Czynniki wpływające na wielkość biustu

Twoje piersi są jedną z części ciała, które mogą zmieniać swój rozmiar przez całe życie. Możesz winić swoje geny za rozmiar i kształt swoich cycków, ale istnieje wiele innych czynników, które wpływają na rozmiar biustu, too.

Możesz również zmienić rozmiar piersi poprzez utratę wagi lub ćwiczenia więcej. Ponieważ Twoje piersi składają się z tkanki tłuszczowej, utrata wagi może sprawić, że Twoje komórki tłuszczowe skurczą się i zmniejszą rozmiar Twoich cycków.

Genetyka

Najbardziej oczywistym wpływem na rozmiar Twojego biustu są geny, które dziedziczymy. Twoje geny to rzeczy, które sprawiają, że jesteś sobą – mówią Twojemu organizmowi, co ma robić, np. ile tłuszczu jest w Twoim ciele lub czy jesteś praworęczna.

Słowo genetyka pochodzi od greckich słów geno, czyli “od urodzenia” i logos, czyli “słowo”. Geny mogą być każdym rodzajem informacji, która jest przekazywana z jednej osoby na drugą. Mogą to być cechy fizyczne, takie jak kolor włosów lub oczu, lub mogą to być tendencje do choroby lub zmutowany gen.

W każdym człowieku znajduje się około 46 chromosomów, z których każdy składa się z 23 odziedziczonych po matce i 23 po ojcu. Oznacza to, że rodzisz się z zestawem DNA, który będzie obecny we wszystkich komórkach twojego ciała – to obejmuje twoje organy, gruczoły i krew.

Twoje geny wpływają również na poziom hormonów, co z kolei może wpłynąć na to, jak duże są twoje piersi. Mogą one również zmieniać się w czasie, gdy przybierasz i tracisz na wadze.

Nowe badanie zidentyfikowało siedem markerów genetycznych, które są związane z wielkością piersi kobiety, co jest ważne dla zrozumienia, jakie czynniki przyczyniają się do normalnego wzrostu piersi i ryzyka raka piersi. Naukowcy odkryli, że dwa z markerów znajdują się w pobliżu regionów genetycznych związanych z gęstością piersi i ryzykiem raka piersi, a inne znajdują się w pobliżu genów, które zostały powiązane z rozwojem sutka.

Kobiety, które mają zarówno nadwagę, jak i większe rozmiary miseczki stanika, mają wyższe ryzyko raka piersi niż te, które mają normalną wagę lub mniejsze miseczki stanika. Dzieje się tak dlatego, że komórki tłuszczowe w piersiach produkują estrogen, który może zwiększyć ryzyko wystąpienia raka piersi.

Waga

Ilość tłuszczu w tkance piersi jest głównym czynnikiem określającym jej rozmiar i kształt. Podobnie ilość wykonywanych ćwiczeń również może mieć znaczenie.

Utrzymanie odpowiedniej wagi może pomóc Ci czuć się zdrowo i uniknąć chorób. Nadwaga lub otyłość jest poważnym problemem, z otyłością zwiększa ryzyko cukrzycy, wysokie ciśnienie krwi, choroby serca i kilka rodzajów raka.

Co jest uważane za optymalną masę ciała jest przedmiotem debaty, a to może być trudne do określenia, co jest idealną liczbą do utrzymania. Wiele zależy od płci, wzrostu, wieku, pochodzenia etnicznego i innych czynników.

As far as the actual number on your scale goes, the CDC recommends aiming for a healthy weight range. To jest, gdzie twój wskaźnik masy ciała (BMI) przychodzi w. To proste narzędzie, które pozwala ci wiedzieć, do jakiej klasy BMI pasujesz.

Najlepszym sposobem, aby się tam dostać, jest jedzenie zdrowej żywności, regularne ćwiczenia i upewnienie się, że uderzasz w siano co najmniej kilka nocy w tygodniu. Możesz być zaskoczony pozytywnym wpływem, że może mieć na swoje zdrowie, a ile energii będziesz miał, aby cieszyć się dobrymi rzeczami w życiu.

Jednym z najlepszych sposobów, aby utrzymać swoje oh-so-forite części ciała patrząc ich najlepsze jest użycie najlepszych ćwiczeń piersi, że można obsługiwać, w postaci treningu wagi. Nie tylko pomoże Ci wyglądać i czuć się lepiej, ale może również poprawić swoje szanse na dłuższe, zdrowsze życie.

Ćwiczenia

Jeśli walczysz ze swoją wagą lub po prostu chcesz poczuć się bardziej pewny siebie, ćwiczenia mogą być świetnym sposobem, aby to zrobić. Może poprawić twój nastrój, zwiększyć poziom energii, a nawet pomóc ci żyć dłużej.

Ale jeśli jesteś jak większość ludzi, uzyskanie motywacji do ćwiczeń nie jest łatwe. Możesz się trochę znudzić po jakimś czasie lub mieć problem ze znalezieniem czegoś, co lubisz robić. Dlatego ważne jest, aby znaleźć rutynę, którą lubisz.

Na przykład, pływanie jest świetną opcją o niskim wpływie, która nie wymaga dużo sprzętu. Możesz również uprawiać jogę lub sztuki walki, które są świetnym sposobem na budowanie elastyczności i zmniejszenie stresu.

W zależności od typu ciała i ilości tłuszczu w organizmie, rozmiar piersi może się różnić. Kiedy zaczynasz ćwiczyć więcej, twoje ciało traci tłuszcz i zwiększa masę mięśniową.

To może skutkować zmniejszeniem rozmiaru piersi, zwłaszcza gdy zaczynasz ćwiczyć ciężej lub wykonywać czynności o wyższej intensywności. Ale dobrą wiadomością jest to, że twoje piersi w końcu wrócą do swojego pierwotnego rozmiaru.

Nowe badanie objęło 355 kobiet, w wieku od 18 do 75 lat, i poprosiło je o wypełnienie kwestionariuszy na temat ich nawyków ćwiczeniowych. Naukowcy zapytali je również, jak rozmiar biustu wpłynął na ich treningi. Wyniki pokazały, że kobiety z większym biustem ćwiczyły mniej niż kobiety z mniejszym biustem, niezależnie od ich BMI.

Hormony

Hormony są chemicznymi posłańcami, które regulują prawie każdy aspekt twojego ciała i jego funkcjonowanie. Działają powoli i w czasie, ale mogą wpływać na wszystko, od Twojego nastroju po to, jak uzyskujesz energię.

Główne hormony to estrogen, progesteron i testosteron. Są one grupą związków, które są produkowane głównie przez jajniki i w niewielkich ilościach przez nadnercza.

Estrogen stymuluje wzrost tkanki piersi i pomaga redystrybuować tkankę tłuszczową, co może prowadzić do pełniejszych piersi. Hormon ten sprzyja również owulacji i tworzeniu się przewodów mlecznych w piersiach.

Nie jest niczym niezwykłym, że twoje cycki stają się większe w okolicach okresu. To dlatego, że podczas pierwszej połowy cyklu, estrogen stymuluje owulację i produkcję gruczołów mlecznych. W drugiej połowie, to progesteron sprawia, że twoje cycki puchną, według Hopkins Medicine.

Ale podczas gdy ta zmiana nie jest stała, może sprawić, że poczujesz, że twoje cycki są większe niż w rzeczywistości. Na szczęście nie jest to jedyny sposób, w jaki hormony mogą wpłynąć na rozmiar twojego biustu.

Istnieje wiele innych czynników, które mogą wpłynąć na to, jak wyglądają twoje cycki, w tym twój wiek i genetyka. Ważne jest, aby pamiętać, że twoje ciało może się zmienić w czasie, więc jeśli zauważysz, że twój biust staje się mniejszy, najlepiej skonsultować się z lekarzem na temat tego, czy istnieje podstawowy problem zdrowotny, który powoduje zmiany.

W dodatku, twoje hormony mogą wpływać na to, jak szybko lub wolno widzisz wyniki z niektórych opcji leczenia, zbyt. Na przykład, badanie kobiet z dysforią płciową wykazało, że terapia hormonalna nie zwiększyła znacząco średniego rozmiaru ich piersi po roku.

Kontrola urodzeń

Niektóre kobiety są świadome swojego rozmiaru piersi i mogą chcieć mieć mniejszy biust. Inne kobiety są zadowolone ze swojego rozmiaru i są zadowolone ze swojego ciała.

Kontrola urodzeń jest jednym ze sposobów, że wiele kobiet zapobiega ciąży, ale ma również szereg skutków ubocznych. Podczas gdy niektóre z tych skutków ubocznych mogą być pozytywne (lżejsze okresy i czystsza skóra), inne mogą być negatywne.

Jeśli nie jesteś pewna, jaki rodzaj kontroli urodzeń jest dla ciebie odpowiedni, porozmawiaj z lekarzem o swoich opcjach. Ważne jest, aby mieć szczerą dyskusję na temat swojego zdrowia i celów związku, a także tolerancji dla niektórych możliwych skutków ubocznych.

Najczęstszą formą hormonalnej kontroli urodzeń jest pigułka, która zawiera zarówno estrogen i progestynę. Działa poprzez uniemożliwienie organizmowi owulacji oraz poprzez zmianę śluzu szyjkowego i wyściółki macicy, więc nie dostaniesz okresu.

Inne rodzaje kontroli urodzeń obejmują pierścień, IUD i plaster. Metody te mogą powodować podrażnienia skóry, więc powinnaś przejść na inną metodę po kilku miesiącach ich stosowania.

Będziesz chciała również upewnić się, że twoje jajniki są zdrowe i funkcjonują prawidłowo, zanim zaczniesz przyjmować środki antykoncepcyjne. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz jakiekolwiek inne przewlekłe warunki zdrowotne, w tym aktywny rak piersi lub endometrium, migrenę z aurą, choroby serca, cukrzycę i wysokie ciśnienie krwi.

Hormony w niektórych rodzajach kontroli urodzeń mogą powodować wzrost rozmiaru piersi. Ale jest to zazwyczaj tymczasowe i ustępuje po kilku miesiącach stosowania, lub po zaprzestaniu przyjmowania leku całkowicie.

.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *