Jak pozbyć się cellulitu: Dowiedz się, jak zmniejszyć cellulit na pośladkach

Możesz nauczyć się na wiele sposobów redukować cellulit na udach, pośladkach i brzuchu. Bardziej natychmiastowe zmiany, jakie wprowadzasz, polegają na pozbyciu się ubrań, które zatrzymują wgłębienia na skórze. Ubrania takie jak obcisłe dżinsy i spódnice zwiększą widoczność cellulitu na udach i brzuchu. Najlepiej nosić luźniejsze, naturalne tkaniny, takie jak bawełna i jedwab. Unikaj wszelkiego rodzaju sprzętu sportowego wykonanego z włókien syntetycznych.

Podczas ćwiczeń więcej tkanek limfatycznych zostaje wepchniętych do krążenia, aby wypłukać nadmiar tłuszczu zgromadzonego w kieszeniach wzdłuż pośladków i ud. Masuj pośladki i uda oliwą z oliwek lub olejem kokosowym. Regularnie masuj skórę oliwką dla niemowląt przez około 15 minut na raz.

W skórze występują dwa rodzaje tkanki łącznej: kolagen i elastyna. Te włókna tkanki łącznej nadają skórze elastyczność. Z każdym dniem, w miarę starzenia się, zmniejsza się liczba włókien kolagenowych i elastynowych w naszym ciele. Powoduje to utratę zdolności skóry do zatrzymywania wilgoci. Powoduje to powstawanie cellulitu, zwłaszcza w obszarach między włóknami skóry.

Częstą przyczyną cellulitu jest używanie telefonów komórkowych i innych przewodowych urządzeń elektronicznych podczas pracy. Napoje energetyczne do telefonów komórkowych, nawet te, które twierdzą, że nie zawierają kofeiny i innych chemikaliów, mogą nadal uszkadzać tkankę. Również tancerze stojący, zwłaszcza ci, których stójka spada podczas występu, powoduje nienaturalny stres na nogach. Taniec nie jest ćwiczeniem, więc tancerze muszą okresowo wstawać, aby się rozciągnąć. Używają również powtarzalnych ruchów, które wstrząsają ich więzadłami, powodując utratę elastyczności. Ponadto używanie telefonów komórkowych i innych urządzeń przewodowych podczas pracy może powodować słabe krążenie i gromadzenie się toksyn, które prowadzą do cellulitu.

Dieta bogata w białko pomaga zredukować cellulit. Niektóre badania sugerują nawet, że spożywanie większej ilości chudego mięsa o niższej zawartości tłuszczu pomaga zredukować cellulit. Chude mięso ma więcej enzymów niż czerwone mięso. Enzymy są niezbędne organizmowi do rozkładania i przetwarzania komórek tłuszczowych. Wiele osób uważa, że posiadanie cellulitu powoduje, że jesteś otyły, ponieważ używasz zbyt wielu mięśni, aby spróbować strawić komórki tłuszczowe, które spożywasz.

Wiele kremów antycellulitowych jest wytwarzanych ze składników farmaceutycznych, takich jak aminofilina i kofeina. Aminofilina jest przeciwutleniaczem i pomaga w poprawie krążenia krwi w skórze. Wykazano, że kofeina stymuluje produkcję skóry, co poprawia wygląd cellulitu. Krem na cellulit zawierający aminofilinę, kofeinę i inne związki syntetyczne nie jest zalecany przez niektórych dermatologów, ponieważ może kolidować z lekami stosowanymi w leczeniu poważnych schorzeń, takich jak cukrzyca. Powinien być traktowany jako suplement, a nie zamiennik leków.

Może się okazać, że po pierwszym użyciu kremu antycellulitowego, twój cellulit i inne problemy z wyglądem ulegną znacznej poprawie. Aby zachować nowy wygląd, kontynuuj zdrowy tryb życia. Pamiętaj, że cellulit i ćwiczenia idą w parze. Więc jeśli ćwiczysz na siłowni lub wykonujesz lekkie ćwiczenia sercowo-naczyniowe, nie zapomnij dodać kremu z celulazą do swojej rutyny.

Cellulit na pośladkach może być bardzo krępujący i trudny do zatuszowania. Większość kobiet nosi szorty latem i obcisłe spodnie zimą. Oznacza to, że większość nóg z cellulitem zostanie wyeksponowana. Aby pozbyć się cellulitu z nóg, musisz nosić szorty i bluzki z głębokim dekoltem.

Aby zachować nowy, gładki wygląd, musisz również uważać na to, co jesz. Trzymaj się z dala od żywności o wysokiej zawartości tłuszczu i cukru. Mogą one przyczynić się do niezdrowego wyglądu i spowodować brak równowagi naturalnych składników odżywczych w skórze. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak pozbyć się cellulitu, porozmawiaj ze swoim lekarzem o wszelkich dolegliwościach, które możesz mieć, w tym o cukrzycy, chorobach serca, osteoporozie i innych dolegliwościach organizmu.

Uważaj szczególnie na to, co nakładasz na nogi, a zwłaszcza na pośladki. Substancje chemiczne, takie jak lakier do paznokci, balsamy do ciała i inne balsamy mające na celu nawilżenie i wygładzenie skóry, mogą wyrządzić szkody. Unikaj także balsamów i olejków przeznaczonych do skóry tłustej – mogą one zawierać składniki, które przyczynią się do nierównego wyglądu nóg.

Nawet przy najlepszych staraniach, aby Twoja skóra była czysta i wolna od skaz, możesz oczekiwać, że Twój wygląd będzie się zmieniał z dnia na dzień. Cellulit może być spowodowany zmianami hormonalnymi i stresem. Ponieważ nie możesz kontrolować tych rzeczy, ważne jest, abyś starał się utrzymywać swoje codzienne czynności we właściwym porządku tak bardzo, jak to możliwe. Pozbywając się swojego cellulitu tak szybko, jak to możliwe, możesz skutecznie z nim walczyć, aż całkowicie zniknie.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *