Jak pozbyć się rozstępów pojawiających się podczas ciąży?

Kiedy rozstępy pojawiają się w czasie ciąży, są normalną częścią twojego ciała. Te ślady pojawią się gdzieś na brzuchu, udach, pośladkach, biodrach i klatce piersiowej. Nie są bolesne ani niebezpieczne, a większość kobiet dostaje je w czasie ciąży. Mogą jednak być zawstydzające, jeśli nie jesteś ich świadomy lub jeśli jesteś zbyt świadomy, aby się nimi pochwalić. Na szczęście istnieje wiele sposobów ich leczenia i minimalizowania ich wyglądu.

Pierwszym krokiem jest wybór kremu nawilżającego, który jest bezpieczny do stosowania w czasie ciąży. Użyj kremu nawilżającego po prysznicu, aby zmaksymalizować zdolność skóry do samoobrony. Picie dużej ilości wody przez całą ciążę to kolejny skuteczny sposób na zapobieganie rozstępom. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie komórek skóry i regenerację rozstępów. Upewnij się, że otrzymujesz 8 szklanek wody dziennie. Zamiast wody można użyć smakowego seltzera. Możesz też dodać plasterki cytryny do wody.

Możesz również nałożyć krem nawilżający na inne części ciała, aby zmniejszyć widoczność rozstępów podczas ciąży. Najlepszym środkiem nawilżającym do tego jest całkowicie naturalny kojący balsam nawilżający. Te balsamy zwiększają elastyczność Twojej skóry, pozwalając jej rozciągać się bez rozdzierania. Możesz również spróbować nakładać te balsamy na swoje ciało dwa razy dziennie. Możesz również codziennie masować brzuch, aby uzyskać maksymalne rezultaty.

Rozstępy powstają w wyniku rozpadu tkanek łącznych skóry. Kiedy twoje ciało rozszerza się szybciej niż skóra, skóra właściwa pęka. To rozdarcie powoduje, że skóra się rozciąga i tworzy rozstępy. Te łzy pojawiają się, gdy Twoja skóra jest obciążona lub przechodzi szybki wzrost. Hormony, które zwiększają prawdopodobieństwo rozwoju rozstępów, pochodzą z twojej genetyki. Bardziej prawdopodobne jest wystąpienie rozstępów, jeśli twoja matka miała je w czasie ciąży.

Podczas gdy kobiety w ciąży często zauważają rozstępy w siódmym lub ósmym miesiącu życia, mogą one również pojawić się w górnej części ud. Najczęstsze obszary, w których rozwijają się rozstępy podczas ciąży, to brzuch, pośladki i pośladki. Ale mogą pojawić się w dowolnym miejscu na ciele i zwykle są widoczne w okolicy tułowia. Rozstępy są często uniesione i głębokie oraz pojawiają się w plamach wokół brzucha. Z biegiem czasu znikną, ale nie znikną całkowicie.

Rozstępy zazwyczaj zaczynają się od cienkiej różowej linii na skórze i stopniowo powiększają się. Mogą stać się czerwone lub fioletowe. Mogą być również zatopione. Częściej pojawiają się u kobiet ciemniejszych niż u kobiet o jaśniejszej karnacji. Zazwyczaj są jednak nieszkodliwe i nie wymagają leczenia. Jeśli zauważysz je podczas ciąży, po kilku miesiącach staną się mniej widoczne. Możesz również zdecydować się na zabiegi kosmetyczne, aby pozbyć się rozstępów, gdy tylko się pojawią.

Chociaż rozstępy mogą pojawić się w dowolnym momencie ciąży, bardziej prawdopodobne jest, że pojawią się po szóstym miesiącu ciąży. Rozstępy zaczynają się pojawiać, gdy brzuch zaczyna się rozciągać, aby pomieścić rosnące dziecko. Po porodzie Twoja skóra nadal będzie się rozciągać, a Twoje piersi będą często zmieniać rozmiar. A pojawienie się rozstępów może być widoczne dopiero kilka miesięcy po porodzie. Dzieje się tak, ponieważ Twoja skóra będzie nadal dostosowywać się do nowego kształtu ciała.

Podczas gdy kobiety w ciąży mają większą szansę na rozstępy, wiele z nich tego nie robi. Kobiety, które mają większe ciała i wyższy wskaźnik masy ciała, częściej rozwijają rozstępy. Mogą również pojawić się u bliźniąt i często są bardziej widoczne u kobiet z większym brzuchem. Chociaż rozstępy nie są niebezpieczne, mogą powodować niepokój i stres emocjonalny. Właściwe leczenie może pomóc ci ograniczyć je do minimum. Kiedy pojawiają się rozstępy, można je leczyć i z czasem mogą zanikać.

Poza rozciąganiem skóry, spożywanie pokarmów bogatych w białko pomoże również zmniejszyć widoczność rozstępów. Oprócz spożywania różnorodnych owoców i warzyw, w codziennej diecie należy uwzględnić również źródła białka i produkty mleczne. Jako zbilansowany posiłek możesz wybrać udko z kurczaka i bataty, brokuły i bataty. Dobra równowaga owoców i warzyw jest niezbędna w zapobieganiu rozstępom i poprawie ogólnego stanu zdrowia.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *