Pozbądź się cellulitu dzięki masażowi cellulitu w mojej okolicy

Jeśli jesteś zmęczony swoim cellulitem, być może słyszałeś o różnych rodzajach dostępnych metod leczenia tego powszechnego problemu. Te zabiegi są nieinwazyjne, bolesne, holistyczne i nie kosztują ani grosza. Jeśli masz dość wgłębień na wysokości ud i wgłębień na udach, masaż na cellulit jest świetną opcją. Może pomóc Ci uzyskać skórę, o której zawsze marzyłeś, bez ceny.

Cellulit to nieestetyczna zmiana skórna spowodowana zmianami w strukturze tkanki tłuszczowej. Jest również znany jako skórka pomarańczowa i dotyka około 80 procent kobiet po okresie dojrzewania. Ta patologia wpływa na skórę kobiet z powodu zmian w metabolizmie i mikrokrążeniu. Cellulit pojawia się jako nierówna powierzchnia na skórze, najczęściej na wewnętrznej stronie ud, pośladków i brzucha.

Chociaż cellulit nie wpływa na ogólny stan zdrowia fizycznego, nie jest to dobry wygląd. Wygląda jak grudkowata skóra i zwykle jest widoczna tylko wtedy, gdy skóra jest ściągnięta. Cellulit to schorzenie kosmetyczne, które najczęściej dotyczy pośladków, ud i brzucha. Może wahać się od łagodnych wgłębień do głębokich szczytów. Większość kobiet doświadczy pewnego stopnia cellulitu w pewnym momencie swojego życia.

Obecna klasyfikacja cellulitu obejmuje trzy główne typy. Można je dalej podzielić na etapy i kolejne stopnie. Postęp objawów określi, jaki rodzaj cellulitu masz. Należy jednak pamiętać, że cellulit niekoniecznie jest równoznaczny z otyłością. W rzeczywistości jest to wada tkanki łącznej. Jedynym sposobem leczenia cellulitu jest jednoczesne nakierowanie na tłuszcz i tkankę łączną.

Częstą przyczyną cellulitu jest estrogen, który występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn. Cellulit może być spowodowany pasmami łącznymi, tkankami łączącymi skórę, głębokimi warstwami mięśni i podskórną tkanką tłuszczową. U mężczyzn pasma łączące są skrzyżowane, podczas gdy u kobiet są równoległe, z równymi odległościami między nimi. Równoległe prążki wykazują pofałdowanie bardziej niż prążki skrzyżowane.

Wiele osób dąży do idealnego ciała i stara się jak najlepiej pozbyć się wgłębień poprzez utratę wagi i ćwiczenia. Metody te przyniosą jednak jedynie chwilową ulgę w pojawieniu się cellulitu. Cellulit jest powszechnym schorzeniem, ale dostępnych jest kilka skutecznych metod leczenia cellulitu. Chociaż żadna z tych metod nie jest w stanie całkowicie wyeliminować cellulitu, udowodniono, że poprawiają wygląd Twojej skóry. Jeśli cierpisz na cellulit, najlepszym rozwiązaniem może być leczenie.

Jeśli szukasz masażu na cellulit, który nie wymaga zabiegu chirurgicznego, endermologia (znana również jako Endermologia) może być właśnie dla Ciebie. Ta technika wykorzystuje ręczne urządzenie, które stymuluje układ krążenia, jednocześnie stymulując drenaż limfatyczny. Proces ten skutecznie rozbija wgłębienia cellulitu w skórze oraz ją tonizuje i napina. Endermologia jest bezpieczna dla każdego i może być skutecznym sposobem na redukcję cellulitu i poprawę ogólnego stanu zdrowia. Prowadząc zdrowy tryb życia i regularnie wykonując masaże, możesz spowolnić wyczerpywanie się kolagenu i uzyskać gładszą skórę bez operacji.

Inną opcją jest mezoterapia, która może poprawić wygląd cellulitu poprzez celowanie w określone obszary. Do skutecznego masażu antycellulitowego potrzeba kilku sesji. Przed mezoterapią pacjenci mogą otrzymać znieczulenie miejscowe. Zmniejszy to dyskomfort zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu okolica będzie odczuwać lekki ból, ale są one w stanie od razu wznowić normalne codzienne czynności.

Jeden z nowszych zabiegów masażu cellulitu wykorzystuje technologię laserową. Laser, znany jako Cellulaze, upłynnia tłuszcz pod powierzchnią skóry. Pomaga również stymulować wzrost kolagenu, poprawia napięcie skóry i poprawia przepływ krwi. Jest zatwierdzony przez FDA i może poprawić Twój cellulit przez około rok. Obecnie większość zabiegów masażu cellulitu polega na masowaniu obszarów problemowych. Masowanie dotkniętych obszarów może zwiększyć przepływ krwi i zmniejszyć gromadzenie się płynów.

Inną opcją jest Thermage, zabieg poprawiający strukturę i elastyczność skóry. Thermage wykorzystuje technologię ciepła do stymulacji produkcji kolagenu. Ta procedura może pomóc zmniejszyć widoczność cellulitu na całym ciele. Działa dobrze na nogach, biodrach i brzuchu. Redukując cellulit Thermage zwiększy elastyczność Twojej skóry.

Qwo ™ to pierwszy tego typu zabieg, który został zatwierdzony przez FDA do leczenia cellulitu i nie wymaga przestojów ani operacji. Jest to minimalnie inwazyjna procedura, która przyniesie długotrwałe rezultaty. ThermiSmooth(r) to kolejny niechirurgiczny zabieg, który napina luźną skórę i stymuluje produkcję kolagenu w długotrwałym działaniu. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów zazwyczaj zalecana jest seria 4 zabiegów.

Zabiegiem na cellulit, który jest bezbolesny, ale może być czasochłonny i niewygodny, jest terapia falami radiowymi. Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu witamin, naturalnych ekstraktów lub leków w warstwę pod powierzchnią skóry. Inną opcją leczenia cellulitu jest stosowanie kremów kosmetycznych. Te kremy nakłada się dwa razy dziennie na dotknięty obszar. Inne zabiegi kosmetyczne również mogą być korzystne dla cellulitu. Zalecana jest konsultacja z licencjonowanym specjalistą.

Liposukcja to opcja leczenia cellulitu. Może pozostawić jeden obszar bez cellulitu. Liposukcja jest również realną opcją usuwania cellulitu. Jednak wyniki są tymczasowe. W porównaniu do zabiegów laserowych liposukcja jest znacznie tańsza i wygodniejsza. Liposukcja wymaga nacięcia skóry i może być dobrym rozwiązaniem, jeśli cellulit jest w tym obszarze bardzo uporczywy.

Kolejny zabieg na cellulit polega na zastosowaniu łagodnego prądu elektrycznego na określony obszar. Odbywa się to poprzez owinięcie obszaru plastikiem i nałożenie elektrod. Niektóre osoby odczuwają dyskomfort podczas zabiegu. Jednak ta metoda zmniejsza rozmiar dotkniętego obszaru i minimalizuje pojawianie się cellulitu. Podczas gdy wiele kobiet odczuwa ból, inne zgłaszają, że po zabiegu czują się zrelaksowane. Dlatego ważne jest, aby skonsultować się z profesjonalistą w celu uzyskania porady.

Jeśli cellulit powoduje ból, czas poszukać pomocy medycznej. Cellulit nie jest groźny, ale jest brzydki i należy go natychmiast leczyć. Zabiegi na cellulit powinny być bezbolesne, ale mogą być bolesne, jeśli podstawowy problem nie jest leczony. Zapalenie jest wynikiem uszkodzenia tkanki skórnej. Niezbędne jest zasięgnięcie profesjonalnej pomocy w leczeniu, aby zminimalizować ból i zapewnić gładką i piękną skórę.

Leczenie cellulitu może być bolesne, jeśli stan jest ciężki, ale jeśli próbowałeś wszystkiego innego i nadal nie odniosłeś sukcesu, specjalista może być w stanie ci pomóc. Niektórzy ludzie są w porządku z tym stanem i nie ma potrzeby poddawania się inwazyjnym zabiegom, aby go naprawić. Jeśli jednak martwisz się swoim wyglądem, może być potrzebna konsultacja z chirurgiem plastycznym lub dermatologiem.

Profesjonalna masażystka może nauczyć Cię technik masażu antycellulitowego, ale sesje w domu mogą również pomóc w zmniejszeniu skutków cellulitu. Podczas gdy profesjonalne masaże są najskuteczniejszym sposobem na redukcję cellulitu, domowe techniki mogą uzupełnić profesjonalne masaże i na dłuższą metę zaoszczędzić pieniądze. Chociaż cellulit pojawia się u około 80 do 90 procent kobiet, nie jest to oznaka złego stanu zdrowia.

Masaż cellulitu można wykonać na wiele sposobów, w tym techniką golonkową. Ta metoda polega na uderzaniu kostkami w problematyczny obszar, skręcaniu go w przeciwnych kierunkach i uwalnianiu złogów tłuszczu. Kolejny zabieg polega na użyciu szczoteczki antycellulitowej. Jego mocne włosie i olejki eteryczne pomagają rozbijać komórki tłuszczowe i wspomagają krążenie krwi.

Cellulit jest spowodowany gromadzeniem się tkanki tłuszczowej pod skórą. Pojawia się bardziej w obszarach tkanki tłuszczowej, au niektórych kobiet jest wynikiem braku aktywności lub hormonów. Masaże to potężny sposób na poprawę krążenia i drenażu limfatycznego, co z kolei zmniejsza widoczność cellulitu. Zmniejsza również szarpanie powięzi, co może sprawić, że skóra będzie gładsza.

O ile dobrze zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna to skuteczne sposoby na redukcję cellulitu, o tyle kluczem do jego pozbycia się jest poprawa krążenia i drenażu limfatycznego. Im więcej ruchu zrobisz, tym lepiej. Ćwiczenia takie jak Tai Chi i joga również sprzyjają detoksykacji. Co więcej, masaże to doskonały sposób na walkę z cellulitem poprzez poprawę metabolizmu. Jeśli chcesz poczuć się świetnie, nie wydając dużych pieniędzy na drogie zabiegi kosmetyczne, rozważ masaż na cellulit.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *