która jest odpowiedzialna za wytwarzanie mleka matki. Prolaktyna wspomaga również zatrzymywanie wody w tkankach tłuszczowych, dzięki czemu wyglądają na większe i bardziej widoczne. Problem potęguje się, gdy poziom estrogenu ulega wahaniom.

Podczas gdy aktywność hormonalna ma bezpośredni wpływ na cellulit, stres wpływa również na jakość skóry. Stres wiąże się ze złymi nawykami żywieniowymi, paleniem i niewystarczającym spożyciem wody. Ponadto stres może nasilać stany zapalne w organizmie. Czynniki te sprawiają, że kobiety są bardziej podatne na cellulit niż mężczyźni. A ponieważ cellulit jest spowodowany słabym krążeniem, zmniejszenie poziomu stresu może być dobrym rozwiązaniem problemu.

Dobra dieta może być skuteczna w walce z cellulitem. Jeśli jednak jesteś w ciąży lub masz w rodzinie cellulit, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem w sprawie wszelkich zmian w hormonach, aby zwiększyć swoje szanse na sukces. Poza zwalczaniem cellulitu, równowaga hormonalna może również pomóc w zapobieganiu innym problemom. Podczas gdy odchudzanie nie rozwiąże cellulitu, zmiany w diecie i stylu życia mogą zredukować jego wygląd.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *