Który hormon powoduje cellulit?

Jeśli zastanawiasz się, który hormon powoduje cellulit, to dobrze trafiłeś. Omówimy problemy z progesteronem, estrogenem, tarczycą i ciążą. Możesz również cierpieć na zaburzenia równowagi hormonalnej. Ale nie ma powodu do paniki; Istnieje wiele naturalnych sposobów na pozbycie się cellulitu. A skoro tu jesteś, prawdopodobnie zechcesz przeczytać nasz artykuł na temat ciąży, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach cellulitu.

Większość kobiet i być może niektórzy mężczyźni mają cellulit, guzowatą, seksowną chorobę skóry. Problem pojawia się, ponieważ poziom estrogenu u kobiet ma tendencję do wzrostu i spadku częściej niż u mężczyzn. W rezultacie kobiety mają więcej cellulitu niż mężczyźni, co jest nieuniknionym faktem. Oprócz wieku i stresu na rozwój cellulitu częściej wpływają hormony kobiece.

Stres może zwiększać ryzyko rozwoju cellulitu, ponieważ zaburza równowagę hormonalną organizmu. Również zmniejszona ilość tlenu, którym oddychasz, może wpływać na metabolizm. A Twoje nawyki związane ze spaniem mogą zostać zakłócone w wyniku stresu. Aby utrzymać metabolizm na najwyższym poziomie, ważne jest, aby spać wystarczająco dużo. Stres może również zwiększać ryzyko zachorowania na cellulit, więc staraj się go unikać w jak największym stopniu.

Ponieważ estrogen jest wytwarzany w przysadce mózgowej, powoduje atrofię tkanki łącznej, co skutkuje obwisłym wyglądem i zwiększonym ryzykiem cellulitu. Kiedy tak się dzieje, przysadka produkuje kortyzol, co z kolei prowadzi do spadku zawartości elastyny i kolagenu, powodując utratę elastyczności skóry i pojawienie się cellulitu. Jeśli poziom estrogenu jest wysoki, może to powodować powstawanie zmarszczek i żylaków.

Ponieważ estrogen pobudza produkcję nowych adipocytów, zwiększa aktywność układu naczyniowego i zwiększa amortyzację androgenów w estrogen. Nadprodukcja estrogenu zwiększa magazynowanie tłuszczu. Organizm reaguje na nadmiar estrogenu poprzez zwiększenie odpowiedzi komórek tłuszczowych na antylipolityczne receptory alfa. Rezultatem jest nagromadzenie tłuszczu w skórze. Te komórki tłuszczowe często znajdują się w udach, ale stan nie dotyczy wyłącznie tego obszaru.

Jeśli cierpisz na cellulit, musisz wiedzieć, jakie hormony są za niego odpowiedzialne. Jeśli masz niski poziom progesteronu, może to być winowajcą. Oprócz powodowania cellulitu, hormon ten może prowadzić do osłabienia układu limfatycznego. Tkanka komórkowa wokół gruczołów może stać się sztywna, co powoduje uwięzienie płynu wewnątrz. To również osłabia żyły i naczynia włosowate, więc tłuszczu nie można usunąć.

Oprócz cellulitu, niski poziom progesteronu może prowadzić do zatrzymywania wody i obrzęku piersi. Kobiety z dominacją estrogenów mają wyższy poziom tkanki tłuszczowej w swoich ciałach. Organizm nie może prawidłowo przetwarzać tych tłuszczów i zamiast tego uwalnia je do krwiobiegu w postaci glukozy. Prowadzi to do zwiększonego spożycia kalorii i zmniejszenia wydatku energetycznego. Progesteron pobudza również produkcję kolagenu, który jest niezbędny dla zdrowia skóry.

Uważa się, że hormony ciążowe również przyczyniają się do powstawania cellulitu. Kobiece ciało ma mniej tkanki łącznej niż mężczyźni, więc trudniej jest utrzymać w niej tkankę tłuszczową. W rezultacie kobiety mają większe ryzyko rozwoju cellulitu. Problem ten dotyczy podskórnej warstwy skóry, która zawiera komórki tłuszczowe zwane przegrodami. Rozpad tej struktury umożliwia przebicie się komórek tłuszczowych, co z kolei powoduje pojawienie się cellulitu.

Mężczyźni nie rozwijają cellulitu tak łatwo jak kobiety, ale hormon estrogen jest głównym czynnikiem. Poziom estrogenu u kobiety wzrasta wraz z wiekiem iw okresach stresu. W przeciwieństwie do mężczyzn, poziom estrogenu u kobiet jest naturalnie wyższy niż u mężczyzn. W okresie menopauzy poziom hormonów waha się, a estrogen jest najczęstszą przyczyną cellulitu. Od tej reguły jest jednak kilka wyjątków.

Jeśli zauważyłeś, że twoje ciało tworzy warstwę tłuszczową na skórze, możesz cierpieć na problem z tarczycą. Problemy z tarczycą są częstsze u kobiet, u których prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest ośmiokrotnie większe niż u mężczyzn. Produkcja hormonów tarczycy jest ważna dla wielu funkcji organizmu, w tym kontrolowania bicia serca i oddychania. Nieleczony stan może prowadzić do niebezpiecznie wolnego lub szybkiego bicia serca i przybierania na wadze.

Uważa się, że cellulit jest następczym efektem nierównowagi w górę rzeki. Hormony wpływają na skórę i mogą prowadzić do nierównomiernego wyglądu. U kobiet miesiączka wpływa na poziom estrogenu i cukru we krwi, ponieważ organizm zmniejsza się w okresie menopauzy. Zaburzenia równowagi hormonów nadnerczy mogą wpływać na równowagę elektrolitową, powodując wzdęcia i zatrzymywanie wody. Czynniki te przyczyniają się do powstawania cellulitu.

Na produkcję hormonów tarczycy wpływa również poziom hormonów w organizmie. Niedoczynność tarczycy to stan chorobowy, w którym tarczyca wytwarza zbyt mało hormonu zwanego tyroksyną. Hormon ten reguluje metabolizm organizmu, co pomaga spalać tłuszcz. Bez odpowiedniej produkcji hormonów tarczycy komórki tłuszczowe gromadzą się szybciej. W rezultacie twoje ciało ma trudności ze spalaniem tłuszczu. Może stać się oznaką problemu z tarczycą.

Hormony tarczycy odgrywają dużą rolę w rozwoju cellulitu. Powolna tarczyca zmniejsza krążenie i tlen w różnych częściach ciała. To powoduje, że globulki tłuszczu z czasem stają się większe. Wpływa również na układ limfatyczny, osłabiając jego główne zdolności detoksykacyjne. Te toksyny są gromadzone w komórkach tłuszczowych. Dlatego bardzo ważne jest okresowe sprawdzanie funkcji tarczycy.

W czasie ciąży organizm kobiety musi zatrzymywać dodatkowe płyny i tłuszcz, dlatego doświadcza cellulitu. Ale pomimo powiedzenia, że kobiety z nadwagą są bardziej podatne na rozwój cellulitu, wszystkie kobiety mogą zmniejszyć swoje szanse na jego rozwój, modyfikując swój styl życia. Kobiety z cellulitem powinny starać się zrzucić zbędne kilogramy i trzymać się zdrowej diety, pić dużo wody i regularnie uprawiać aktywność fizyczną. Ponadto ważne jest, aby unikać forsownych ćwiczeń, takich jak bieganie lub podnoszenie ciężarów. Ponadto kobiety w ciąży powinny dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu i spożywać dużo owoców i warzyw, ponieważ mogą one zmniejszyć widoczność cellulitu.

Stan zagęszczenia mięśni jest również ważnym czynnikiem pojawiania się cellulitu. W czasie ciąży mięśnie kobiecego ciała stają się luźniejsze i bardziej miękkie. Powoduje to, że skóra nad mięśniami jest mniej podporowa i często jest przedstawiana jako efekt skórki pomarańczowej. Na stan cellulitu wpływa kilka czynników, m.in. zmiany hormonalne oraz nadmierny przyrost masy ciała. W czasie ciąży główną przyczyną jest hormon estrogenowy, ale czynnikiem jest również nadmierny przyrost masy ciała.

Ćwiczenia to najskuteczniejsza strategia walki z cellulitem w czasie ciąży. Oprócz ćwiczeń aerobowych kobiety powinny również skupić się na ćwiczeniach związanych z budowaniem mięśni i rozciąganiem. Oprócz zmniejszenia ryzyka wystąpienia cellulitu, ćwiczenia pomagają również poprawić krążenie w organizmie. Pomaga to również zmniejszyć obrzęk kończyn dolnych. Ponadto ćwiczenia pomagają także przyszłej mamie zrzucić zbędne kilogramy. Powinieneś również upewnić się, że jesteś nawodniony.

To nie tylko brak ruchu czy zła dieta. W rzeczywistości niektóre kobiety, które regularnie ćwiczą, również rozwijają cellulit. Przyczyną cellulitu może być brak równowagi hormonalnej, który jest wynikiem nadmiaru niektórych rodzajów hormonów. Hormony te obejmują estrogen, prolaktynę, insulinę, hormony tarczycy i noradrenalinę. Jeśli cierpisz na cellulit, istnieją sposoby na skorygowanie nierównowagi.

Badania wykazały, że żeńskie hormony odgrywają kluczową rolę w rozwoju cellulitu. Hormony kobiece wpływają w szczególności na uda i biodra. Kobiety mają zwykle wyższy poziom estrogenów niż mężczyźni, co często ma miejsce u otyłych kobiet. Poziom estrogenu kobiety powinien być monitorowany i zrównoważony, a jeśli doświadcza cellulitu, powinna dokonać zmian w stylu życia. Dla wielu kobiet najlepszym sposobem na odwrócenie tego stanu jest stosowanie dobrze zbilansowanej diety i regularne ćwiczenia.

Jedną z metod walki z cellulitem jest zażywanie leku o nazwie retinol, który można znaleźć w Internecie. Ten lek może zmniejszyć widoczność cellulitu, ale musi być stosowany regularnie przez sześć miesięcy, zanim pojawią się pożądane rezultaty. Niemniej jednak wiele osób zgłosiło niepożądane skutki retinolu, a niektóre leki mogą zwiększać metabolizm komórek. Miłorząb dwuklapowy i ekstrakt z pestek winogron są alternatywą dla leków na receptę, chociaż nie udowodniono, że są one skuteczne.

U kobiet estrogen odgrywa kluczową rolę w rozwoju cellulitu. Hormon żeński zmniejsza krążenie krwi w tkance podstawowej, co prowadzi do zmniejszenia produkcji kolagenu. Ponadto estrogen ma tendencję do powiększania komórek tłuszczowych. Te dwa czynniki mogą również przyspieszyć rozwój cellulitu. Na przykład ciąża zwiększa ryzyko cellulitu. Dlatego tak ważne jest kontrolowanie ilości estrogenu w organizmie, aby zapobiec rozwojowi cellulitu.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *