Skąd bierze się cellulit?

Jeśli zastanawiałeś się, skąd bierze się cellulit, nie jesteś sam. Wiele kobiet ma ten problem i szuka sposobów na pozbycie się go. Odpowiedź może cię zaskoczyć. Najbardziej wyczerpujące do tej pory badania znajdują się w 12. wydaniu Dictionnaire de Médecine, francuskiego słownika medycznego. Autorzy tej tezy przypisują to przesunięcie ostatnim zmianom w trendach stylistycznych. Fryzura typu bob stała się coraz bardziej popularna po II wojnie światowej, a Coco Chanel wzmocniła swój wygląd marynarskimi topami i szerokimi dekoltami.

Przyczyny cellulitu są różne, ale podstawowa przyczyna jest ta sama: tłuszcz przebijający się przez skórę. Jest to naturalne i występuje, gdy osoba przybiera na wadze. Jednak wraz ze starzeniem się skóry tłuszcz rozszerza się, a kolagen, który wiąże go z tłuszczem, zaczyna się rozpadać. Powoduje to pojawienie się wgłębień na skórze. Chociaż może to być nieatrakcyjne, ważne jest, aby zrozumieć, że jest to powszechny problem, którego można uniknąć dzięki dobrej diecie i reżimowi ćwiczeń.

Mimo swojego wyglądu cellulit nie zawsze jest widoczny. Często występuje u osób o płaskim ciele bez wgłębień. Przyczyny cellulitu są skomplikowane i różnorodne, ale istnieje wspólny czynnik: odwodnienie. Wpływa na zdolność organizmu do metabolizowania tłuszczu i pozbycia się toksyn, co prowadzi do pojawienia się twarogu. Picie większej ilości wody może również pomóc ukryć wygląd cellulitu.

Cellulit jest powodowany przez włókniste pasmo, które powoduje oddzielenie tłuszczu i wybrzuszenie przez połączenia powięziowe w skórze. Istnieje wiele zabiegów na cellulit, ale są one w większości tymczasowe i działają tylko przez ograniczony czas. Zmiana diety i prowadzenie aktywnego trybu życia to najważniejsze rzeczy, które możesz zrobić, aby na dobre pozbyć się cellulitu. Pamiętaj, zrozumienie, skąd się bierze, pomoże Ci wybrać skuteczną terapię.

Ogólnie rzecz biorąc, cellulit jest spowodowany przez włóknistą sieć w skórze, która utrzymuje tłuszcz na swoim miejscu. W rezultacie komórki te zbijają się w grudki i przeciskają się przez skórę właściwą, co powoduje pojawienie się cellulitu. Chociaż stan jest powszechny we wszystkich rasach, częściej występuje u kobiet i mężczyzn rasy kaukaskiej, ponieważ włókniste pasma wiążą ze sobą skórę. Jeśli masz ten problem, ważne jest, aby znaleźć lekarstwo.

Cellulit jest spowodowany uciskiem tkanki łącznej między tłuszczem a skórą. Tkanki te nazywane są połączeniami powięziowymi i są zbudowane z kolagenu i elastyny. Podtrzymują sufit skóry. U kobiet cellulit występuje częściej niż u mężczyzn, ponieważ kolagen w kobiecej skórze układa się w równoległe rzędy. Pozwala to na odpowiednie rozdzielenie tłuszczu i zapobiega pojawianiu się wgłębień.

Cellulit ma pewien składnik genetyczny. Choroba występuje rodzinnie, a niektóre badania wykazały, że niektóre geny są na nią bardziej podatne niż inne. Istnieje kilka innych genów, które wpływają na przepływ krwi, stan zapalny i biologię komórek tłuszczowych. Najczęstszą przyczyną cellulitu jest pozycyjny, powodujący jego pojawienie się w określonych obszarach ciała. Kiedy jest pozycyjny, jest najbardziej widoczny na dolnych nogach, ale nie jest widoczny na ramionach ani pośladkach.

Cellulit to rodzaj tłuszczu charakteryzujący się grudkami i guzkami w kształcie skórki pomarańczy. Ten stan jest powszechny u kobiet, a głównymi przyczynami cellulitu są złogi tłuszczu i nadmierny poziom estrogenu. Skóra porusza się i oddycha, więc nadmiar cellulitu jest zwykle spowodowany tłuszczem. Ten stan może powodować stres emocjonalny, dlatego bardzo ważne jest, aby uzyskać odpowiednie leczenie w konkretnym przypadku.

Przyczyną cellulitu jest obecność przegród włóknistych. U kobiet przegrody łączą skórę i głębokie warstwy mięśniowe. U mężczyzn prążki są równoległe, ale u kobiet są prostopadłe i kreskowane. Samice mają jeszcze bardziej równoległe ułożenie tych pasm, co tworzy pomarszczony wygląd. Co więcej, choroba nie rozprzestrzenia się przez kontakt ze skórą, ale przez hormony.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *