Operacja usuwania cellulitu – co to jest i jak działa?

Jeśli szukałeś skutecznej operacji usuwania cellulitu, być może zauważyłeś, że rynek kremów antycellulitowych jest ogromny. Kremy antycellulitowe mają oszałamiającą gamę składników i twierdzą, że są najskuteczniejszym środkiem do usuwania cellulitu znanym nauce lub medycynie. Raporty stwierdzają, że musi działać w co najmniej 50%, aby mieć jakikolwiek mierzalny wpływ na cellulit; mniej, jeśli masz poważne problemy z cellulitem (które mogą wymagać kolejnej operacji lub nawet liposukcji w celu modyfikacji reszty ciała). Na potrzeby tego artykułu założymy, że krem, który rozważasz, wykorzystuje w swoich składnikach co najmniej minimum R10, aby spełnić ich deklarację. Warto również zauważyć, że po wykonaniu zabiegu usuwania cellulitu najlepiej najpierw udać się do lekarza i omówić, jak najlepiej zapobiec nawrotom lub potrzebie wielu zabiegów.

Aby zrozumieć rynek zabiegów na cellulit, musisz najpierw zrozumieć, czym one nie są. Kremy antycellulitowe nie służą przede wszystkim do usuwania. W przeciwieństwie do operacji czy zastrzyków nie ma implantów, pigułek, płynów ani innych substancji potrzebnych do pozbycia się cellulitu. Co więc mają zrobić?

Cellulit zaczyna się rozwijać po okresie dojrzewania, zwykle między dwunastym a dwudziestym czwartym rokiem życia, chociaż może pojawić się w każdym wieku. To nie jest całkowicie tłuszcz, który tworzy cellulit; w rzeczywistości jest to mieszanina kieszeni tłuszczu i tkanki łącznej. Cellulit jest zasadniczo nieprawidłową akumulacją komórek, w której włókna kolagenowe skóry są nadmiernie aktywne i zaczynają gromadzić się na powierzchni skóry, powodując efekt wgłębienia lub „skórki pomarańczowej”, którego wszyscy nienawidzimy. Plamy cellulitu różnią się wielkością od małych i grudkowatych obszarów ud po duże i wgłębienia na pośladkach i brzuchu. Gromadząc się napina skórę tworząc grudki. Niektóre kobiety nawet nie zdają sobie sprawy, że mają cellulit, dopóki nie wstają i nie widzą efektu skórki pomarańczowej – wyraźnie trzeba coś zrobić z tym szybko narastającym problemem.

Operacja jest realną opcją, jeśli kieszenie tłuszczu są wystarczająco głębokie i wystarczająco duże, aby były estetyczne. Jest to jednak kosztowny sposób na pozbycie się tłuszczu. Nawet najskuteczniejsze zabiegi antycellulitowe usuną jedynie powierzchowne kieszenie nadmiaru tłuszczu. Organizm dysponuje mechanizmami naprawy uszkodzonych komórek, ale niestety tłuszczu nie da się naprawić samą liposukcją. Lipo nie będzie w stanie trwale usunąć tłuszczu ze wszystkich obszarów ciała, w tym z pośladków, brzucha, ud oraz niektórych obszarów twarzy i szyi.

W celu trwałego usunięcia nadmiaru skóry i zlikwidowania cellulitu opracowano opcję leczenia przy użyciu lasera o nazwie Endermologia. Zabiegi laserowe niosą ze sobą ryzyko i komplikacje i muszą być wykonywane pod nadzorem eksperta. Najczęstszym powikłaniem podczas liposukcji laserowej są pęcherze. Należy pamiętać, że pęcherze występują bardzo rzadko podczas zabiegów laserem Endermologia. pęcherze mogą wystąpić po zabiegach trwających od kilku godzin do kilku dni, ale są stosunkowo rzadkie w przypadku krótkotrwałych zabiegów. Oznacza to, że w ciągu kilku tygodni powinieneś być w stanie wrócić do normalnych zajęć.

Wyniki zabiegu laserowego usuwania cellulitu Endermologie są o wiele bardziej zachęcające niż wiele lat temu, kiedy po raz pierwszy zastosowano duże, nieporęczne zastrzyki substancji chemicznej. Dzisiaj pacjenci pozbywają się złogów tłuszczu w taki sam sposób, w jaki pozbyliby się niechcianego owłosienia. Po standardowej długości zabiegu laserowego leczenia cellulitu, pacjenci pozostają z gładszą, bardziej napiętą skórą. W przeciwieństwie do zastrzyków pacjenci nie muszą wracać na częstsze sesje. W rzeczywistości niektórzy pacjenci mogą żyć dalej, nie wracając na kolejną terapię.

Istnieją trzy główne rodzaje zabiegów endermologii. Pierwszy typ bezpośrednio atakuje komórki tłuszczowe. Produkcja komórek tłuszczowych jest stymulowana za pomocą insuliny i innych hormonów. Prowadzi to do akumulacji aminokwasów w krwiobiegu, co z kolei zwiększa produkcję komórek tłuszczowych. Drugi, pooperacyjny rodzaj zabiegu Endermologia redukuje cellulit i poprawia zdrowie skóry.

Usuwanie laserowe jest preferowaną metodą w porównaniu z innymi formami zabiegów chirurgicznych, ponieważ jest bardzo skuteczne. Pacjenci poddawani zabiegom Endermologii doświadczają natychmiastowych i satysfakcjonujących rezultatów. Nie odczuwają już wstydu ani bólu, że muszą żyć z cellulitem. A dzięki nowym postępom w chirurgii plastycznej pacjenci mogą nadal uzyskiwać pożądane rezultaty za ułamek kosztów innych procedur. Przy tak wielu dostępnych obecnie opcjach łatwo zrozumieć, dlaczego ludzie wybierają bezpieczniejsze, tańsze i szybciej działające zabiegi laserowe. Kiedy jesteś zmęczony życiem z zakłopotaniem i bólem związanym z cellulitem, rozważ jedną z tych innych procedur, aby na dobre zlikwidować cellulit.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *