Kto wymyślił cellulit?

Nie jest do końca jasne, kto wymyślił cellulit. Niektórzy twierdzą, że Nicole Ronsard. Inni powołują się na francuskich lekarzy Emile Littre i Charles-Philippe Robin. Jeszcze inni twierdzą, że była to patriarchalna odpowiedź na to, że kobiety stają się widoczne. Jakkolwiek by nie było, była to okazja dla mężczyzn, by skapitalizować nieistniejącą dolegliwość.

Nicole Ronsard

W początkach lat 1900 operatorzy uzdrowisk w Europie po raz pierwszy zidentyfikowali cellulit. Właścicielka salonów piękności Nicole Ronsard wykorzystała ten problem, wprowadzając na rynek zabiegi mające na celu jego usunięcie. Napisała nawet książkę na ten temat. Ponieważ cellulit był wadą szpecącą, zabiegi na cellulit stały się popularnym trendem, a Ronsard zarobiła miliony. Chociaż Ronsard twierdziła, że wynalazła cellulit, nie zrobiła tego. W rzeczywistości firmy kosmetyczne sprzedawały procedury mające na celu wyeliminowanie cellulitu już od lat dwudziestych.

Siedem lat temu pani Ronsard zobaczyła wybrzuszenia na ciałach zamożnych Amerykanek i postanowiła rozwiązać ten problem. Niestety, Amerykanki, które miały wybrzuszenia, nie miały pojęcia, że to coś nienormalnego. Chociaż niskokaloryczne diety pomagały im schudnąć, nie usuwały wybrzuszeń. Jej rozwiązaniem było połączenie diety i masażu.

Początkowo cellulit był postrzegany jako porażka. W rezultacie nowy standard piękna doprowadził do paniki nad tym stanem. W 1968 roku artykuł w magazynie Vogue przedstawił amerykańskim kobietom cellulit. Artykuł opisywał różne metody likwidacji cellulitu, w tym stanie w pozycji pionowej i pocieranie obszarów specjalnym wałkiem.

W 1873 roku słowo “cellulit” po raz pierwszy znalazło się w Dictionnaire de Médecine, francuskim słowniku medycznym. W 12 edycji słowo to zostało wymienione jako infekcja lub stan zapalny. Jednak dopiero w XX wieku nadano cellulitowi prawdziwą, precyzyjną definicję. Francuski przemysł kosmetyczny ma historię tak długą jak sam kraj, a lata międzywojenne ugruntowały reputację miasta jako światowej stolicy urody.

Francuscy lekarze Emile Littre i Charles-Philippe Robin

Cellulit to stan, który wynika z zapalenia tkanek komórkowych w skórze. Termin ten został po raz pierwszy użyty w 1873 roku w 12 wydaniu Słownika Medycyny. Termin stał się popularny i trafił do mediów głównego nurtu w 1933 roku, kiedy to dr Debec opublikował we francuskim magazynie Votre Beaute artykuł opisujący ćwiczenia na redukcję cellulitu. Artykuł ten był szeroko chwalony przez przemysł kosmetyczny i francuskie instytuty urody.

Cellulit został po raz pierwszy opisany w 1873 roku we francuskim słowniku medycznym. Francuscy lekarze byli pierwszymi, którzy użyli tego słowa. W początkowym okresie lekarze używali tego słowa do opisania innych warunków. Uważali, że cellulit jest spowodowany przez źle dopasowane ubrania, źle dopasowane paski, przejadanie się lub problemy gruczołowe.

Cellulit był początkowo związany z dolną połową ciała, ale problem ostatecznie przeniósł się w górę do szyi, gdzie został po raz pierwszy wspomniany przez Marie-Claire. Po tym, skargi na tłuste kulki u podstawy szyi zaczęły pojawiać się w czasopismach. Ghigi przypisuje tę zmianę trendom modowym tamtego okresu. Fryzury typu Bob stały się coraz bardziej popularne od czasu wojny, a Coco Chanel wzmocniła ten wygląd szerokimi dekoltami i marynarskimi topami.

Przewiduje się, że rynek cellulitu osiągnie 1,5 miliarda dolarów na całym świecie do 2026 roku. Rynek zabiegów na cellulit ma nadal rosnąć i ma przekroczyć miliard dolarów do końca dekady. Według Roselli Ghigi, “Prasa kobieca zdemokratyzowała piękno, przenosząc na kobiety ideę, że ciało musi być sprawne i być oznaką permanentnej samokontroli.”

Cellulit to stan, który występuje w podskórnym tłuszczu skóry. Chociaż tłuszcz jest naturalną częścią ludzkiego ciała, może prowadzić do cellulitu. Każdy może rozwinąć ten stan i jest on spowodowany przez tkankę łączną pod skórą.

Rembrandt, Rubens i Courbet

Jeśli myślisz o dziełach Rembrandta, Rubensa i Courbeta, trudno byłoby wyobrazić sobie świat bez cellulitu. Dzieła te pokazują ludzkie ciało w jego najbardziej wrażliwym stanie. Artystom zależało na ukazaniu kondycji ludzkiej jako niedoskonałej i naturalnej. W związku z tym, aby zilustrować ten punkt, używał modeli z różnymi deformacjami, od mięsistych po naznaczone. Artyści ci byli wysoce obrazoburczy, a także dabbled w bardziej zalążkowej stronie życia.

Pojęcie cellulitu ma długą historię, ale dopiero w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat osiągnęło globalne rozmiary. Rembrandt, Rubens i Courbet malowali wizerunki kobiet z nierównymi pośladkami, udami i biodrami. Jednak hollywoodzkie diwy nie traktowały leczenia cellulitu poważnie. Stąd na ich zdjęciach reklamowych nie było retuszu, który miałby ukryć cellulit. Nawet modelka erotyczna Betty Page nie poddała się operacji plastycznej, aby usunąć swój cellulit.

Rembrandt był dżentelmenem w kontaktach z większością swoich tematów. Był w stanie manewrować społecznymi sieciami wysokiego społeczeństwa i religijnych ograniczeń. Jednak, gdy odbiegał od głównego nurtu, wytyczał nowe ścieżki. Jego akwaforty i obrazy nie były kontrolowane przez Gildię, co pozwalało mu na eksplorowanie tematów, które były niedostępne dla ówczesnych artystów. Jednak nie obyło się bez kontrowersji za jego prostactwo i obrzydliwy artyzm.

Rembrandt był zafascynowany nieprawidłowościami w ciałach kobiet i ich wyglądzie. Oprócz podziwiania kobiecych ciał, był również zafascynowany niedoskonałościami w kobiecych udach i okolicach brzucha. Zabiegi usuwania cellulitu były szeroko reklamowane we francuskich uzdrowiskach i kurortach po roku 1930. Ponadto po I wojnie światowej zaczęto określać nowe standardy piękna.

Kto wynalazł cellulit?

Pewnie zastanawiasz się, kto wynalazł cellulit. W końcu nie jest to do końca powszechna wiedza. Można jednak argumentować, że ukucie tego terminu było patriarchalną reakcją na zwiększoną widoczność kobiet. Mężczyźni dostrzegli możliwość czerpania korzyści z w dużej mierze nieistniejącej choroby.

Mezoterapia

Mezoterapia to zabieg medyczny, który wykorzystuje małe igły do wstrzykiwania roztworu w problematyczne obszary. Roztwór zazwyczaj zawiera środek rozszerzający naczynia krwionośne lub środek miejscowo znieczulający. Może również zawierać inne leki, w tym leki przeciwzapalne, zwiotczające mięśnie i zmniejszające obkurczanie. Do roztworu można również włączyć ekstrakty roślinne.

Zabieg jest niechirurgiczną metodą modelowania sylwetki i usuwania tkanki tłuszczowej. Może być również stosowany w leczeniu zmarszczek i wypadania włosów związanych z wiekiem. Po raz pierwszy został opracowany we Francji w 1952 roku w celu leczenia zaburzeń naczyniowych i limfatycznych. Później okazało się, że mezoterapia jest skuteczna w leczeniu przewlekłego bólu i redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg jest obecnie szeroko stosowany w przypadku utraty wagi, cellulitu i zmarszczek.

Zasadą mezoterapii jest pobudzenie przepływu limfatycznego i krwi w tkance tłuszczowej w celu przywrócenia miękkości. Pomaga również poprawić krążenie w skórze osoby. Zabieg jest skierowany do mezodermy, środkowej warstwy skóry. Mezoterapia poprzez wstrzykiwanie do mezodermy określonych substancji sprzyja lepszemu krążeniu, co z kolei pomaga organizmowi pozbyć się cellulitu.

Mezoterapia to niechirurgiczny zabieg medycyny kosmetycznej polegający na wielokrotnych wstrzyknięciach w podskórną warstwę tłuszczu pod skórą. Zabieg ten stał się popularny na całym świecie, a każdego dnia korzysta z niego ponad 15 000 lekarzy. Może być stosowany do odchudzania, redukcji cellulitu, wypadania włosów, redukcji zmarszczek, a nawet liposukcji.

Mezoterapia została po raz pierwszy opracowana w latach 50. XX wieku przez francuskiego lekarza o nazwisku Michel Pistor. Ta procedura polega na wstrzyknięciu małych dawek leku do mezodermy, warstwy tłuszczu i tkanki łącznej pod skórą. Zastrzyki nie są bolesne i potrzebna jest tylko niewielka ilość leku.

skórka pomarańczy

Efekt skórki pomarańczowej na skórze jest ewidentną oznaką cellulitu. Na szczęście istnieje wiele sposobów na redukcję cellulitu i związanego z nim efektu skórki pomarańczowej. Pierwszym krokiem jest wyeliminowanie nadmiaru tłuszczu. Można to zrobić poprzez ćwiczenia i odpowiednią pielęgnację skóry. Alkohol, tytoń i słodkie napoje zmniejszają krążenie krwi. Ponadto zmniejszają ilość tłuszczu w organizmie, powodując, że skóra staje się skórka pomarańczowa. Trening siłowy to kolejny sposób na zwiększenie masy mięśniowej, który wspomoże proces spalania tłuszczu i napina tkanki skóry.

Cellulit jest spowodowany naciskiem komórek tłuszczowych na skórę. Powoduje to zmniejszenie produkcji kolagenu i elastyny. Może to być również spowodowane słabą tkanką łączną. Wynikający z tego wygląd wybrzuszenia lub skórki pomarańczowej jest spowodowany słabymi włóknami tkanki łącznej. Na szczęście ten stan skóry nie jest zaraźliwy, a odpowiednia kuracja pomoże zredukować pojawianie się cellulitu.

Oprócz ćwiczeń możesz także zwalczać cellulit poprzez zmianę diety. Staraj się ograniczać pokarmy wysokotłuszczowe i zwiększaj spożycie owoców i warzyw. Spróbuj też pić dużo wody. Zauważysz ogromną różnicę, gdy zaczniesz postępować zgodnie z tymi wskazówkami. Ważne jest również, aby mieć wystarczająco dużo snu.

Cellulit to powszechny problem kobiet. 85% kobiet doświadczy tego w pewnym momencie swojego życia. Około 15% kobiet pomyśli, że to ma. Przemysł kosmetyczny pracuje nad zrozumieniem tego stanu i opracowaniem metod leczenia zmniejszających jego wygląd.

Energia RF

Energia RF to nieinwazyjna technologia, którą można wykorzystać do redukcji cellulitu. Działa poprzez ogrzewanie skóry, powodując napięcie kolagenu i elastyny. Skutkuje to bardziej jędrnym i stonowanym wyglądem. Proces poprawia również miejscowy przepływ krwi i metabolizm tłuszczów. Zabiegi RF są uważane za bezpieczne i skuteczne, a wielu pacjentów porównuje je do masażu gorącymi kamieniami.

Zabieg jest bardzo bezpieczny, ale u niewielkiego odsetka klientów może powodować dyskomfort. W rzeczywistości zabieg należy przerwać, jeśli klientka skarży się na ból. Inną opcją jest terapia LED czerwona/podczerwień, która jest mniej skuteczna w napinaniu skóry. Jednak obie technologie mają bardzo różne zalety.

Energia RF to nowa, nieinwazyjna technologia wykorzystywana do modelowania sylwetki. Może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi technikami zmniejszania cellulitu i tkanki tłuszczowej. Głęboko kontrolowane ogrzewanie warstw tłuszczowych powoduje, że skóra napina się i zwiększa krążenie krwi, co pomaga odprowadzić złogi tłuszczu przez układ limfatyczny.

Energia RF została z powodzeniem wykorzystana do leczenia cellulitu. Badania pokazują, że może zmniejszyć wygląd cellulitu przy minimalnych skutkach ubocznych. Dwa badania wykazały, że zabiegi RF mogą znacząco zredukować cellulit. W porównaniu z innymi metodami, leczenie RF powoduje również mniejszy dyskomfort i ból niż inne metody. Aby leczenie było skuteczne, konieczne są co najmniej trzy sesje. Zabieg ten może trwać kilka miesięcy.

Urządzenia mikroigłowe RF wykorzystują małe igły do dostarczania energii RF. Urządzenia te mogą być dostarczane z różnymi częstotliwościami, co pozwala na różną głębokość penetracji. Inna technika wykorzystuje mikronakłuwanie RF z ultradźwiękami. Może dawać gładki i równomierny wygląd i może być bezpieczną alternatywą dla operacji korekcji wiotkości skóry. Potrzebne są dalsze badania, aby zbadać rosnące zastosowania energii RF w medycynie estetycznej.

Energie optyczne

Energie optyczne są wykorzystywane do leczenia cellulitu poprzez selektywne dostarczanie energii do skóry i termiczne zmienianie struktur tkankowych. Cellulit charakteryzuje się grudkami tkanki tłuszczowej otoczonymi włóknistą tkanką łączną. Wynika z degeneracji podskórnych naczyń krwionośnych i ścieńczenia skóry właściwej. Najczęściej dotyczy ud i ramion kobiet rasy kaukaskiej i wiąże się z otyłością.

Energie optyczne są skuteczne w selektywnym obkurczaniu niektórych rodzajów pasm tkanki łącznej znajdujących się na górze i na dole wgłębień cellulitu. Zabieg ten wygładza również powierzchnię skóry, osłabiając lub rozciągając pasma tkanki łącznej. Niezbędne jest utrzymanie precyzyjnej kontroli temperatury podczas zabiegu, aby uniknąć uszkodzenia sąsiedniej tkanki tłuszczowej. Ponadto fluencja promieniowania musi być na tyle wysoka, aby zerwać wiązania tkanki łącznej i zmniejszyć wgłębienia cellulitu.

RF

Chociaż cellulit został po raz pierwszy opisany w podręcznikach medycznych, dopiero w połowie XIX wieku termin ten wszedł do głównego nurtu leksykonu. Cellulit był kiedyś uważany za oznakę porażki, ale wraz z pojawieniem się nowego standardu urody zaczął zdobywać popularność. Była to era, w której francuski przemysł spa zaczął reklamować swoje techniki redukcji cellulitu, w tym specjalne mydła i masaże. Cellulit był wtedy uważany za stan spowodowany różnymi czynnikami, w tym przejadaniem się i noszeniem obcisłych sukienek.

Zabieg radiofrekwencji (RF) działa poprzez kurczenie kolagenu i promowanie neokolagenezy (procesu wytwarzania nowego kolagenu i elastyny). Poprawia również krążenie miejscowe i drenaż limfatyczny. Proces ten może również pomóc w wiotczeniu i nierównościach powierzchni skóry.

Kilka badań wykazało, że leczenie falami radiowymi może poprawić wygląd cellulitu. Na przykład w jednym z badań opublikowanych w Journal of Drugs in Dermatology przypisano terapie RF redukcji cellulitu. Inne badanie opublikowane w tym samym czasopiśmie, Skin Research and Technology, wykazało, że leczenie falami radiowymi może zmniejszyć widoczność cellulitu.

Zabiegi o częstotliwości radiowej są skuteczne w redukcji cellulitu przy minimalnych skutkach ubocznych. Niektóre niedawne badania wykazały, że pacjenci poddawani terapii RF wykazali zmniejszenie do 50 procent wyglądu cellulitu. Ponadto zabiegi może wykonywać certyfikowany lekarz radiofrekwencji.

Mikronakłuwanie RF to zabieg niechirurgiczny, który pomaga zmniejszyć wiotkość skóry. Wykazano, że jest skuteczny w połączeniu z innymi metodami leczenia, takimi jak zabieg chirurgiczny. Ta nowa technologia może pomóc w leczeniu cellulitu i innej wiotkości skóry i może być stosowana jako alternatywa dla zabiegów chirurgicznych. Potrzebne są dalsze badania, aby zbadać jego zastosowanie w medycynie estetycznej.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *