Jak pozbyć się cellulitu, gdy ściskam nogę?

Co mogę zrobić, jeśli mogę wyczuć cellulit, gdy ściskam nogę? Być może myślisz, że Twój cellulit jest zbyt miękki, aby można go było wycisnąć. Na szczęście istnieje kilka sposobów na pozbycie się tego irytującego problemu. Możesz spróbować masować dotknięty obszar, co pomoże pozbyć się nieestetycznego cellulitu. Następnym razem, gdy ściśniesz nogę, wypróbuj te wskazówki:

Po pierwsze, musisz zrozumieć, że cellulit to tak naprawdę tkanka tłuszczowa. Tworzy warstwę tkanki łącznej z licznymi komórkami tłuszczowymi. Warstwa ta otoczona jest płynem, który odżywia skórę i zapewnia skuteczny system usuwania odpadów. Gdy twoje ciało się starzeje, komórki tłuszczowe zostają uwięzione, powodując zagęszczenie tkanki łącznej. To pogrubienie powoduje efekt wgłębienia związany z cellulitem.

Wraz z wiekiem hormony sieją spustoszenie w tkance łącznej, czyniąc ją mniej elastyczną i sztywną. Komórki tłuszczowe naciskają na skórę, powodując nierówną powierzchnię. W tym czasie zewnętrzna warstwa skóry zaczyna się przerzedzać i tracić elastyczność. Co więcej, naczynia krwionośne stają się słabsze, a przegrody dalej zwężają się, przez co cellulit jest jeszcze bardziej widoczny. Im więcej ćwiczysz, tym większe prawdopodobieństwo utraty cellulitu.

Innym skutecznym sposobem na pozbycie się cellulitu jest zwiększenie spożycia wody. Picie ośmiu szklanek wody dziennie może pomóc wypłukać nadmiar toksyn z organizmu. Dzięki temu skóra wydaje się mniej grudkowata i bardziej równomierna. Najlepszym sposobem na pozbycie się cellulitu jest zdrowa dieta, zawierająca dużo owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych. I unikaj jedzenia produktów bogatych w cukier, sól lub proste węglowodany.

Jakie są przyczyny cellulitu? Większość przypadków cellulitu jest spowodowana nadmiarem tłuszczu zepchniętym na tkankę łączną pod skórą. Ten tłuszcz następnie powoduje, że skóra wygląda na wyboistą. Cellulit jest częstym problemem zarówno u kobiet, jak i mężczyzn i jest w dużej mierze dziedziczony. Zwykle pojawia się bardziej u kobiet i dziewcząt i częściej występuje u osób cięższych.

Zabiegi laserowe mogą również pomóc w walce z cellulitem. Lasery są używane do rozbijania twardych przegród i uelastyczniania komórek tłuszczowych. Istnieje jednak pewne ryzyko związane z tym leczeniem. Po pierwsze, lasery mogą powodować skutki uboczne, dlatego powinny być używane tylko w przypadkach, gdy wyniki są trwałe. Zabieg ten nie eliminuje problemu, ale z pewnością poprawi wygląd cellulitu. Wymaga również regularnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Chociaż odchudzanie i próba ukrycia problemu jest kuszące, faktem jest, że utrata tkanki tłuszczowej nie zawsze rozwiązuje problem. Cellulit jest spowodowany zmianą w rozmieszczeniu tłuszczu w skórze. Kolagen wiąże tłuszcz w skórze. Dlatego niezbędne są regularne ćwiczenia. Możesz również wypróbować odzież kompresyjną. Odzież uciskowa zwiększa przepływ krwi i limfy do dotkniętego obszaru, dzięki czemu cellulit jest mniej zauważalny.

Sam zabieg jest mało inwazyjny. Chirurg wprowadza pod skórę maleńką igłę, rozbijając skupiska komórek tłuszczowych i włókniste pasma pod skórą. Wyniki mogą trwać do dwóch lat. Zastrzyki dwutlenku węgla mogą być skuteczne w redukcji cellulitu. Chociaż istnieje ryzyko związane z tymi wstrzyknięciami, wyniki mogą być długotrwałe. Jeśli chcesz mniej inwazyjnej metody, możesz rozważyć operację podcięcia. W tej procedurze lekarz wstawia pod skórę małe nacięcie, które usuwa pod skórą tłuszcz.

Możesz również zmniejszyć wygląd cellulitu poprzez zrzucenie zbędnych kilogramów. Jeśli masz nadwagę, spróbuj schudnąć i pilnuj wielkości porcji. Oprócz tego powinieneś również zaangażować się w pewną aktywność fizyczną. Wykonywanie treningu może poprawić wygląd cellulitu poprzez zastąpienie tłuszczu mięśniami. Powinieneś także pić dużo wody, aby wypłukać toksyny. Metody te są zarówno skuteczne, jak i niedrogie. Więc na co czekasz? Wypróbuj jeden z nich i zobacz, czy zauważysz różnicę! Będziesz zdumiony!

Cellulit to stan, który dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Może to być spowodowane estrogenem. Organizmy kobiet zawierają więcej tłuszczu niż ciała mężczyzn. Istnieje również różnica w pasmach tkanki łącznej między mięśniami a skórą. U mężczyzn pasma tkanki łącznej między mięśniami a skórą są skrzyżowane, podczas gdy u kobiet są one równoległe. Równoległe pasma pokazują zmarszczki lepiej niż pasma skrzyżowane. Hormon estrogenowy sprawia, że kobiety są bardziej podatne na cellulit.

Dodaj swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *